Технічний нагляд у будівництві

Кожна людина має право на власне житло, в якому вона почуватиметься затишно та безпечно. Робітники підприємств, відвідувачі закладів суспільного користування повинні бути впевнені, що їх життю й здоров’ю нічого не загрожує. Все це залежить від багатьох факторів, одним з яких є якість збудованих будівель та споруд.

Будівництво або капітальний ремонт – це дуже клопітка робота, яка пов’язана із великою кількістю документації та матеріалів, тяжкими фізичними та розумовими зусиллями, а тому потребує і належного контролю.

У керівництва не завжди є можливість знаходитися на об’єкті, щоб особисто контролювати все, що там відбувається. Це викликає ризик виникнення порушень у роботі та несумлінного виконання обов’язків.

Існує можливість наймати окремих працівників для ведення технічного нагляду за будівництвом. До переліку функцій служби замовника у будівництві входить здійснення технічного нагляду за виконанням будівельних робіт.

Технічний нагляд за веденням будівельних робіт (технагляд) – це комплекс заходів, спрямованих на контроль за якістю виконання робіт у відповідності до установлених строків та фінансування.

Етапи проведення технічного нагляду за будівництвом:

 1. Формування інспекційної групи, члени якої обов’язково повинні мати досвід роботи у будівництві та відповідну освіту, кваліфікаційні сертифікати відповідальних виконавців робіт. Команда включає інженерів, проектувальників, юристів та економістів.
 2. Здійснення контрольних заходів.
 3. Складання звітів, які мають містити інформацію про реалізацію проектних вимог, використання фінансового забезпечення та відмітки про порушення за умови їх наявності.
 4. Контроль за усуненням порушень.
 5. Здача об’єкту.

Кваліфіковані спеціалісти допомагають здійснювати управління об’єктами на будівництві, ретельно перевіряючи якість матеріалів, належне виконання обов’язків працівниками, дотримання норм та державних стандартів.

Функції технічного нагляду за проведенням будівельних робіт

Службою замовника на будівництві нашої компанії передбачають наступні послуги, пов’язані з технічним наглядом за проведенням будівельних робіт (технаглядом):

 1. Контроль якості виконання робіт, з дотриманням Державних будівельних норм, правил безпеки й вимог діючого законодавства України.
 2. Забезпечення нагляду за відповідністю використаних матеріалів, будівельно-монтажних робіт проектним вимогам.
 3. Контроль за виконанням вимог до складування будівельних матеріалів, перевірка сертифікатів якості та результатів лабораторних досліджень. У разі порушення норм зберігання будівельних матеріалів комісія має право заборонити їх використання, адже це може загрожувати безпеці працівників будівництва або безпеці майбутніх користувачів будівель та споруд.
 4. Перевірка правильності оформлення документації. Контроль над виправленням можливих помилок.
 5. Нагляд за дотриманням кошторису та строків виконання робіт, передбачених офіційним договором.
 6. Надання фотоматеріалів виконуваних робіт.
 7. Ведення звітної документації за результатами кожної перевірки.
 8. Оповіщення державних органів у разі виникнення аварійних ситуацій на об’єкті.
 9. Участь у перевірках стану об’єктів органами державного нагляду та архітектурно-будівельного контролю (службою будівельного надзору) під час здачі в експлуатацію.

Функції технічного замовника  передбачають періодичне проведення перевірок на об’єкті з метою недопущення або усунення будь-яких порушень. Частота проведення заходів щодо будівельного контролю залежить від складності та функціонального призначення об’єкту. Технагляд здійснюється згідно з умовами, прописаними в договорі та відповідно до постанови № 903 КМУ від 11.07.2007 р.

Компанія, що здійснює технічний нагляд за веденням будівельних робіт, ставить перед собою наступні цілі:

 • забезпечення високої якості та безпечності будівлі чи споруди;
 • гарантія дотримання кошторису;
 • забезпечення виконання роботи в строк;
 • запобігання нецільовому витрачанню коштів та ресурсів;
 • регулювання процесу використання будівельних матеріалів, згідно з даними, вказаними у проекті побудови.

Ведення технагляду на будівництві дає додаткові гарантії на дотримання підрядником умов договору, а також слідування ним державним нормам і вимогам.

