Термiн: Горище

Горище – простір між поверхнею перекриття (дах), зовнішніми стінами і перекриттям верхнього поверху.

Стелею для даної конструкції служить дах будинку. Крім цього, горище складається з ряду несучих елементів. А саме:

  • покрівлі;
  • ферми;
  • крокви;
  • балки.

Горище відноситься до не опалювальних приміщень і відрізняється низькою теплоізоляцією. Освітлення в ньому забезпечується за рахунок люків, у рідкісних випадках – вікон. Як правило, горище має технічне призначення і використовується для відводу різних комунікаційних мереж і поліпшення теплоізоляції на верхніх поверхах. Крім цього, даний елемент має захисну функцію.

Сфера використання

У більшості квартирних будинків горища використовуються для розміщення провайдерських систем і різного устаткування. Крім цього, такі об’єкти служать для точки підходу магістрального кабелю.

Горища також служать для розміщення загального стояка опалення, від якого йде розподіл опалення по всіх квартирах. Такий підхід дозволяє мінімізувати втрати енергії і потужності. У деяких квартирних будинках об’єкт використовується для забезпечення водопостачання аналогічним чином.

Крім цього, горища часто переобладнуються в житлові приміщення. Для цього на них встановлюються опалювальні системи, а також поліпшується ізоляція. В результаті приміщення стають придатним для проживання. Такі змінені об’єкти ухвалено називатися мансардами.

Крім цього, для виконання цієї процедури необхідно перевести об’єкт з нежитлового типу в житловий і змінити його призначення, а також отримати паспорт.