Термiн: Балкон

Балкон – виступаюча з площини стіни фасаду огороджена площадка, відкрита або засклена, яка служить для відпочинку в літню пору року.

Дане приміщення є неопалюваним. Балкон також може бути відкритого і закритого типу. У першому випадку конструкція має лише невисоку огорожу, а в другому – покриття або засклення. Закриті конструкції відрізняються обмеженою глибиною. Причиною такої особливості є взаємозв’язок між балконом і приміщенням, до якого приєднаний елемент.

В якості огорожі для майданчика можуть використовуватися такі елементи, як:

  • решітки;
  • балюстради;
  • парапети.

В якості кріплення для конструкції виступають консольні балки (дерев’яного, залізобетонного або сталевого типу), які примикають до фасаду чи інтер’єру будівлі. Крім цього, в якості основи використовується плита. Таким чином, будь який балкон складається з виносного майданчика, підтримуючих елементів та огороджувальних частин-перил, які виконують захисну функцію.

Варто відзначити, що така конструкція входить в загальну квадратуру приміщення і заноситься в паспорт в якості корисної площі, якщо його функціональне призначення не було змінено.

Для перекладу балкона в розряд житлових приміщень необхідно збільшити простір, отримавши відповідний дозвіл, а також при необхідності провести утеплення. Крім цього, у деяких випадках використовуються додаткові підпори. Після даних процедур конструкція може використовуватися як житлова площа (при умові, що перероблене приміщення відповідає всім вимогам БТІ).