Термiн: Гуртожиток коридорного типу

Гуртожиток коридорного типу – гуртожиток, поверх якого складається з жилих приміщень, які мають вихід безпосередньо до загального коридору та загальнодоступних приміщень, призначених для побутового і санітарно-гігієнічного обслуговування його мешканців (кухні, санвузла, душової, пральні, кладової тощо), жиле приміщення, яке може складатися як з однієї житлової кімнати, так і з житлової кімнати та прилеглих до неї (взаємопов’язаних) підсобних приміщень (тамбур, туалет, умивальник, комора тощо), яка має окремий вихід безпосередньо до загального коридору та загальнодоступних приміщень, призначених для побутового і санітарно-гігієнічного обслуговування його мешканців.

Дані об’єкти діляться на кімнати, в яких, як правило, проживають кілька людей. Розрахунок мінімальної площі на кожну особу становить 6 квадратних метрів. Крім цього, гуртожитку коридорного типу оснащуються всіма необхідними меблями і предметами побутового використання. Приміщення для задоволення побутових потреб є загальними.

Як правило, гуртожитку коридорного типу розташовуються в будівлях протяжного типу і діляться на кілька входів. Такі будови використовується для заселення осіб, які є студентами навчальних закладів, проходять військову службу або працюють в організації, що надає співробітникам житло. Крім цього, дані об’єкти можуть використовуватися в якості гуртожитків сімейного типу.

Особливості гуртожитків коридорного типу

Застосування саме такого принципу розміщення дозволяє оптимально розташувати на одному поверсі максимальна кількість кімнат. Як правило, приміщення для спільного використання розташовані за блочною системою – в одній точці для кожного поверху. На відміну від кімнат, розташування яких може змінюватися в залежності від площі. Через такі особливості розташування приміщення мають форму пенала.

Такі приміщення обов’язково повинні мати технічний паспорт, а також відповідати вимогам законодавства та санітарним нормам, що висуваються будівлям, які призначені для тимчасового проживання.