Технічне обстеження будівель і споруд всіх класів наслідків

Мавріков Ілля Миколайович
Жарикова Наталія Василівна
+38(050)2104229
+38(067)4970221
uitc@etcu.com.ua
Ананьєв Євген Олександрович
Ананьєв Євген Олександрович
+38(099)0113217
+38(098)1515428
uitc@etcu.com.ua

Будь-яке технічне обстеження будівель або споруд починається з грамотно складеного технічного завдання, яке включає в себе перелік всіх видів робіт в залежності від того завдання, яке стоїть перед Виконавцем.

IMG_9845_medium
керівник Ананьєв Євген з експертами ТОВ “УІТЦ”

Перелік завдань, які можуть виконуватися при технічному обстеженні будівель або споруд:

 • візуальне обстеження об’єкта;
 • інженерно-геологічні дослідження;
 • геодезичні та топографічні зйомки;
 • інструментальне обстеження основних будівельних конструкцій методами неруйнівного і руйнівного контролю із застосуванням спеціального обладнання;
 • виконання перевірочних розрахунків несучої здатності основних конструктивних елементів будівлі (фундаментів, стін, перекриттів);
 • виконання обмірювальних робіт конструкцій об’єкта в цілому або окремих його елементів;
 • складання дефектних актів з уточненням обсягів ремонтних робіт.

Хто ж може правильно скласти технічне завдання? Звичайно ж, це може бути проектувальник, який буде виконувати проект реконструкції або капітального ремонту об’єкта, або інженер з експлуатації будівель і споруд, що його обслуговує.

Для отримання докладної інформації з питань технічного обстеження заповніть форму і направте по електронній пошті uitc@etcu.com.ua

Після аналізу отриманого технічного завдання та ознайомлення з первинною документацією (технічним паспортом БТІ, наявної проектної документації, фотографіями об’єкта), уточнення площ та будівельного об’єму, складається калькуляція (кошторис) на виконання технічного обстеження об’єкта. Обов’язково уточнюється необхідність в складанні, або оновленні паспорта технічного стану об’єкта.

Необхідно відзначити, що «Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Україні № 298 від 10.11.2017 року» затверджена нова форма паспорта об’єкта будівництва.

У калькуляцію вартості виконання технічного обстеження об’єкта обов’язково включаються витрати на відрядження на дорогу та проживання співробітників. На нашому підприємстві є два робочих автомобіля, що дозволяє комфортно, швидко і оперативно пересуватися між обстежуваних об’єктами, незалежно від місця їх розташування. Не виникає труднощів і з віддаленими об’єктами, адже нам доводиться працювати не тільки в Києві і Київській області, а й по всій території України.

Наявність свого автотранспорту на підприємстві також дозволяє безпечно перевозити на об’єкти технічного обстеження високоточне дороге обладнання, наявне в нашій будівельній лабораторії, і за допомогою нього при обстеженнях застосовувати сучасні методи неруйнівного контролю бетонних і металевих конструкцій.

Команда професіоналів ТОВ «УІТЦ»

IMG_9773_medium

Після проведення технічного обстеження об’єктів, отримані результати обробляються в офісах нашого підприємства. Сертифікованими фахівцями з технічного обстеження будівель і споруд Ананьєвим Є.О, Давидюком С.Б., Скрипником С.В., Васильєвим О.О. складаються звіти: про технічний стан конструктивних елементів будівлі, даються рекомендації щодо подальшої безпечної їх експлуатації, розраховуються навантаження, складаються акти.

Чим більше було обстежено приміщень будівлі, чим детальніше була вивчена проектна документація, тим якісніше і повніше буде складено звіт про технічний стан будівлі або споруди.

Варто зазначити, що не в усі приміщення можна легко потрапити, щоб провести технічне обстеження. Бувають об’єкти підвищеної небезпеки, такі, як бункери, труби, тунелі тощо. Всі наші співробітники, без винятку, регулярно проходять навчання з охорони праці, щодо безпечного виконання робіт на об’єктах підвищеної небезпеки, при роботі з електроустановками, а також при роботі на висоті понад 5 м.

