Зміна призначення нерухомості: переведення в нежитловий фонд

Домрачов Олександр Олександрович
Галков Сергій Володимирович
Головний інженер (експерт) з технічної інвентаризації

Дуже популярними є випадки, коли перші поверхи житлових багатоповерхівок займають магазини, офісні і комерційні контори. Це явище дуже зручне, адже такі приміщення знаходяться в густонаселеному місці. Можливість зайнятися власною справою, не виходячи з квартири, приваблює багатьох. Але для того, щоб такий захід здійснити, необхідно змінити призначення квартири: перевести її в нежитловий фонд. Це здійснити не так вже й складно в тому випадку, якщо ви знайомі з усіма тонкощами чинного законодавства.

Процедура переведення приміщення з житлового в нежитлове

Процедура зміни призначення використання приміщення є тривалою і дуже часто супроводжується паперовою тяганиною. Для проведення такого роду заходу необхідно:

  • подати заяву до Державної архітектурної інспекції, у якій виявити бажання своє нерухоме майно перевести в нежитловий фонд;
  • розробити проектну документацію і надати містобудівні розрахунки, які будуть відповідати нормам;
  • заповнити необхідні документи і подати декларацію в Містобудівну службу;
  • отримати технічний паспорт на об’єкт нерухомого майна;
  • оформити право власності на приміщення зі зміненим призначенням використання.

Переведення з житлового в нежитловий фонд можливий тільки для приміщень, розміщених на першому поверсі або на горищі. Ні в якому разі не можна самовільно змінювати призначення приміщення. Незаконні дії тягнуть за собою покарання у вигляді великого штрафу. У деяких випадках навіть існує кримінальна відповідальність. Саме тому все необхідно робити, строго дотримуючись закону. Законність переведення дозволяє безпроблемно використовувати своє нерухоме майно, не боячись ніяких перевірок Державними службами.

Як перевести житлове приміщення в нежитлове на законних підставах

Для того щоб змінити призначення використання приміщення, необхідно тонко розбиратися в чинному законодавстві. Тільки законність процедури дозволяє уникнути покарання. Але, як показує практика, зробити це самостійно дуже непросто. Для безпроблемної зміни житлового приміщення в нежитлове можна звернутися до нашої компанії за допомогою. Наші кваліфіковані юристи допоможуть пройти всю процедуру. Ми надаємо постійну юридичну допомогу на всьому етапі співпраці, юридичний супровід.

Наша компанія працює з різними клієнтами. Перед початком роботи складається договір, в якому чітко прописуються терміни і вартість наданих послуг. Далі, на основі довіреності наші професіонали починають процедуру зміни призначення об’єкта нерухомості. Вартість послуг розраховується в індивідуальному порядку і залежить від складності переоформлення. Дізнатися всі подробиці, а також отримати попередню консультацію можна на сайті компанії або зателефонувавши нам по телефону. Наші юристи дадуть відповідь на всі запитання.

Звернувшись до нас за допомогою, ви гарантовано отримаєте професійний підхід до вирішення вашої проблеми. Наші юристи знайомі з усіма тонкощами процедури переведення, знають підводні камені в законодавстві. Наша компанія надає такого роду послуги не перший рік Ми є професіоналами своєї справи.

Змінити призначення використання об’єкта нерухомості непросто, але можливо. Ми допоможемо здійснити вашу мрію і отримати приміщення під ведення бізнесу на законних підставах. Безболісне переведення в нежитлове приміщення матиме строго законні підстави, що дозволить вам не турбуватися про свою нерухомість і її використання.