Термiн: Дачний будинок

Дачний будинок – це житловий будинок для використання протягом року з метою заміського відпочинку.

Головна відмінність таких будівель полягає у тому, що вони не призначені для постійного проживання. Така особливість пов’язана з тим, що дачі часто не мають достатніх комунікаційних систем, а також відрізняються поганою теплоізоляцією.

Крім цього, кожна така будова має прилеглу ділянку, на якому можуть розташовуватися наступні елементи:

  • гараж;
  • житловий будинок;
  • господарські споруди;
  • садовий будинок.

Крім цього, на території дачі використовується для ведення сільського господарства та садівництва.

Проживання на дачі

Згідно із законодавством, дані об’єкти розраховані на сезонне проживання, тому що власник не може використовувати таке майно для реєстрації. Щоб така процедура стала можливою, необхідно провести технічну експертизу будівлі, яка підтвердить, що об’єкт придатний для проживання на постійних умовах.

Виходячи з цього, дачі поділяються на житлові та садові споруди. У першому випадку будинок визнано капітальним, має всі необхідні комунікаційні системи і відповідає санітарним нормам проживання. У цій ситуації об’єкт може використовуватися для реєстрації особи.

Садові споруди можуть застосовуватися тільки для тимчасового проживання, як правило, в теплу пору року. Щоб змінити вигляд об’єкта, власнику необхідно провести ремонт, після якого будівля буде відповідати вимогам законодавства і отримає відповідний технічний паспорт на приміщення.