Термiн: Вбудовано-прибудоване приміщення

Вбудовано-прибудоване приміщення – приміщення, частина внутрішнього об’єму яких є частиною внутрішнього об’єму основного приміщення.

Таким чином, вбудовано-прибудований об’єкт складається з двох частин, одна з яких знаходиться в межах габаритів будівлі і не перевищує його обсяг, а інша виходить за його межі. Згідно із законодавством, до приміщень цього типу відносяться ті, що виходять за кордон будівлі більш ніж на 1,5 метра.

Якщо цей параметр не перевищений, приміщення відноситься до інтегрованого типу. Таким чином, елемент частково розширює межі забудови будівлі.

Особливості вбудовано-прибудованих приміщень

Головною характерною рисою вбудовано-прибудованих приміщень є наявність власного часткового фундаменту, стін та даху. Крім цього, дані об’єкти мають ряд особливостей. Зокрема, вони відрізняються:

  • розташуванням за межами контурів зовнішніх стін, які є капітальними;
  • допоміжною роллю по відношенню до будівлі в цілому;
  • наявністю однієї або більше капітальної стіни, яка є загальною.

Приміщення вбудовано-прибудованого типу часто використовуються для організації на території житлового будинку різних організацій, наприклад, магазинів. Як правило, такі об’єкти розташовуються на першому поверсі будинку. Крім цього, у вбудовано-прибудованих приміщеннях часто є окремий вхід.

Для цього необхідно змінити цільове призначення нерухомого майна. Так, об’єкт слід перевести з житлового фонду в нежитловий – для цього об’єкт має відповідати всім вимогам законодавства та санітарних норм.