Крім цього, для технічного обстеження таких об’єктів ми застосовуємо сучасні технології, а саме літальний апарат-дрон з камерою високого дозволу, яким керує наш молодий, перспективний співробітник Богдан Гутник. Він же займається обстеженням нежитлових приміщень на предмет доступності для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Вимоги ДБН для таких приміщень Богдан знає на відмінно.

davydyuk_mediumДавидюк Сергій Борисович більшу частину своєї трудової кар’єри присвятив обстеженню виробничих об’єктів, таких, як: заводи, фабрики, поверхневі комплекси шахт. Будинки й споруди він обстежує дуже уважно, детально вивчає кожен конструктивний елемент: фундамент, стіни, колони, балки, перекриття. Маючи справу з металевими конструкціями, часто доводиться визначати ступінь їх зносу і корозії. Адже від якості виконаного технічного обстеження будівель і споруд залежить правильність виданих рекомендацій щодо подальшої безпечної і надійної експлуатації об’єкта, а відповідно і термін його подальшої експлуатації.

Коли виникає питання про можливість проведення реконструкції обстежуваної будівлі, а також можливості добудови додаткових поверхів, або установки в будівлі додаткового обладнання, Сергій з легкістю виконує перевірочні розрахунки несучої здатності основних конструктивних елементів будівлі і додаткових навантажень на них, так як отримав професійну освіту в державному будівельному вищому навчальному закладі. Величезний багаж знань і досвіду йому дав Науково-дослідний інститут, в якому він працював до приходу в нашу компанію. Сергій не приховує, що робота в ТОВ «УІТЦ» йому дуже подобається.

loveykin_mediumКоли до нас на підприємство в якості завідувача лабораторією прийшов Ловейкін Сергій Олександрович, він був вражений наявністю новітнього імпортного устаткування, з яким працює ТОВ «УІТЦ», чому може позаздрити будь-яка будівельна лабораторія. У своїй практиці він застосовує різні методи досліджень даними приладами, що дозволяє з досить високою точністю визначати експлуатаційні властивості бетонних і металевих конструкцій.  Всі повірки та калібровки приладів Сергій проводить самостійно (крім професіональних в спецустановах), прилади експлуатуються акуратно і дбайливо.

Інструментальне обстеження будівельних конструкцій завжди користувалося великим попитом, особливо останнім часом. Не так багато в Києві і Україні лабораторій, оснащених таким високоточним обладнанням, як в ТОВ «УІТЦ». Тому зараз Сергій впритул займається державною акредитацією нашої лабораторії. У самий найближчий час ТОВ «УІТЦ» отримає атестат акредитації на проведення лабораторних досліджень, а Сергій у свою чергу стане сертифікованим фахівцем у своїй галузі.

IMG_9963_ananiev_mediumДиректор нашого підприємства Ананьєв Євген Олександрович – це не тільки кваліфікований експерт з технічного обстеження будівель і споруд всіх класів наслідків, але і відмінний керівник. Він лідер в нашій компанії, який має природний талант керівництва колективом, вміє організувати і повести за собою людей. Його колосальний досвід і практика дозволяють легко спілкуватися з Замовниками і знаходити шляхи вирішення навіть найскладніших завдань на великих виробничих об’єктах. Багато відряджень не обходяться без його участі.

Забезпечити грамотний технічний підхід до виконання поставлених завдань, правильно організувати виробничий процес йому допомагає начальник технічного відділу Фролов Сергій Вікторович. Відповідальність і принциповість цього менеджера дозволяє контролювати весь робочий процес з технічного обстеження будівель і споруд, починаючи від складання калькуляції на виконання конкретного виду робіт і закінчуючи видачею якісно оформленого звіту про проведення техобстеження.

Така технічна база і наявність в штаті ТОВ «УІТЦ» висококваліфікованих фахівців, які знають свою справу, дозволяють нашому підприємству знаходиться в рейтингу найуспішніших підприємств Києва.

Планові і позапланові технічні обстеження об’єктів

Хочеться нагадати, що технічне обстеження будівель і споруд буває плановим і позаплановим. Планові обстеження проводяться в рамках паспортизації технічного стану об’єктів будівництва, після чого складається паспорт технічного стану об’єкта. Всі інші обстеження будівель і споруд відносяться до позапланових. У свою чергу власники або балансоутримувачі об’єктів нерухомості ведуть журнали експлуатації (технічні журнали), в яких відбивається поточний стан будівель.

Планові обстеження будівель і споруд проводяться відповідно до основних вимог законодавства, діючих будівельних норм і стандартів в залежності від типу, призначення і класу наслідків об’єкта. Термін проведення планового обстеження встановлюється таким, щоб до його приходу була збережена придатність об’єкта для експлуатації за його призначенням.

