Термiн: Гуртожиток

Гуртожиток – спеціально побудований або переобладнаний житловий будинок, використовується для проживання робітників, службовців, студентів, учнів, а також інших громадян у період роботи або навчання.

Гуртожиток проходить обов’язкову реєстрацію у виконавчому органі і відповідає ряду відповідних вимог. Даний вид організації передбачає надання не тільки житлової площі, але і меблів, предметів домашнього побуту. Всі елементи пропонуються для використання на встановлений термін проживання.

Такі будівлі повинні пройти технічну перевірку.

Особливості гуртожитків

Як правило, будівлі, які навмисно будувалися в якості гуртожитку, мають блокову або коридорну систему. На кілька кімнат виділяються загальні приміщення для задоволення побутових потреб (кухня і ванна). Дані об’єкти мають наступні особливості:

  • на кожну людину, що проживає в гуртожитку, має припадати мінімум 6 квадратних

метрів простору;

  • обслуговування таких будинків виконує спеціальний персонал;
  • тимчасове проживання в гуртожитках надається на особливих умовах (скорочена

вартість оплати).

Виходячи з останнього фактора, мешканці зобов’язуються виконувати деякі правила, порушення яких може призвести до виселення. Так, студенти навчальних закладів повинні дотримуватися режиму, а також підтримувати порядок у виділених кімнатах.

Однак визначення такого правового режиму залежить від умов, на яких проживають мешканці. Так, якщо особи повністю використовують житлову площу, в яку входить квартирна плата і оплата комунальних послуг в повному обсязі, на них поширюються умови для орендуючих приміщення.