Термiн: Блоковані будинки

Блоковані будинки – два і більше жилих (садибного типу, садові, дачні) будівлі висотою не більше чотирьох поверхів, в яких є хоча б одна спільна стіна, побудовані за межі окремих земельних ділянок, відведених під забудову за різними адресами. Кожен блокований будинок є окремим об’єктом нерухомості і йому присвоюється окремий номер по вулиці (провулку тощо).

Такий вигляд будівель використовується для більш економного зведення будівель за рахунок використання загальних зовнішніх стін. Крім цього, дане рішення дозволяє значно підвищити щільність забудови.

Ще однією вимогою, яка висувається до блокованих будинків, є використання конструкцій, що складаються не більш ніж з десяти блоків. Кожен елемент будови повинен мати власний вихід на територію, що належить особі-власнику. Таким чином, у мешканців таких будинків немає об’єктів загального користування, на відміну від багатоквартирних будинків.

Вимоги, яких необхідно дотримуватися при будівництві

Для спорудження блокованих будинків також необхідно виконувати принципи, які дещо відрізняються від правил будівництва стандартних проектів. Так, згідно із законодавством, споруда не може виконуватися на кількох дільницях. З цієї причини їх необхідно попередньо об’єднати в один, згідно з земельним кодексом.

Щоб отримати дозвіл на будівництво блокованого будинку, необхідно виконати наступні завдання:

  • оформити документи на територію, на якій буде здійснюватися будівництво;
  • провести межування, в результаті якого на кожен блок буде виділено рівний ділянка території;
  • оформити кожен будинок як окремий об’єкт і вести їх у містобудівний план.

Щоб спростити цей процес, варто звернутися до житлового фахівця або юриста, який допоможе врегулювати процес будівництва.