Тепловізійне обстеження будівель, споруд

Ананьєв Євген Олександрович
Ананьєв Євген Олександрович
Мавріков Ілля Миколайович
Жарикова Наталія Василівна

Якщо ви ставите питанням КУДИ ЙДЕ ТЕПЛО?, то обов’язково потрібно провести тепловізійе обстеження.

Тепловізійне обстеження – це сучасний метод контролю теплових втрат будівлі, який дозволяє оцінити стан теплоізоляційних властивостей огороджувальних конструкцій обстежуваного об’єкта і отримати достовірну інформацію в доступній і візуально зрозумілій формі. Даний інструмент діагностики будівель останні кілька років дуже затребуваний в Європі і поступово набуває популярності в Україні.

Будівництво та ремонт – області, де тепловізійне обстеження знайшло досить широке застосування. Це найбільш ефективний і доступний спосіб перевірки стану огороджувальних конструкцій з метою виявлення витоків тепла, обумовлених самими різними факторами.

Найбільш поширені причини тепловтрат – це недоліки при проектуванні споруд, помилки, допущені при будівництві (наприклад, неправильне з’єднання конструктивних елементів, нерівномірно укладений утеплювач), а також застосування невідповідних або просто неякісних будматеріалів (з пустотами, тріщинами).

Тепловізор – це прилад, який дозволяє досліджувати перепад температур на будь-якій поверхні. Інфрачервоне випромінювання вловлюється детектором і перетворюється в електричний імпульс. Програма тепловізора привласнює значення цифрового сигналу на кожному пікселі монітора певний колір, відповідний заданій температурі, і створює цілісну картину, візуалізується розподіл теплих і холодних полів. Тепловізійна камера – це настільки цінний і багатофункціональний інструмент, що перерахувати всі сфери її застосування просто неможливо.

 

Навіщо потрібно тепловізійне обстеження будівель?

До одним із завдань тепловидения відноситься безконтактне вимірювання температури за рівнем інфрачервоного випромінювання.

Таким чином,

 • Тепловізори фіксують температуру або зміни температури об’єктів, що дозволяє виявити несправність до відмови обладнання або зафіксувати наявність проблем ще до їх прояву-обстеження обладнання.
 • Виявити місця витоків повітря, скупчень вологи, дефектів конструкції та інші проблемні ділянки будівель-обстеження будівель.
 • Визначити місця несправностей в системах електро- водопостачання, опалення та каналізації у процесі їх експлуатації, щоб провести ремонтні роботи тільки на аварійній ділянці, не демонтуючи підлогові або настінні покриття повністю.

Переваги тепловізійних обстежень:

 • виявлення дефектів тепловим методом неруйнівного контролю;
 • запобігання аварій і пошкоджень обладнання;
 • достовірність, об’єктивність і точність одержуваних відомостей;
 • безпеку при проведенні обстеження обладнання;
 • не потрібно відключення і демонтаж обладнання;
 • великий обсяг виконуваних робіт за одиницю часу;
 • можливість визначення дефектів на ранній стадії розвитку.

 

Прилади для енергоаудиту мають складну конструкцію. Для роботи з даним видом обладнання необхідні спеціальні знання, без яких проведення тепловізійних досліджень неможливо.

Важливим фактором є і якість використовуваного обладнання.

Наша компанія ТОВ «УІТЦ» проведе тепловізійне обстеження будівель за допомогою тепловізійної камери фірми FLIR Е8-XT.

Американська компанія FLIR Systems є найбільшим в світі виробником, лідером у продажу і обслуговуванні електронних вимірювальних приладів і супутнього програмного забезпечення.

Тепловізійна камера FLIR Е8-XT – це спеціалізований промислово-комерційний будівельний тепловізор, призначений для виявлення, аналізу та документування дефектів будівельних конструкцій, місць розгерметизації покрівлі або для обстеження режиму енергозбереження будівель.

 • Діапазон вимірювання температури від -20 С до +550 С.
 • Похибка – 2%.
 • Матриця – 320 × 240 пікселів.
 • Теплова чутливість – <0,05 ° C
 • Покращена технологія FLIR MSX® забезпечує виняткову деталізацію тепловізійного зображення
 • вбудований Wi-Fi дозволяє користувачеві швидко підключитися до мобільного додатку FLIR Tools® для обміну зображеннями та відправки звітів з будь-якого місця.
 • обробка зображень в програмі QuickReport, QuickPlot, BuildIR і Reporter.

