Тепловізійне обстеження будівель, споруд

Хмельницький Євген Олександрович
Хмельницький Євген Олександрович
Калічак Наталія Василівна

Якщо ви ставите питанням КУДИ ЙДЕ ТЕПЛО?, то обов’язково потрібно провести тепловізійе обстеження.

Тепловізійне обстеження – це сучасний метод контролю теплових втрат будівлі, який дозволяє оцінити стан теплоізоляційних властивостей огороджувальних конструкцій обстежуваного об’єкта і отримати достовірну інформацію в доступній і візуально зрозумілій формі. Даний інструмент діагностики будівель останні кілька років дуже затребуваний в Європі і поступово набуває популярності в Україні.

Будівництво та ремонт – області, де тепловізійне обстеження знайшло досить широке застосування. Це найбільш ефективний і доступний спосіб перевірки стану огороджувальних конструкцій з метою виявлення витоків тепла, обумовлених самими різними факторами.

Найбільш поширені причини тепловтрат – це недоліки при проектуванні споруд, помилки, допущені при будівництві (наприклад, неправильне з’єднання конструктивних елементів, нерівномірно укладений утеплювач), а також застосування невідповідних або просто неякісних будматеріалів (з пустотами, тріщинами).

Тепловізор – це прилад, який дозволяє досліджувати перепад температур на будь-якій поверхні. Інфрачервоне випромінювання вловлюється детектором і перетворюється в електричний імпульс. Програма тепловізора привласнює значення цифрового сигналу на кожному пікселі монітора певний колір, відповідний заданій температурі, і створює цілісну картину, візуалізується розподіл теплих і холодних полів. Тепловізійна камера – це настільки цінний і багатофункціональний інструмент, що перерахувати всі сфери її застосування просто неможливо.

 

Навіщо потрібно тепловізійне обстеження будівель?

До одним із завдань тепловидения відноситься безконтактне вимірювання температури за рівнем інфрачервоного випромінювання.

Таким чином,

 • Тепловізори фіксують температуру або зміни температури об’єктів, що дозволяє виявити несправність до відмови обладнання або зафіксувати наявність проблем ще до їх прояву-обстеження обладнання.
 • Виявити місця витоків повітря, скупчень вологи, дефектів конструкції та інші проблемні ділянки будівель-обстеження будівель.
 • Визначити місця несправностей в системах електро- водопостачання, опалення та каналізації у процесі їх експлуатації, щоб провести ремонтні роботи тільки на аварійній ділянці, не демонтуючи підлогові або настінні покриття повністю.

Переваги тепловізійних обстежень:

 • виявлення дефектів тепловим методом неруйнівного контролю;
 • запобігання аварій і пошкоджень обладнання;
 • достовірність, об’єктивність і точність одержуваних відомостей;
 • безпеку при проведенні обстеження обладнання;
 • не потрібно відключення і демонтаж обладнання;
 • великий обсяг виконуваних робіт за одиницю часу;
 • можливість визначення дефектів на ранній стадії розвитку.

 

Прилади для енергоаудиту мають складну конструкцію. Для роботи з даним видом обладнання необхідні спеціальні знання, без яких проведення тепловізійних досліджень неможливо.

Важливим фактором є і якість використовуваного обладнання.

Наша компанія ТОВ «УІТЦ» проведе тепловізійне обстеження будівель за допомогою тепловізійної камери фірми FLIR Е8-XT.

Американська компанія FLIR Systems є найбільшим в світі виробником, лідером у продажу і обслуговуванні електронних вимірювальних приладів і супутнього програмного забезпечення.

Тепловізійна камера FLIR Е8-XT – це спеціалізований промислово-комерційний будівельний тепловізор, призначений для виявлення, аналізу та документування дефектів будівельних конструкцій, місць розгерметизації покрівлі або для обстеження режиму енергозбереження будівель.

 • Діапазон вимірювання температури від -20 С до +550 С.
 • Похибка – 2%.
 • Матриця – 320 × 240 пікселів.
 • Теплова чутливість –
 • Покращена технологія FLIR MSX® забезпечує виняткову деталізацію тепловізійного зображення
 • вбудований Wi-Fi дозволяє користувачеві швидко підключитися до мобільного додатку FLIR Tools® для обміну зображеннями та відправки звітів з будь-якого місця.
 • обробка зображень в програмі QuickReport, QuickPlot, BuildIR і Reporter.

