Візуальне обстеження окремих конструктивних елементів будинків

Беркий Володимир Володимирович
Галков Сергій Володимирович
Головний інженер (експерт) з технічної інвентаризації

Загальне технічне обстеження будівель або споруд — це процедура, внаслідок якої відбувається перевірка загального стану несучої конструкції або конструкцій, що обгороджують, метою якої є визначення властивості експлуатації. Для визначення властивостей загального стану будівлі існують конкретні методи обстеження будівельної конструкції. При процедурі виявляються можливі дефекти або пошкодження і проводиться загальна оцінка стану будівлі або споруди.

Незалежно від методів обстеження, процедура проводиться виключно фахівцями. Після закінчення і огляду відбувається якісна обробка інформації, готуються відповідні документи: акт огляду, а також висновок, в якому обговорюється відповідність стану споруди нормам і правилам, встановленим державою.

Для отримання докладної інформації з питань технічного обстеження заповніть форму і надішліть по електронній пошті [email protected]

Візуальне технічне обстеження будівель і споруд – це процес, завдяки якому відбувається оцінка всієї конструкції за зовнішніми ознаками. Необхідність візуального обстеження виникає при:

  • визначенні ступеня аварійності будівлі за зовнішніми ознаками, а також оцінюванні та терміновому вжитті заходів для запобігання можливої аварії;
  • визначенні необхідності детального обстеження з метою з’ясування повного технічного стану споруди;
  • оцінці будівлі перед покупкою нерухомості.

При візуальному огляді та обстеженні будь-якої нерухомості необхідне використання спеціального інструменту.

Існує кілька видів робіт при візуальному методі обстеження, до них відносятьсяться аналіз всієї технічної і проектної документації, результати геологічних досліджень, проводиться процес обмірних робіт, визначається схема всієї конструкції, виявляються можливі дефекти або істотні пошкодження.

Результатом даних процедур стає технічний висновок з подальшими рекомендаціями і конкретними висновками про стан нерухомості. Даний процес досить складний і вимагає роботи професіоналів, оскільки результатом такого обстеження може стати доцільність придбання будівлі або запобігання аварійної ситуації. Для того щоб почати процес перевірки, необхідно мати відповідний досвід і знання, а також сертифікати для проведення робіт.