Введення об’єктів в експлуатацію за рішенням суду можливе лише за наявності у забудовника проекту будівництва


Науково-експертна рада Держархбудінспекції 23.12.2015г. висловив рекомендації ДАБК з питань прийняття в експлуатацію самовільно побудованих об’єктів, на які визнано право власності за рішенням суду.

В даний час введення в експлуатацію самовільно побудованих об’єктів за рішенням суду можливо тільки за поданням декларації до Держархбудінспекції.

Для легалізації новобудов, при наданні декларації до Держархбудінспекції, Науково-експертна рада пропонує враховувати наявність у забудовника проектної документації будівництва, що підтверджує безпеку споруди. Виняток становлять будівлі до 300 кв.м, на які визнано право власності за рішенням суду.

Декларація про готовність об’єкта до експлуатації включає в себе:
1) інформацію про замовника: найменування або прізвище, ім’я та по батькові, місцезнаходження або місце проживання, номер телефону;
2) інформацію про об’єкт будівництва: найменування об’єкта будівництва та його місцезнаходження, початок і закінчення будівництва, загальна площа будівлі, поверховість, матеріали стін, площа господарських будівель і споруд;
3) характеристику житлових приміщень: перелік інженерного обладнання (водопровід, гаряче водопостачання, каналізація, сміттєпровід, опалення);
4) характеристику нежитлових приміщень: назва, функціональне призначення;
5) інформацію про технічний паспорт об’єкта: ким виданий, номер і дата видачі;
6) звіт і відмітка про проведення технічного обстеження (при необхідності);
7) інформацію про земельну ділянку: місце розташування, площа, кадастровий номер, цільове призначення, документ, що засвідчує право власності (користування), форма власності або користування.

Самостійно підготувати Декларацію про готовність об’єкта до експлуатації досить складно, наша організація надає професійну помошь в заповненні Декларації та підготовці проектної документації, необхідної для введення об’єктів нерухомості в експлуатацію.