Визначення несучої здатності конструкцій будівлі

Ловейкін Сергій Олександрович
Ловейкін Сергій Олександрович
Мавріков Ілля Миколайович
Жарикова Наталія Василівна

Український інженерний технічний центр пропонує професійне визначення несучої здатності конструкцій будівлі на вигідних умовах. Наші співробітники володіють колосальним досвідом і знаннями, що дозволяє впоратися з проблемою будь-якої складності. Фахівці беруть до уваги навіть найдрібніші деталі для досягнення поставленої мети.

DSCN8393Необхідно проводити визначення несучої здатності конструкцій будівлі в ряді випадків. Безпосередньо при:

 • реконструкції будівель або споруд;
 • перепланування приміщень;
 • збільшенні навантаження;
 • монтажі нового технологічного оснащення.

Вкрай важливо, щоб правильно була встановлена несуча здатність будинку, а також розроблені рекомендації щодо його подальшої експлуатації. Такі заходи зазвичай проводяться з метою встановлення будь-яких недоліків. Розрахунок несучої здатності конструкцій будівлі спрямований на виявлення відповідності теоретичних і практичних показників. Як правило, таке завдання вирішують ще перед зведенням об’єкта.

Несуча здатність будинку розраховується для того, щоб встановити відповідність усім чинним законодавчим нормам і забезпечити безпеку для людей, що знаходяться всередині будівлі. Для гарантії якісного результату додатково рекомендується, щоб прораховувалася несуча здатність фундаменту.

В роботі, перш за все, потрібно виявити основні вузли. Такими є стіни, колони, балки, стійки, перекриття і т.д. Варто також відзначити, що кожен елемент потрібно розглядати окремо.

У чому полягають переваги такої експертизи?

Даний метод має ряд переваг для замовника. Розрахунок несучої здатності конструкцій будівлі дійсно важливий. Його плюси такі:

 • Перевірка якості. За допомогою таких заходів визначається ступінь зносу споруди, а також відповідність законодавчим нормам.
 • Безпека. Проведення подібних дій дозволяє встановити, наскільки безпечно будівлю і припустима його подальша експлуатація.
 • Швидке встановлення можливих порушень. Розрахунок несучої здатності конструкцій будівлі забезпечує оперативний і точний результат.
 • Перевірка готовності головних елементів. Якщо споруда тривалий час не використовувалося, а консерваційні заходи не проводилися, то потрібно визначити відповідність стандартам. Іншими словами, готовність конструкцій до експлуатації або відновлення будівельного процесу.

Саме визначення несучої здатності конструкцій будівлі – гарантія безпеки зведення, а також подальшої служби об’єкта.

Особливості процедури

Коли розраховується несуча здатність будинку в цілому, а також несуча здатність фундаменту, то проводяться наступні роботи:

 • визначається дійсна розрахункова схема в цілому;
 • розглядаються окремі частини об’єкта;
 • визначається характер закріплення складових;
 • виявляється тип опор;
 • встановлюється можливість спільної експлуатації окремих вузлів;
 • визначаються геометричні показники;
 • виконується збір навантажень, що діють фактично, щоб встановити який є несуча здатність фундаменту, стін, перекриттів і інших складових;
 • в залежності від стану об’єкта розглядаються виявлені дефекти і пошкодження.

DSCN1725Дані розрахунки і дії супроводжуються звітом, в якому описуються всі моменти і надається максимально повна інформація. У ряді випадків потрібне визначення міцності бетону. Така процедура є обов’язковою, коли проводиться контроль якості ЗБВ виробів.

Міцність матеріалу безпосередньо визначає безпеку і термін експлуатації конструкції. Варто зазначити, що на цей показник впливає величезна кількість критеріїв, починаючи від використаної сировини і закінчуючи дотриманням технологічних стандартів. Даний показник визначає номер марки сировини, під яким був виготовлений бетон. Є кілька методів, що дозволяють виконати визначення міцності бетону.

IMG_9926Неруйнівний контроль міцності бетону передбачає проведення ультразвукових досліджень, а також способів пружного відскоку і ударного імпульсу. Руйнують, в свою чергу, полягають в застосуванні контрольних зразків, які піддаються твердненню з складовими об’єкта при однакових умовах.

Український інженерний технічний центр виконує поставлене завдання максимально якісно і оперативно, що дозволить швидко вирішити питання будь-якої складності. Співробітники компанії підходять до виконання роботи відповідально, враховуючи навіть найдрібніші деталі для досягнення поставленої мети і забезпечення безпеки. До того ж визначення несучої здатності конструкцій будівлі здійснюється із застосуванням професійного обладнання, що гарантує відмінний і точний результат.