Виготовлення та встановлення пандуса для інвалідів

Беркий Володимир Володимирович
Хмельницький Євген Олександрович
Хмельницький Євген Олександрович

керівник ТОВ “УІТЦ”
Хмельницький Євген Олександрович

Відповідно до вимог законодавства будівля і споруда має бути доступна для всього населення, в тому числі і інвалідів. Це норма закону вимагає від архітектора при створенні проекту споруди виконати проектування вхідних груп для маломобільних груп населення.

Однією з можливостей зробити будівлю доступною є виготовлення пандуса для інвалідів. Це спеціальна конструкція, що представляє собою похилу поверхню, по якій можуть пересуватися механізми на колесах. Матеріалами для виготовлення пандуса можуть бути:

 • метал;
 • бетон;
 • дерево.

Існує велика кількість варіантів конструкцій для пандусів, про які знає фахівець, який виконує проектування вхідних груп для маломобільних груп населення.

Основні будівельні норми пандусів для інвалідів

Пристрій пандусів здійснюється відповідно до СНіП, які затверджені в нашій країні. Для стаціонарних конструкцій застосовуються такі вимоги:

 • вони повинні бути встановлені в місцях, де рівень горизонтальних поверхонь змінюється, також при перепадах висоти підлоги більше 4 см;
 • максимальний ухил пандуса повинен складати не більше 8% (1:12). На коротких проміжках, при перепаді висот до 0,2 м допускається ухил 10%;
 • конструкція повинна включати в себе 3 елементи: два майданчики (верхня і нижня) і доріжка для переміщення;
 • розміри пандусів для маломобільних осіб населення повинні дозволяти переміщення по них людині в інвалідному кріслі;
 • протяжність з’їзду не повинна перевищувати 9 метрів, якщо не передбачені майданчики для відпочинку;
 • не можна встановлювати пандус так, щоб похила частина починалася від перешкоди і закінчувалася впритул до дверей.

Якщо немає можливості дотримати оптимальний ухил пандуса для інвалідів, то необхідно вдатися до таких конструкцій, як гвинтова або складна система. Проектування пандусів для осіб з інвалідністю – завдання непросте, оскільки необхідно враховувати не тільки норми і правила, а й особливості будови, для якого розробляється проект.

Де передбачено використання пандусів?

Для облаштування комфортного середовища і доступності для інвалідів установка пандуса в під’їзді багатоквартирного будинку стає необхідністю. На жаль, не у всіх вже наявних будівлях можна це зробити, але ось проектування пандусів для осіб з інвалідністю для нового будинку обов’язково.

Хто ж повинен встановити пандус в під’їзді? Відповідь на це питання проста – керуюча компанія. Зобов’язати її може житлова інспекція, роблячи відповідний припис. Питання залишається у фінансуванні, адже вартість пандусів для інвалідів немаленька і лягає вона на власника.

Для громадських будівель і місць загального користування це також необхідно. Наприклад, установка пандуса в аптеці – одна з вимог до власника для її відкриття і функціонування.

Також необхідна установка пандуса для інвалідів в таких місцях:

 • школи та дитячі садки;
 • магазини і банки;
 • ресторани і кафе;
 • салони краси;
 • палаци культури;
 • медзаклади;
 • торгово-розважальні центри;
 • готель.

В принципі, будь-яка будівля повинна бути доступна для малорухливих груп населення.

Як здійснюється виготовлення пандуса для інвалідів?

Першим етапом є проектування пандусів для осіб з інвалідністю. Необхідно звернутися в спеціалізовану компанію, яка в штаті має кваліфікованих співробітників. Це гарантує якісний результат і виготовлення пандуса для інвалідів відповідно до існуючих норм. У Києві ви можете замовити подібні послуги в компанії УІТЦ. Ми маємо багаторічний досвід у сфері проектування та будівництва.

Наші фахівці ознайомлені не тільки з технічними вимогами, а й із законодавчими нормами щодо забезпечення доступності будівлі для маломобільних груп. Звертайтеся до нас, і проектно-кошторисна документація для будівництва пандуса буде виконана в строк і якісно.

Перш ніж виготовити пандус для інвалідного візка, потрібно прийняти рішення, з якого матеріалу і якої конструкції він буде виконаний. Ці вироби можуть бути:

 • Стаціонарними, тобто конструкція використовується на тривалий час. Поділяються на одно – і двопролітні, тобто ширина дозволяє пересуватися декільком коляскам одночасно.
 • Відкидні застосовують в місцях, де стаціонарний варіант розмістити неможливо. Конструкція піднімається і кріпиться до стіни, не перешкоджаючи таким чином пересуванню пішоходів. Це ідеальна установка пандуса в багатоквартирному будинку.
 • Знімна конструкція робиться невеликих розмірів. Її можна укладати і знімати в потрібному місці. Цей вид включає в себе рол-пандуси, розсувні системи, рампи.

Ціна пандуса для інвалідів буде залежати від його конструкції і матеріалу виготовлення.

Переваги співпраці з професіоналами

Якщо вам потрібна проектно-кошторисна документація для будівництва пандуса і його виготовлення в Києві, то компанія УІТЦ готова вам в цьому допомогти. Наші фахівці проконсультують вас, який саме варіант підійде вам найбільше, а також розрахують приблизну вартість пандусів для інвалідів.

Наші майстри виконають роботи професійно, установка пандуса для інвалідів пройде швидко і якісно. У нас оптимальна ціна пандуса для інвалідів в Києві. Компанія УІТЦ застосовує індивідуальний підхід до своїх клієнтів, тому має хороші відгуки від постійних замовників не тільки в Києві, а й по всій Україні.

На всі послуги складається повний пакет документів, оформляється договір, в якому прописані терміни виконання робіт і їх вартість. З питань звертайтеся до нас, і вам дадуть професійну консультацію з будь-яких нюансів, пов’язаних з нерухомістю.

Якщо вам потрібні пандуси для інвалідних колясок, то телефонуйте нам або залишайте заявки на сайті. Спеціаліст зв’яжеться з вами, ви зможете отримати відповіді на свої питання. Також ви можете записатися на зустріч в нашому офісі і приїхати у зручний для вас час.