Термiн: Будинок квартирного типу

Будинок квартирного типу – багатоквартирний будинок, у якому квартири є окремим об’єктом нерухомого майна.

Такі будівлі можуть мати різне співвідношення поверхів, а також показники висоти і довжини, виходячи з яких об’єкти діляться на протяжні і точкові. В останньому випадку висота квартирного будинку більше, ніж довжина. Залежно від особливостей конструкції такі об’єкти поділяються на:

  1. Секційні. У цьому випадку будівля підрозділяється на кілька секцій-під’їздів. Кожен елемент закінчується сходовою кліткою і майданчиком для входу в квартиру.
  2. Галерейні. В такому випадку майданчик для входу знаходиться навколо будинку або з однією з його сторін.
  3. Коридорні. Для переміщення по будівлі використовується коридорна система, в яку ведуть кілька сходових клітин.

Останній варіант найчастіше використовується при спорудженні гуртожитків.

Будинок квартирного типу з юридичної точки зору

Об’єктом квартирного типу визнається будівля, до складу якого входить мінімум дві квартири. Обов’язкова умова – наявність самостійного виходу до земельних ділянок або приміщень загального користування для кожної з них. Будинок включає в себе частини, які належать до спільного майна у відповідності з житловим законодавством.

Квартира являє собою окреме приміщення, з якого є прямий доступ до об’єктів загального користування. Даний елемент складається з кімнат для житлового і допоміжного використання. Мета останніх об’єктів – задоволення побутових потреб власників.

Будинки квартирного типу включають житлові приміщення, які можуть належати фізичній чи юридичній особі. Крім цього, в конструкцію входять інженерні мережі. Квартирний будинок також включає нежитлові приміщення, які зазвичай розташовуються на першому поверсі.

Така будівля поділяється на часткові власності осіб, які є власниками. Розподіл таких прав виконується у відповідності з законодавством. Частка власності відповідає площі квартири, якою володіє конкретна особа.