Визначення несучої здатності конструкцій будівлі

Калічак Наталія Василівна

Національний інженерний технічний центр пропонує професійне визначення несучої здатності конструкцій будівлі на вигідних умовах. Наші співробітники володіють колосальним досвідом і знаннями, що дозволяє впоратися з проблемою будь-якої складності. Фахівці беруть до уваги навіть найдрібніші деталі для досягнення поставленої мети.

Необхідно проводити визначення несучої здатності конструкцій будівлі в ряді випадків. Безпосередньо при:

 • реконструкції будівель або споруд;
 • перепланування приміщень;
 • збільшенні навантаження;
 • монтажі нового технологічного оснащення.

Вкрай важливо, щоб правильно була встановлена несуча здатність будинку, а також розроблені рекомендації щодо його подальшої експлуатації. Такі заходи зазвичай проводяться з метою встановлення будь-яких недоліків. Розрахунок несучої здатності конструкцій будівлі спрямований на виявлення відповідності теоретичних і практичних показників. Як правило, таке завдання вирішують ще перед зведенням об’єкта.

Несуча здатність будинку розраховується для того, щоб встановити відповідність усім чинним законодавчим нормам і забезпечити безпеку для людей, що знаходяться всередині будівлі. Для гарантії якісного результату додатково рекомендується, щоб прораховувалася несуча здатність фундаменту.

В роботі, перш за все, потрібно виявити основні вузли. Такими є стіни, колони, балки, стійки, перекриття і т.д. Варто також відзначити, що кожен елемент потрібно розглядати окремо.

У чому полягають переваги такої експертизи?

Даний метод має ряд переваг для замовника. Розрахунок несучої здатності конструкцій будівлі дійсно важливий. Його плюси такі:

 • Перевірка якості. За допомогою таких заходів визначається ступінь зносу споруди, а також відповідність законодавчим нормам.
 • Безпека. Проведення подібних дій дозволяє встановити, наскільки безпечно будівлю і припустима його подальша експлуатація.
 • Швидке встановлення можливих порушень. Розрахунок несучої здатності конструкцій будівлі забезпечує оперативний і точний результат.
 • Перевірка готовності головних елементів. Якщо споруда тривалий час не використовувалося, а консерваційні заходи не проводилися, то потрібно визначити відповідність стандартам. Іншими словами, готовність конструкцій до експлуатації або відновлення будівельного процесу.

Саме визначення несучої здатності конструкцій будівлі – гарантія безпеки зведення, а також подальшої служби об’єкта.

Особливості процедури

Коли розраховується несуча здатність будинку в цілому, а також несуча здатність фундаменту, то проводяться наступні роботи:

 • визначається дійсна розрахункова схема в цілому;
 • розглядаються окремі частини об’єкта;
 • визначається характер закріплення складових;
 • виявляється тип опор;
 • встановлюється можливість спільної експлуатації окремих вузлів;
 • визначаються геометричні показники;
 • виконується збір навантажень, що діють фактично, щоб встановити який є несуча здатність фундаменту, стін, перекриттів і інших складових;
 • в залежності від стану об’єкта розглядаються виявлені дефекти і пошкодження.

Дані розрахунки і дії супроводжуються звітом, в якому описуються всі моменти і надається максимально повна інформація. У ряді випадків потрібне визначення міцності бетону. Така процедура є обов’язковою, коли проводиться контроль якості ЗБВ виробів.

Міцність матеріалу безпосередньо визначає безпеку і термін експлуатації конструкції. Варто зазначити, що на цей показник впливає величезна кількість критеріїв, починаючи від використаної сировини і закінчуючи дотриманням технологічних стандартів. Даний показник визначає номер марки сировини, під яким був виготовлений бетон. Є кілька методів, що дозволяють виконати визначення міцності бетону.

Неруйнівний контроль міцності бетону передбачає проведення ультразвукових досліджень, а також способів пружного відскоку і ударного імпульсу. Руйнують, в свою чергу, полягають в застосуванні контрольних зразків, які піддаються твердненню з складовими об’єкта при однакових умовах.

Національний інженерний технічний центр виконує поставлене завдання максимально якісно і оперативно, що дозволить швидко вирішити питання будь-якої складності. Співробітники компанії підходять до виконання роботи відповідально, враховуючи навіть найдрібніші деталі для досягнення поставленої мети і забезпечення безпеки. До того ж визначення несучої здатності конструкцій будівлі здійснюється із застосуванням професійного обладнання, що гарантує відмінний і точний результат.