Термiн: Антресоль

Антресоль – майданчик, що займає верхню частину об’єму приміщення житлового, громадського чи виробничого будинку, яке іноді є самовільною будовою і призначена для збільшення його площі, розміщення допоміжних, складських та інших об’єктів.

Антресоль являє собою напівповерх, який вбудований в загальний обсяг приміщення. Сфера використання даного елемента залежить від висоти стелі кімнати. Так, якщо дані параметри дозволяють, антресоль може виступати як повноцінне додаткове приміщення. Якщо ж недостатньо високі стелі, елемент застосовується для зберігання різних речей.

У будинках радянської будівлі антресоль використовується для коморних потреб і часто оснащується дверцятами. Крім цього, можливе застосування в якості додаткових спальних приміщень.

Як правило, даний елемент являє собою майданчик у двусветном приміщенні, що знаходиться в межах поверху з підвищеною висотою. До її облаштування висувається ряд вимог. Так, площа антресолі не повинна перевищувати 40 % від загальної площі приміщення. Елемент може мати наступну конструкцію:

  • частково ізольований від іншої частини приміщення;
  • повністю ізольований;
  • відкритий.

Головна функція такого напівповерху – збільшення корисної площі. Антресоль може мати природне освітлення або ж не примикати до зовнішніх стін приміщення. Способами сполучення між двома частинами кімнати зазвичай служать відкриті сходи, пандуси або ескалатори – якщо приміщення має суспільне призначення. Крім цього, для цієї мети може використовуватися загальна сходова клітка будівлі.

Під час підрахунку показників будови, площа антресолі додається до відповідних параметрам – житловим, корисним, обслуговуючим і т. д.