Термiн: Мала архітектурна форма

Мала архітектурна форма   — невелика будівля пересувного характеру, яка не володіє закритим приміщенням для тимчасового перебування людей, а також стаціонарне приміщення, яке має можливість тимчасового перебування людей. Його площа не може бути більше 30 м 2. Головними характеристиками малих архітектурних форм є виконання споруд з полегшених конструкцій і тимчасова установка без фундаменту.

Види малих архітектурних форм (МАФ)

Умовно всі МАФи діляться на:

  • споруди для ведення особистого господарства: сараї, курники, сажі;
  • споруди для оформлення саду: альтанки, ротонди, паркани, містки на штучних водоймах, мангали.
  • комерційного призначення: ларьки, павільйони, кіоски.

Також до малих архітектурних форм слід відносити об’єкти, що використовуються при ландшафтному дизайні: афіші, урни, лавки, дитячі комплекси.

Найпоширенішим матеріалом, з якого виготовляються МАФи, є дерево. Така популярність цього матеріалу пов’язана з простотою обробки, вартістю, доступністю. Як правило, використовують хвойні породи і дуб. Ці матеріали славляться довговічністю і надійністю.

Не так давно популярність придбали ковані МАФи. Ручне кування дозволяє створити небувалої краси решітки, арки. Але це дуже дорогі вироби, альтернативою яким можуть стати сталеві конструкції.Вони виглядають дивовижно і мають суттєво меншу вартість.

Бетонні вироби не мають особливої популярності при виготовленні МАФів, але все ж вазони, барбекю, бордюри робляться саме з бетону або ж з натурального каменю.