Технічний паспорт на будинок

По всім питання звертайтесь до специаліста:


 • +38(066)263****
 • +38(098)193****

Технічний паспорт на будинок – це дуже важливий документ, на підставі якого, будуть виконуватися різні операції з нерухомістю. Данні які він містить, будуть використані для видачі довідки. Вона в свою чергу являє собою документ який містить в собі характеристики об’єкта нерухомості: призначення, площа, кількість поверхів, технічний стан будівлі, інвентаризаційна вартість, рівень благоустрою та інші відомості. Але на відмінно, наприклад, від технічного паспорта на квартиру, паспорт на будинок містить в собі більшу кількість інформації. Його ви також можете оформити в нашому БТІ в Києві.


Технічний паспорт на будинок складається за результатом первинної інвентаризації будівлі. Зазвичай, це робиться, коли будинок здається забудовником. Причому питаннями оформлення паспорта на будинок займається саме будівельна компанія. Тоді як технічні плани замовляються самими мешканцями.

Технічний план – це документ який містить в собі інформацію кількість поверхів, висота, розміри кімнат і нежитлових приміщень нерухомості та з чого зроблені стіни. Хоч і технічний план несе в собі менше інформації ніж сам техпаспорт на будівлі, для нього не потрібен приїзд фахівця. Виключенням являються лише об’єкти незакінченого будівництва.

Коли потрібен техпаспорт на будинок?

Є невеликий перелік ситуацій коли він потрібен:

 • Перед сдачею в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів нерухомості, або під час перепланування, реконструкції та капітального ремонту.
 • Перед проведенням державної реєстрації права власності на об’єкт незавершеного будівництва.
 • Перед проведенням державної реєстрації права власності на об’єкт нерухомого майна, що утворився в результаті виділення частини об’єкта або розділу майна, що перебуває у спільній власності, об’єднання об’єкта нерухомого майна, крім випадків, коли в результаті такого поділу, об’єднання або виділення частки завершений будівництвом об’єкт приймався в експлуатацію.
 • Оформлення документів для спадщини.
 • При приватизації об‘єкту.

Також під час перерахованих вище випадків потрібно проводити інвентаризацію. В усіх інших випадках вона проводиться власником за бажанням.

Проводячи інвентаризацію власник або довірена особа звертається до приватного БТІ або комунального за місцем де був зареєстрований сам об’єкт нерухомості.

Проведенням цієї процедури являється одною із послуг нашої компанії. Тому ви можете звернутися до нашого БТІ в Києві. Професіонали з великим досвідом роботи заповнюють документи швидко і без помилок. Вибираючи нас ви отримуєте комфортне обслуговування та прийнятну ціну за нашу роботу. Всі необхідні ліцензії ми маємо тому нема за що переживати.

Паспорт на багатоквартирні будинки має бути замовлений й виготовлений до здачі будинку в експлуатацію. Без такого документа будуть порушені встановлені законами правила та використовувати будинок буде незаконним. Для кожної квартири відбувається окрема інвентаризація. Вибирайте наше БТІ в Києві якщо хочете якісно виконану роботу.

Оформлення техпаспорта для будинку

Перед тим як оформити техпаспорт для будинку, інженер-технік виконує інвентаризацію об’єкта, яка буває поточною та первинної. Вам потрібно звернутися в приватне БТІ у Києві або комунальне. Після того, як заяву буде подано, співробітник приїде, щоб виконати огляд і необхідні заміри приміщень. Підсумком заходів після відведеного договором часу стане оформлення техпаспорта на будинок. В цьому документі містяться такі відомості:

 • Документ в якому буде вказано причину вашого замовлення техпаспорта на будинок.
 • Паспорт заявника.
 • Довіреність від нотаріуса, якщо техпаспортом на будинок займається представник, а не сам власник.
 • Документ, який підтверджує вашу власність на об’єкт.
 • Квитанція про оплату послуг БТІ з виготовлення технічного паспорта. Причому вартість цієї послуги БТІ встановлює самостійно виходячи зі складності виконаної роботи.
 • Термін виготовлення паспорта – 10-14 днів.

Дату отримання технічного паспорта ви дізнаєтесь після прийняття та перевірки всіх документів співробітником БТІ, який видає вам розписку і призначає дату отримання технічного паспорта. Для здійснення будь-яких нотаріальних дій з власністю потрібно замовити техпаспорт на будинок. Для професійного виготовлення документа доручати роботи потрібно фахівцям з досвідом роботи яких ви можете знайти в нашій компанії. Вартість залежить від складності й терміну виконання робіт, а також їх обсягу.

Які переваги дає техпаспорт на будинок?

Непотрібним цей документ назвати важко. Є ситуації в яких технічний паспорт на будинок допоможе вам розібратися. Зараз ми розберемо декілька прикладів.

Припустимо ви укладаєте договір пайового будівництва, він має в собі нести інформацію вчасності про площу об’єкта. Але при отриманні будинку, може з’ясуватися, що площа, зазначена в проектних документах, і реально отримана вами площа різняться. В цьому випадку необхідно орієнтуватися на дані, які представлені в технічному паспорті на квартиру і технічному паспорті на саму будівлі.

Відповідно, якщо площа зменшується в сторону покупця, то він має право вимагати від забудовника відшкодування за договором пайової участі. Якщо навпаки, то покупець повинен доплатити забудовнику.

Паспорт що видається Приватним БТІ або комунальним містить в собі данні інвентаризаційної вартості житла. Вона потрібна для проведення деяких операцій з нерухомістю.

Перше що ми можемо зазначити це визначення розміру податку на житло. Деякі будівлі не попадають під податок. Як приклад нерухомість державна або належить територіальним громадам.

Другий випадок коли ви здаєте будинок під іпотеку. Банку потрібно вирахувати вартість вашої нерухомості. Йому буде потрібен ваш технічний паспорт для цього.

Коли ви оформлюєте документи для спадщини. Нотаріусу він також буде потрібен для визначення вартості будинку та розділенням його між спадкоємцями. Також виділення частки в натурі з спільної власності.

Схемплан 

Схемплан – це частина документа техпаспорта на будинок, яка описує його схематично. До нього входять розташування будинку та господарських споруд. БТІ при виконанні всіх замірів дотримується певного масштабу 1:500. Контури земельної ділянки креслеться за схемою держакту на землю. Також може бути візуально проведено аналіз інженером на місці заміру.

Вам здається що це все дуже важко і ви не зрозуміете? Наша компанія найкращий з вибору БТІ в Києві. Користуйтесь послугами наших професіоналів і не переживайте за якість виконаних послуг.