Інструментальне обстеження будівель

Мєшкова Ірина Юріївна
Беркий Володимир Володимирович

Інструментальне обстеження будівельних конструкцій – це обстеження, яке проводиться для отримання даних про технічний стан об’єктів нерухомого майна. При цьому виявляються деформації в несучих конструкціях, визначається їх міцність, встановлюється наявність тріщин.

Інструментальне обстеження необхідно проводити для конструкцій, у яких явно виражені порушення, встановлені при візуальному обстеженні. Інструментальні обстеження можуть проводитися різними способами, які допоможуть дати правдиву оцінку технічного стану споруди.

Для отримання докладної інформації з питань технічного обстеження заповніть форму і надішліть по електронній пошті [email protected]

Методи інструментального обстеження

Інструментальне обстеження проводиться за допомогою спеціального обладнання. Існує два методи обстеження:

  • Неруйнівний. При такому способі вивчаються технічні параметри будівель без руйнівних робіт;
  • З частковим руйнуванням. Такий спосіб обстеження використовується частіше, так як він дозволяє точніше встановити слабкі місця в приміщенні. При його застосуванні відбувається аналіз конструкції зсередини.

Інструментальне обстеження включає:

  • визначення об’ємної деформації споруди. Такі роботи проводяться за допомогою нівеліра і теодолітного знімань і дозволяють визначити ступінь деформації;
  • вивчення прогинів і зсувів несучої конструкції;
  • встановлення показників міцності і вологості бетону і розчину. Найчастіше при таких роботах використовується ультразвукове обстеження;
  • виявлення прихованих деформуючих процесів;
  • вивчення глибини і величини тріщин;
  • вивчення параметрів повітропроникності, звукопровідності і теплоізоляції;
  • визначення наявності вібрацій;
  • встановлення ступеня усадки фундаменту.

Інструментальний метод технічного обстеження особливу увагу приділяє визначенню міцності і надійності конструкцій будівель та споруд. Він дозволяє провести точний аналіз про технічний стан нерухомого майна в цілому. Після проведення всіх робіт складається звіт про обстеження будівель та споруд, який включає детальні схеми пошкоджених місць, ступінь руйнування будівлі. Технічним звітом про обстеження встановлюються можливі ризики подальшої експлуатації об’єктів нерухомості.

Інструментальні методи обстеження повинні проводитися сертифікованими фахівцями, які мають все необхідне для таких робіт обладнання, володіють знаннями і відповідними навичками. Тільки при професіному підході можливо об’єктивно оцінити стан нерухомості замовника.