Термiн: Гараж

Гараж – будівля (споруда), частина будівлі (споруди), або комплекс будівель (споруд) з приміщеннями для постійного або тимчасового зберігання автотранспортних та інших мототранспортних засобів, з елементами технічного обслуговування (або без таких).

При наявності гаражної ями та необхідного обладнання усередині приміщення може проводитися ремонт засобів пересування. Однак така функція не є обов’язковою, оскільки головне призначення об’єкта – забезпечення місця стоянки для транспорту, його захист від впливу несприятливих погодних умов і дій зловмисників.

Гараж може бути окремою будовою або виконуватися в якості частини іншого будинку, житлового або нежитлового (наприклад, у виробничих комплексах).

Для спорудження даного об’єкту можуть використовуватися такі матеріали:

  • дерево;
  • цегла;
  • шлакоблоки;
  • піноблоки;
  • метал.

Досить поширені випадки зведення гаражних кооперативів, які являють собою спеціально відведені для стоянок транспорту зони, розділені на секції.

Особливості гаражних об’єктів

Зведення гаражу може виконуватися за типовим або індивідуальним планом. Крім цього, дані об’єкти можуть споруджуватися в якості прибудованих, вбудованих або вбудовано-прибудованих приміщень. Так, розповсюджені випадки розташування гаражів на перших, верхніх або підземних поверхах будинків.

Власник даного об’єкту обов’язково повинен мати технічний паспорт, в якому міститься інформація про параметри гаража, використовуваних матеріалах, інвентарної вартості і т. д. Наявність такого документа дозволить здійснювати продаж, передачу у спадок і приватизацію.