Послуги випробувальної лабораторії

Наша лабораторія здійснює найрізноманітніші методи неруйнівного контролю, серед яких можна особливо виділити наступні.

Визначення міцності на стискання і наявність внутрішніх дефектів в монолітних і збірних залізобетонних виробах і конструкціях

Для визначення міцності на стискання бетону застосовують спеціальні прилади і методи. Серед яких можна назвати такі:

 • Ударний імпульс;
 • Пластична деформація;
 • Упругий відскок;
 • Відрив;
 • Сколювання ребра;
 • Ультразвуковий метод.

Застосування кожного з них дає певні результати, на підставі яких робиться аналіз і проводяться розрахунки, що дозволяють судити про стан залізобетонних конструкцій і виробів.

Визначення параметрів армування: розташування, діаметр і захисний шар, рівень корозії арматури в залізобетонних конструкціях

Таке дослідження здійснюється спеціальними приладами з використанням магнітного методу.Також може проводитися контрольне розкриття на певних ділянках для уточнення діаметра і стану арматури.

Використовуючи такі способи, проводиться повне обстеження конструкцій з метою отримання даних про розташування і діаметрі арматури, а також про ступінь її корозії.

Визначення параметрів ущільнення ґрунтів

Щоб визначити ступінь ущільнення грунту, фахівці нашої компанії застосовують спеціальні пристрої і розрахункові формули для підрахунків. Провівши необхідні випробування, виконуються розрахунки, на підставі яких оцінюється стан грунту і ступінь його ущільнення.

Визначення поверхневої вологості будівельних матеріалів

Щоб забезпечити довговічність будівель і споруд, необхідно використовувати для їх побудови якісні будматеріали. Важливим параметром таких матеріалів є вологість.

Якщо говорити про сухі будівельні суміші, то показник вологості є дуже важливим, це впливає на терміни придатності, злежуваність, сипучість. Чим нижче рівень вологості, тим такі матеріали якісніше.

Ще до одного з найчастіше використовуваних будматеріалів можна віднести деревину. Вона гигроскопично, а це означає що навколишнє середовище сильно впливає на рівень її вологості.

Прилади, які допомагають визначити вологість називають вологомірами. Їх найчастіше використовують для сипучих сумішей і бетонів, проте можна застосовувати і для дерева.

Визначення якості та наявності дефектів зварних швів в зварних виробах, трубах (включаючи плоскі листи для труб), прокаті

Контролювати якість зварних з’єднань дозволяє використання деяких методів. Серед яких можна виділити:

 • Зовнішній візуальний огляд;
 • Перевірка на непроникність рідинами і газами;
 • Обміри швів;
 • Вакуумний метод перевірки;
 • Використання спеціальних люмінесцентних фарб;
 • Магнітний і ультразвукової спосіб.

Завдяки апаратурі відбувається виявлення дефектів на всіх етапах зварних робіт, що дозволяє збільшити терміни служби металоконструкцій і підвищити рівень безпеки. Також можна контролювати утворення місць корозії металу, тріщин і різних розшарувань, інших дефектів або проводити вимірювання товщини виробів.

Вимірювання розмірів будівельних конструкцій лазерним далекоміром

Лазерний далекомір – це прилад, який генерує лазерний промінь. Спрямований на об’єкт промінь відбивається від нього і передається на прилад, який визначає відстань до предмета. До переваг таких пристроїв можна віднести:

 • Можливість проводити виміри без додаткової допомоги;
 • Прилад дає можливість заміряти відстані з перешкодами;
 • Дає більш точні виміри і економить час;
 • Дозволяє виміряти площу, об’єм предметів і приміщень.

Вимірювання міцності будівельних матеріалів неруйнівними методами контролю

Щоб перевірити міцність будівельних матеріалів, застосовуються різні способи, які дають можливість оцінити стан і довговічність експлуатації. До таких методів відноситься:

 • Ультразвуковий метод;
 • Спосіб пружного відскоку;
 • Відрив зі сколюванням;
 • Ударний імпульс;
 • Метод пластичної деформації.

Контроль єдиного стандарту якості бетону (бетонних виробів і збірних елементів на об’єкті)

Коли споруду зведено, найчастіше застосовують неруйнівні способи контролю якості бетону. Їх можна умовно розділити на групи:

 • механічні;
 • Фізичні.

При першому способі випробувань бетон піддають механічній дії і аналізує ступінь його опірності. Прилади, які використовують при цьому, як правило, прості.

У другому випадку застосовують складні фізичні прилади, які дозволяють проникати в глибинні шари бетону ультразвуковим хвилям. Такий метод дозволяє виявляти приховані дефекти.

Виявлення слабких місць в бетонних виробах

Такий вид контролю здійснюється із застосуванням спеціального приладу – молотка Шмідта. Цей апарат дає можливість визначити слабкі місця в бетонних конструкціях, не порушуючи їх цілісність.

Вимірювання міцності бетону тонкостінних об’єктів товщиною від 50 до 100мм

Тонкостінні конструкції мають свої особливості для проведення випробувань. Найчастіше застосовують метод ударного імпульсу і пружного відскоку. Однак потрібно зазначити, що використання тільки одного способу контролю неприпустимо. Кожен з існуючих методів доповнює один одного, тому для отримання більш точної картини стану бетонних конструкцій, необхідно використовувати кілька способів дослідження.

