Тільки якісне обладнання: перевірку пройшли лазерні далекоміри

Відразу 4 ручних лазерних далекоміра отримали свідоцтво про повірку від «Укрметртестстандарту». Це свідчить про їх відмінний стан і готовність до роботи. Все необхідне для процедури зробили фахівці «Українського інженерного технічного центру». Ми завжди працюємо в законодавчому полі і ретельно стежимо за дотриманням чітко визначених термінів.

 

 

 

 

 

 

 

 

Якісний результат можливий тільки при наявності якісної техніки. Тому завжди проводиться періодична повірка обладнання, адже технічна інвентаризація, як і технічне обстеження можливі лише при використанні повіреного обладнання.

Лазерні далекоміри: область застосування

Лазерний далекомір – це, по суті, електронна рулетка. Прилад, що відрізняється високою точністю, але при цьому простий і зручний у використанні. Плюсів техніці додає широкий функціонал. Для чого ж стане в нагоді лазерний далекомір? По-перше, обмірювальні роботи! Для складання техпаспорта БТІ потрібна технічна інвентаризація об’єктів нерухомості. Прилад же здійснює розрахунки та обчислення, як в приміщенні, так і зовні. По-друге, обстеження будівель і споруд без далекоміра зробити проблематично. А так, обміри та складання поверхових планів значно прискоряться. По-третє, технічний нагляд за будівництвом також передбачає періодичне використання лазерного далекоміра.

Що закон нам говорить…

Українське законодавство пропрацювало даний момент. У 17-ій статті Закону «Про метрологію та метрологічну діяльність» все чітко прописано: засоби вимірювальної техніки (ЗВТ), які перебувають в постійній експлуатації, необхідно регулярно повіряти. Повірку також проводять після ремонту і відновлення. Всі основні моменти процедури погоджені з Мінекономрозвитку і зареєстровані в Мін’юсті. Термін дії виданих свідоцтв – рік з моменту видачі дозвільного документу.

Повірка: що це і навіщо потрібно?

Роз’яснимо базові поняття: повірка – це процедура яка визначає придатність засобів вимірювальної техніки. Маються на увазі прилади, які підпадають під метрологічний нагляд держави.

Найбільш популярні такі види повірок:

 • первинна;
 • періодична;
 • вторинна;
 • інспекційна;
 • комплектна;
 • поелементна;
 • вибіркова.

ЗВТ необхідна повірка, якщо вони:

 • експлуатуються;
 • перебувають в ремонті;
 • виставлені на продаж або здаються в оренду;
 • виходять з серійного виробництва;
 • включені в список держметрологічного нагляду.

Якщо прилад успішно проходить повірку, то це підтверджується повірочним тавром (безпосередньо на техніці) або видачею свідоцтва про повірку. З такою технікою можна працювати і не боятися штрафів. Якщо ж результат повірки негативний, то встановлений засіб вимірювання вважається непридатним і таким приладом користуватися заборонено.

Хто здійснює перевірку?

Ми з’ясували важливість всієї процедури, тепер слід зрозуміти, хто таку процедуру уповноважений провести. Права є у відповідного територіального органу. Хоча, бувають ситуації, коли відсутні необхідні еталони і зробити повірку неможливо. Тоді процедуру проводить будь-який метрологічний центр, що наділений повноваженнями.

Чому необхідно обрати саме нас?

Результативність і законність – та гарантія, яку ми даємо нашим клієнтам. В «Українському інженерному технічному центрі» забезпечують постійну консультацію.

Роботу «УІТЦ» можна досить просто перевірити. Так, згідно з новими нормами, які діють з серпня 2016-го, дані можна звірити з реєстром «Укрметртестстандарту». У реєстрі вказані всі засоби вимірювальної техніки, які вдало пройшли перевірку. У документах зазначені: назва та умовні позначення ЗВТ, географічне розташування виробника техніки і вказана фірма, назва і id-код встановленого органу (він видає сертифікат/свідоцтво), дата видачі та строк дії сертифіката.