Термiн: Веранда

Веранда – засклене неопалюване приміщення, прибудоване до малоповерхового житлового будинку або вбудоване в нього.

Даний об’єкт являє собою площу, яка може бути відкритою або заскленою. В залежності від клімату веранда може використовуватися як повноцінна частина квартири (наприклад, в південних районах). Вентиляція таких об’єктів забезпечується за рахунок віконних стулок.

Веранди часто встановлюються в ряді будинків. Зокрема:

  • квартирних будинках;
  • санаторних закладах;
  • дитячих закладах;
  • лікарнях.

Крім цього, верандою називають галереї напіввідкритого закритого типу, які імітують садові альтанки. Як правило, такі об’єкти споруджуються уздовж всієї стіни будівлі. Зустрічаються також веранди, які прилаштовуються до двох стін і мають кутову структуру, а також прибудови, огинають будинок по колу.

Особливості об’єкта

Головною особливістю веранд є те, що вони не мають обмежень по глибині. Від балкона такий об’єкт відрізняється великими розмірами. Крім цього, часто веранда встановлюється тільки на перших поверхах будівель. На відміну від лоджії, веранда не заглиблюється всередину приміщення, до якого вона примикає. Таким чином, елемент навішується на зовнішню сторону стіни і не переходить за її межі.

Для спорудження такої прибудови необхідно отримати відповідний дозвіл, а також наявність технічного паспорта. У загальну площу квартири параметри об’єкта записуються як корисна площа. При наявності належного облаштування веранду можна перевести в приміщення житлового призначення.