Термiн: Паспорт об’єкта

Паспорт об’єкта — документ, що містить стислу інформацію про об’єкт нерухомості та певну за результатами обстежень характеристику його поточного технічного стану.

Спосіб отримання паспорта на об’єкт нерухомості

Паспорт повинен бути на всі будівлі і споруди:

  • виробничі будівлі;
  • житлові будинки;
  • допоміжні будівлі;
  • технічні комунікації.

Отримання паспорта лягає на плечі самих власників. Цей документ дуже важливий, так як його відсутність загрожує великими штрафними санкціями, а в деяких випадках — і блокуванням роботи підприємства.

Для отримання паспорта необхідно звернутися до спеціальної сертифікованої установи. Саме такі компанії мають законні підстави проводити паспортизацію. Професіонал компанії швидко проведе необхідне оцінювання, виготовить всі схеми і надасть звітність. І тільки після здійснення всіх процедур власник нерухомості отримає паспорт.

Паспорт включає інформацію про сам об’єкт обстеження, дані попереднього або візуального оцінювання, результати інструментального і лабораторного обстежень, технічну документацію по об’єкту.

Маючи правильно оформлений паспорт на об’єкт, можна не хвилюватися з приводу перевірок пожежної служби, Держпромнагляду, архітектурної інспекції, адже ці організації починають своє дослідження саме з паспорта об’єкта.