Вартість будівельного технічного нагляду за веденням будівельних робіт залежить від:

 • обсягів будівельно-монтажних робіт;
 • термінів будівництва;
 • кількості спеціалістів;
 • частоти перевірок;
 • стадії будівництва;
 • складності об’єкта;
 • транспортної доступності;
 • масштабності будівництва;
 • суми кошторису.

Умови оплати обговорюються заздалегідь та вказуються в офіційному договорі.

Залучення до виконання технічного нагляду спеціалістів не лише підвищує його ефективність і об’єктивність, а також дозволяє замовникам зекономити час та полегшити процес здійснення будівництва й оформлення офіційних паперів.

Компанією надаються всі звіти, щодо нагляду за будівництвом. Документи мають юридичну силу та можуть бути представлені органами державного нагляду та архітектурно-будівельного контролю (державній службі будівельного нагляду).

Співробітництво з нашим підприємством

Наша компанія має необхідну нормативно-документальну базу, згідно з якою ми можемо надавати послуги з проведення технагляду на будівництві під час зведення або реконструкції споруд та у разі їх капітального ремонту.

Для нас, як і для кожної організації, важлива репутація. Саме тому ми намагаємося виконувати усі вимоги клієнтів. Для чого в нас існує:

 1. Кваліфіковані працівники, які відповідально ставляться до виконання своїх обов’язків, та роблять це оперативно і якісно. До штату нашої компанії входять професіонали своєї справи:
 • інженери служби замовника;
 • будівельники;
 • проектувальники;
 • архітектори;
 • юристи;
 • економісти;
 • інженери-будівельники;
 • менеджери.

Кожен з них має профільну освіту, відповідну кваліфікацію та великий досвід роботи в будівельній сфері.

 1. Ми працюємо з багатьма клієнтами, які завжди залишаються задоволеними результатом роботи. Наша компанія забезпечувала велику кількість об’єктів професійним технічним наглядом на будівництві.

Підприємством були виконані наступні роботи:

 • послуги з технічного нагляду за виконанням робіт з будівництва «Капітальний ремонт фасадів виробничого корпусу і галереї ПрАТ «Вінницяпобутхім» у м. Вінниці». Клас наслідків СС3;
 • послуги з технічного нагляду за виконанням робіт з будівництва «Біологічні очисні споруди друга черга будівництва» в м. Ладижин Вінницької області». Клас наслідків СС3;
 • послуги з технічного нагляду за виконанням робіт з будівництва «м. Київ, Солом’янський район, Привокзальна площа». Клас наслідків СС3.
 1. Команда – головний принцип у роботі нашої компанії. Злагоджені професійні дії працівників різної направленості дозволяють нам вести технічний нагляд за будівництвом на всіх рівнях, починаючи з оформлення документації та закладання фундаменту й закінчуючи здачею у використання готового будівельного об’єкту.

Команда наших спеціалістів успішно проводить технагляд під час будівництва або ремонту багатоквартирних житлових будинків, котеджів, офісних споруд, громадських закладів, що дозволяє гарантувати якість виконання робіт.

 1. Співробітництво з нами дозволить замовнику значно зекономити кошти завдяки професійному контролю використання кошторису та перешкоджанню нецільових витрат на об’єкті.
 2. Контроль за якістю робіт виконується з особливою ретельністю та прискіпливістю. Замовник може не хвилюватися з приводу використання неякісних матеріалів або недобросовісного виконання будівельно-монтажних робіт. Адже будівельний контроль, здійснюваний спеціалістами нашої організації, не дозволить подібних порушень.
 3. У зв’язку із введенням нових Державно будівельних норм України усі працівники підприємства пройшли відповідні курси підвищення кваліфікації. Це дає змогу здійснювати технагляд на будівництві, контролюючи виконання згідно діючих державних стандартів.

Робота компанії будується на принципах надійності, якості та відкритості. Кожному клієнту ми гарантуємо забезпечення необхідних умов, щоб споруда була збудована з дотриманням норм, строків договору та якості використаних матеріалів. Замовник має змогу пересвідчитися у професіоналізмі й компетентності працівників.

Регулярний професійний контроль – це запорука якості. Тому, звернувшись до нашої організації, Ви отримуєте гарантію безпечності, комфорту, функціональності й довговічності будівель та споруд.