Позапланові обстеження будівель і споруд проводяться за потребою, в разі, якщо технічний стан об’єкта погіршився, з’явилися тріщини, пошкодження основних конструктивних елементів, або при зміні умов експлуатації будівлі.

Для нових будівель перше обстеження технічного стану проводиться не пізніше, ніж через два роки після введення їх в експлуатацію, ще одне – не рідше одного разу в 10 років і не рідше одного разу на 5 років для об’єктів, які експлуатуються в несприятливих умовах. Якщо на балансі підприємства є аварійно-небезпечні об’єкти, необхідно вести реєстр таких будівель. Якщо своєчасно і технологічно правильно проводити технічне обстеження будівель і споруд, давати об’єктивну оцінку їх поточного стану, то і власник таких об’єктів буде «спати спокійно». Це в свою чергу дозволить безпечно і надійно експлуатувати виробничі будівлі та споруди.

Лабораторія випробування будівельних матеріалів

В даний час в Україні мало незалежних будівельних лабораторій. Як правило, вони відкриті на підприємствах забудовників і працюють індивідуально під них. Тому результат визначення якості (марки) бетону виходить набагато завищений. На відміну від них наша будівельна лабораторія видає тільки об’єктивні висновки. Точність і надійність наших приладів не дає приводу сумніватися в якості отриманих результатів обстеження.

Наша будівельна лабораторія виконує наступні види робіт:

 • Визначення міцності на стиск і наявності внутрішніх дефектів в монолітних і збірних залізобетонних виробах і конструкціях;
 • Визначення параметрів армування: розташування, діаметр і захисний шар, рівень корозії арматури в залізобетонних конструкціях;
 • Визначення параметрів ущільнення ґрунтів;
 • Визначення поверхневої вологості будівельних матеріалів;
 • Визначення якості та наявності дефектів зварних швів в зварних виробах, трубах (включаючи плоскі листи для труб), прокаті;
 • Вимірювання розмірів будівельних конструкцій лазерним далекоміром;
 • Вимірювання міцності будівельних матеріалів неруйнівними методами контролю;
 • Контроль єдиного стандарту якості бетону (бетонних виробів і збірних елементів на об’єкті);
 • Виявлення слабких місць в бетонних виробах;
 • Вимірювання міцності бетону тонкостінних об’єктів товщиною від 50 до 100 мм;
 • Визначення товщини захисного шару бетону;
 • Отримання основних даних необхідних для розрахунку міцності залізобетонних конструкцій (місце розташування арматури, товщина захисного шару, діаметр арматурних стержнів);
 • Виявлення арматурних стержнів в конструкціях з метою уникнення їх під час свердління отворів;
 • Вимірювання міцності зчеплення нанесених покриттів: пластикових, цементних, бітумних, а також покриттів на металах;
 • Встановлення міцності шарів бетону та інших матеріалів;
 • Оцінка міцності на розтягнення відновленого шару бетону;
 • Виявлення корозії стали в бетоні;
 • Виявлення вологості твердих матеріалів (бетон, розчинна стяжка, штукатурка, цегла і деревина) в лабораторних, виробничих і природних умовах;
 • Оперативний контроль ступеня ущільнення землі (коефіцієнта ущільнення);
 • Вимірювання відстані з високою точністю, виявлення кута невідповідностей.

Ми не є посередниками, наша команда – це реальні сертифіковані фахівці з технічного нагляду за будівництвом, інженери БТІ, експерти з технічного обстеження будівель і споруд, архітектор і проектувальник, оцінювач об’єктів нерухомості, менеджери технічного відділу та юристи.

Демократичний стиль управління в ТОВ «УІТЦ» дозволяє колективу вирішувати будь-які поставлені керівником завдання, навіть найскладніші. Потужна технічна база дає можливість максимально швидко і якісно видати результат, колектив професійно виконує весь комплекс робіт «під ключ». Своїми силами ми вирішуємо навіть найважчі завдання з підготовки дозвільної і технічної документації на реконструкцію об’єктів нерухомості.

Замовник, звернувшись за допомогою до нас, отримує кваліфіковану консультацію фахівця, визначає спільно з ним порядок і терміни виконання роботи і, як кінцевий результат, отримує на руки грамотно складений, що відповідає вимогам чинного законодавства, пакет документів.