Тепловізійна камера FLIR Е8-XT дозволяє побачити всю ситуацію і миттєво створює повну діагностичну картину неполадок. Вона допомагає не тільки виявити проблему в будівлі, а й визначити її масштаб.

Зображення з точними даними про температуру дає фахівцеві в області будівництва важливу інформацію про стан ізоляції, проникненні вологи, освіті цвілі, а також про несправності електрообладнання, наявності теплових мостів і стані систем опалення, вентиляції та кондиціонування повітря.

Тепловізійна камера – це настільки цінний і багатофункціональний інструмент, що перерахувати всі сфери її застосування просто неможливо.

Як ми вже писали вище- тепловізійна зйомка потрібна для того, щоб дізнатися куди йде тепло. Найбільші тепловтрати будівлі – через вікна, зовнішні стіни, які контактують із зовнішнім повітрям, дах і підлогу. Дану зйомку бажано використовувати перед та після утеплення будівлі. Це як робимо знімок хворого зуба до і після лікування.

Коли ми приступаємо до роботи з тепловізором, то спостерігаємо перепад температур поверхні будівлі, що веде за собою визначення якості будівельних матеріалів і витоку тепла через ті чи інші конструктивні елементи будівлі.

Процес здійснення моніторингу об’єкта тепловізійним обладнанням

У більшості випадків тепловізійне обстеження будівлі здійснюється в кілька стадій:

 • Тепловізійне сканування всередині об’єкта.

На цьому етапі здійснюється як загальне обстеження внутрішніх систем будівлі, так і докладне вивчення кожної зі стін окремо. Цей етап тепловізійного обстеження є найбільш значущим, адже подібне сканування допомагає виявити порядку 85-90% існуючих дефектів будівлі. Ефективно виявляються і проблеми в елементах будівлі (системі вентиляції, системи опалення, дверних і віконних блоках і ін.), Причому як в доступних, так і в прихованих. У процесі внутрішнього тепловізійного сканування також визначаються існуючі зони перегріву в системі електромережі. Це допомагає в подальшому уникати пожежонебезпечних ситуацій.

 • Зовнішнє тепловізійне обстеження.

На цій стадії тепловізійного моніторингу об’єкта можна виявити існуючі зони протікання покрівлі, а також інші недоліки та пошкодження в конструкціях даху і зовнішньої поверхні будівлі.

 • Аналіз і обробка результатів тепловізійної зйомки.

Фахівцями на основі отриманих матеріалів обстеження складаються так звані теплограми, завдяки яким в подальшому можливо класифікувати виявлені дефекти, визначити їх характер, місцезнаходження та ступінь небезпеки для об’єкта.

 • Розробка вказівок щодо усунення недоліків і вад.

Спираючись на складені теплограмми визначаються ймовірні причини появи дефектів і пропонується комплекс заходів для їх усунення.

 • Завершальним етапом тепловізійного обстеження об’єкта є складання детального звіту.

В даний звіт включаються підсумки дослідження, детальний перелік знайдених вад, висновки експертів і вказівки щодо усунення дефектів.

За результатами тепловізійного обстеження – ви отримаєте на руки технічний звіт встановленого зразка.

Даний документ містить:

 • Інформацію про виконавця тепловізійного обстеження та копії необхідних документів;
 • Техзавдання та опис об’єкта, де проходило обстеження тепловізором;
 • Теплограми з описом виявлених теплових аномалій;
 • Вкладиш до енергетичного паспорту;
 • Теплотехнічні розрахунки для об’єкта дослідження;
 • Висновок фахівців з описом усіх виявлених дефектів і тепловтрат на об’єкті;
 • Рекомендації експерта щодо усунення дефектів конструкцій і зниження тепловтрат;
 • Документи на організацію та експерта.

Замовте тепловизионное обстеження в Києві та Київській області від компанії ТОВ «УІТЦ» та економте на опаленні вже сьогодні!