Термiн: Виробничі будівлі

Виробничі будівлі – будівлі цехів і споруди, в яких виробляють продукцію.

Об’єкти даного типу застосовуються для пристрою виробництва. В залежності від функціонального призначення, виробничі будівлі може розділити на наступні види:

  1. 1. Основні. Об’єкти, які використовуються для організації виробничих цехів.
  2. Енергетичні. Будівлі, в яких розташовуються енергетичні блоки для теплової електростанції, котли, а також електричні і трансформаторні системи.
  3. Транспортно-складські. Необхідні для організації місць зберігання готової продукції і використовуваних матеріалів, а також забезпечення транспортної розв’язки. Крім цього, такі будівлі потрібні для створення місць стоянки для техніки і організації пожежного депо.
  4. Допоміжні. Об’єкти, в яких знаходяться приміщення для офісу та адміністрації, а також їдальня, медичний пункт, сарай і т. д

Такі будови відносяться до нежилим і повинні мати технічний паспорт промислового будинку. Отримання даного документа пов’язано з інвентаризацією, яка допоможе оцінити відповідності приміщення вимогам законодавства.

Вимоги, яким повинно відповідати промислова будівля

В таких об’єктах розміщення обладнання повинно відповідати вимогам експлуатації кожного елемента. Крім цього, в промислових будівлях необхідно забезпечити відповідні умови для роботи співробітників, а також створити транспортну розв’язку і системи зв’язку. Приміщення повинні відповідати вимогам пожежної безпеки і санітарних норм.