Тепловізійна камера FLIR Е8-XT дозволяє побачити всю ситуацію і миттєво створює повну діагностичну картину неполадок. Вона допомагає не тільки виявити проблему в будівлі, а й визначити її масштаб.

Зображення з точними даними про температуру дає фахівцеві в області будівництва важливу інформацію про стан ізоляції, проникненні вологи, освіті цвілі, а також про несправності електрообладнання, наявності теплових мостів і стані систем опалення, вентиляції та кондиціонування повітря.

Тепловізійна камера – це настільки цінний і багатофункціональний інструмент, що перерахувати всі сфери її застосування просто неможливо.

Як ми вже писали вище- тепловізійна зйомка потрібна для того, щоб дізнатися куди йде тепло. Найбільші тепловтрати будівлі – через вікна, зовнішні стіни, які контактують із зовнішнім повітрям, дах і підлогу. Дану зйомку бажано використовувати перед та після утеплення будівлі. Це як робимо знімок хворого зуба до і після лікування.

Коли ми приступаємо до роботи з тепловізором, то спостерігаємо перепад температур поверхні будівлі, що веде за собою визначення якості будівельних матеріалів і витоку тепла через ті чи інші конструктивні елементи будівлі.

Процес здійснення моніторингу об’єкта тепловізійним обладнанням

У більшості випадків тепловізійне обстеження будівлі здійснюється в кілька стадій:

 • Тепловізійне сканування всередині об’єкта.

На цьому етапі здійснюється як загальне обстеження внутрішніх систем будівлі, так і докладне вивчення кожної зі стін окремо. Цей етап тепловізійного обстеження є найбільш значущим, адже подібне сканування допомагає виявити порядку 85-90% існуючих дефектів будівлі. Ефективно виявляються і проблеми в елементах будівлі (системі вентиляції, системи опалення, дверних і віконних блоках і ін.), Причому як в доступних, так і в прихованих. У процесі внутрішнього тепловізійного сканування також визначаються існуючі зони перегріву в системі електромережі. Це допомагає в подальшому уникати пожежонебезпечних ситуацій.

 • Зовнішнє тепловізійне обстеження.

На цій стадії тепловізійного моніторингу об’єкта можна виявити існуючі зони протікання покрівлі, а також інші недоліки та пошкодження в конструкціях даху і зовнішньої поверхні будівлі.

 • Аналіз і обробка результатів тепловізійної зйомки.

Фахівцями на основі отриманих матеріалів обстеження складаються так звані теплограми, завдяки яким в подальшому можливо класифікувати виявлені дефекти, визначити їх характер, місцезнаходження та ступінь небезпеки для об’єкта.

 • Розробка вказівок щодо усунення недоліків і вад.

Спираючись на складені теплограмми визначаються ймовірні причини появи дефектів і пропонується комплекс заходів для їх усунення.

 • Завершальним етапом тепловізійного обстеження об’єкта є складання детального звіту.

В даний звіт включаються підсумки дослідження, детальний перелік знайдених вад, висновки експертів і вказівки щодо усунення дефектів.

За результатами тепловізійного обстеження – ви отримаєте на руки технічний звіт встановленого зразка.

Даний документ містить:

 • Інформацію про виконавця тепловізійного обстеження та копії необхідних документів;
 • Техзавдання та опис об’єкта, де проходило обстеження тепловізором;
 • Теплограми з описом виявлених теплових аномалій;
 • Вкладиш до енергетичного паспорту;
 • Теплотехнічні розрахунки для об’єкта дослідження;
 • Висновок фахівців з описом усіх виявлених дефектів і тепловтрат на об’єкті;
 • Рекомендації експерта щодо усунення дефектів конструкцій і зниження тепловтрат;
 • Документи на організацію та експерта.

Замовте тепловизионное обстеження в Києві та Київській області від компанії ТОВ «УІТЦ» та економте на опаленні вже сьогодні!