Вимоги до документів забудовника

Всі ми знаємо, скільки зараз можна зустріти аферистів, які і оком не моргнуть, як в незаконний спосіб заволодіють чужим майном. Щоб уникнути таких неприємностей, потрібно засвоїти декілька правил. Сьогодні розберемо, які документи варто перевірити у забудовника, що б бути впевненим, що все піде заплановано.

Документи на ділянку землі

Для початку Вам треба з’ясувати в якій власності знаходиться об’єкт: приватна або тимчасова (оренда). Далі, у забудовника на руках повинні бути такі папери:

  • договір суперфіцію;
  • договір про оренду або ж акт про право володіння земельною ділянкою;
  • договір про безперервне користування.

Обов’язково перевіряйте в Держреєстрі прав на нерухомість право на володіння земельними ділянками. Ознайомтеся з документами, що додаються до договору, зверніть увагу на мету використання ділянки (таку інформацію легко знайти в Публічній кадастровій карті за кадастровим номером, якщо таких даних немає – орієнтуйтеся на географічне розташування). Таким чином, Ви зможете переконатися в тому, що земельна ділянка не самозахоплена.

Вимагайте від забудовника:

  • дозвіл на зведення об’єкта;
  • розроблений і затверджений проект в департаменті архітектури;
  • ліцензію на будівельні роботи.

Зафіксуйте, на ім’я кого зареєстровані документи, перевірте відповідність з будівельним планом і цільовим призначенням об’єкта, оскільки часто забудовники халтурять, вказують одне, а потім проводять будівництво в зеленій зоні, або ж під виглядом невисоких котеджів зводять хмарочоси.

Щоб уберегтися, перевірте декларації на сайті ДАБІ. А ліцензія є обов’язковим документом для монтажних робіт по проведенню електромереж, але при цьому в реальності підрядники можуть виконувати більший спектр послуг. З таким видом документа також можна ознайомитися на сайті Державної архітектурно-будівельної інспекції.