Визначення товщини захисного шару бетону

Величина шару бетону, який покриває арматуру важливий показник, він впливає на довговічність залізобетонних конструкцій. Бетон захищає металевий каркас від вологи і повітря. Для того щоб визначити товщину бетону в вже побудованому будинку застосовують певні прилади. Вимірювачі товщини захисного шару бетону засновані на магнітному методі.

Отримання основних даних необхідних для розрахунку міцності залізобетонних конструкцій (місце розташування арматури, товщина захисного шару, діаметр арматурних стержнів)

Щоб зрозуміти рівень міцності бетонних конструкцій необхідно виміряти такі показники, описані вище:

 • Визначити місцезнаходження арматури і встановити її стан;
 • Виміряти товщину захисного шару бетону;
 • Виміряти діаметр арматури.

Виявлення арматурних стержнів в конструкціях з метою уникнення їх під час свердління отворів

Часто при реконструкції або капітальному ремонті споруди необхідно визначити місце розташування арматури в бетонних конструкціях стін або перекриттів. Це дозволяє уникнути деяких проблем, таких як поломка інструменту під час свердління отворів. Для цього за допомогою приладу проводиться обстеження бетонної поверхні і графічно зображується розташування прутів арматури.

Вимірювання міцності зчеплення нанесеного покриття: пластикового, цементного, бітумного, а також покриття на металі

Для визначення адгезійної міцності використовують різні методи, які діляться на прямі і непрямі. При контролі неруйнівним способом застосовують непрямі методи. Вони засновані на показаннях різних приладів, які аналізуються і робиться висновок про міцність зчеплення покриттів.

Встановлення міцності шарів бетону та інших матеріалів

Для того щоб встановити міцність шарів бетонів або інших матеріалів, необхідно провести ряд випробувань, які описані вище в пункті «Вимірювання міцності будівельних матеріалів неруйнівними методами контролю». Застосовуючи сучасні прилади, отримують певні показники, які порівнюються з нормативами і робиться аналіз стану міцності.

Оцінка міцності на розтягнення відновленого шару бетону

При необхідності оцінки відновленого шару бетону на розтяг допоможе спеціальний прилад, який дає можливість досліджувати даний показник, не руйнуючи об’єкт. Пристрій заснований на методі відриву.

Виявлення корозії стали в бетоні

Корозійні пошкодження арматури є значущими показниками стану бетонної конструкції і її довговічності. Такі процеси мають негативні наслідки:

 • Знижується зчеплення металу і бетону;
 • Утворюються тріщини і руйнується захисний шар бетону;
 • Зменшується несуча здатність споруд;
 • З’являється можливість крихкого руйнування.

Якщо при візуальному контролі спостерігається поява тріщин на конструкціях або поява іржі, відшарування бетону – це свідчить про пошкодження арматурних прутів. Для більш точного визначення ступеня руйнування необхідно застосовувати методи неруйнівного контролю. Зробити це дозволяють прилади, на підставі даних яких і робляться висновки про ступінь пошкодження металу всередині бетонного шару.

Виявлення вологості твердих матеріалів (бетон, розчинова стяжка, штукатурка, цегла і деревина) в лабораторних, виробничих і природних умовах

Вимірювання вологості твердих матеріалів здійснюють за допомогою приладу, який називається вологомір. Існує велика кількість різновидів таких пристроїв, тому підібрати і правильно застосувати такий прилад зможе тільки фахівець. Співробітники нашої компанії допоможуть вам у цьому питанні, швидко і якісно проведуть заміри і необхідні розрахунки.

Оперативний контроль ступеня ущільнення землі (коефіцієнта ущільнення)

Такі дослідження можна провести, використовуючи два види контролю щільності ґрунту – це статичне зондування і динамічне зондування. Для здійснення контролю застосовують статичний і динамічний щільномір відповідно. За результатами роботи приладу проводять розрахунки і аналіз отриманих даних.

Методи оперативного контролю застосовуються в таких випадках:

 • при будівництві в земельних спорудах в процесі будівництва (без відбору екземплярів землі);
 • при будівництві земляного полотна автомобільних і залізних доріг, аеродромів та інших земляних споруд
 • для виявлення основних фізичних характеристик проб землі, ступінь вологості, пористості і коефіцієнта пористості, ступінь щільності піщаних земель, коефіцієнта ущільнення, коефіцієнта фільтрації та ін .;

Вимірювання відстані з високою точністю, виявлення кута невідповідностей

Процес будівництва неможливий без точних вимірювань. Від точного показника відстані, горизонтальних або вертикальних кутів залежить надійність, довговічність і міцність конструкції. Для здійснення такого роду робіт застосовують спеціальні прилади: теодоліт, тахеометр, нівелір, далекомір.

Наша компанія має в своєму розпорядженні великий перелік вимірювальних приладів, які допомагають провести всі необхідні дослідження і отримати максимально точні результати. Наші кваліфіковані співробітники допоможуть вам точно виміряти відстані і виявити всі існуючі невідповідності. Це вбереже Вашу споруду і продовжить термін експлуатації об’єкта.