Технічне обстеження будівель і споруд

Калічак Наталія Василівна
Хмельницький Євген Олександрович
Хмельницький Євген Олександрович

 

 

Технічне обстеження будівель і споруд дозволяє визначити перспективу їх подальшої експлуатації і поточний стан. Завдяки такій експертній оцінці виявляються існуючі дефекти та можливі пошкодження конструкцій, здатні привести до аварійної ситуації, а також повного або часткового руйнування об’єктів. Разом з обстеженням технічного стану будівель і споруд може проводитися перевірка інженерних мереж і оточуючих об’єкти територій.

Технічне обстеження будівель і споруд

Право на експертну діяльність надано фахівцям, які мають відповідну кваліфікацію, яка повинна бути підтверджена кваліфікаційними сертифікатами та іншими дозвільними документами.

Для отримання докладної інформації з питань технічного обстеження заповніть форму і надішліть по електронній пошті [email protected]

Вимоги до таких документів визначаються чинним законодавством. Проводяться обстеження технічного стану будівель і споруд за допомогою спеціального обладнання. Це сучасна техніка, що володіє високою точністю вимірювань, що дозволяє визначати різні технічні параметри будівель з допустимою похибкою.

Всі методи, на підставі яких проводиться технічне обстеження, підрозділяються на 2 групи:

• неруйнівні;
• такі, що частково руйнують тіло конструкції.

На підставі даних досліджень заповнюється паспорт технічного стану будівлі, необхідний для будь-якої будівлі.

Основні методи, за допомогою яких проводиться обстеження споруд:

1. Візуальний. Його наші спеціалісти, які мають сертифікат експерта в даній сфері, застосовують на початковому етапі, щоб виявити наявні видимі недоліки.
2. Ультразвуковий. Виявляються невидимі недоліки матеріалів і конструкцій, контролюється товщина металоконструкцій. Таким чином, проводячи обстеження будівель і споруд, наш Центр зможе проконтролювати якість зварних з’єднань.
3. Електромагнітний. Таке дослідження технічного стану застосовують, щоб контролювати деталі, у виготовленні яких були задіяні електропровідні матеріали.
4. Георадіолокаційний. Використовується нашими фахівцями при визначенні структури, товщини і невидимих недоліків в фундаменті.Наша компанія, проводячи технічне обстеження об’єкта, може надати всі характеристики ґрунтів і перевірить їх на можливість зсувів.
5. Радіометричний. Це обстеження технічного стану наші фахівці проводять, щоб визначити щільність бетону, каменю та сипучих матеріалів.
6. Нейтронний. Застосовується для встановлення вологості будматеріалів і контролю їх пористості.
7. Відрив зі сколюванням. Його ми використовуємо, здійснюючи технічне обстеження, для того щоб визначити, наскільки міцний бетон в конструкції.
8. Пневматичний. З його допомогою ми зможемо встановити повітропроникність об’єкта дослідження.
9. Тепловізійний. Його експерти застосовують, визначаючи рівень теплозахисту, коли проходить обстеження будівель і споруд. Таким чином, ми проводимо дослідження опалювальних систем, внаслідок чого виявляються ділянки, на яких перегрівається електропроводка.
10. Нівелювання, фотограмметрія, теодолітна зйомка. Ми зможемо провести обстеження будівлі для виявлення її об’ємної деформації, а також можливого осідання фундаменту.

Зібрані в результаті обстеження дані використовуються для аналізу технічного стану об’єктів. За підсумками експертної оцінки складається спеціальний звіт. Він має затверджену типову форму і містить в собі повні відомості про об’єкт, адресу місця його знаходження і дату проведення обстеження технічного стану. Одним з пунктів документа є експертний висновок, який ґрунтується на отриманих в ході обстеження об’єкта даних.

Звіт про обстеження технічного стану будівлі – це офіційний документ, який може видаватися експертом або компанією, які мають право проводити подібні роботи.

Коли і навіщо роблять обстеження нерухомості?

Завданням експертної оцінки будівель і споруд є здійснення контролю за їх технічним станом і безпекою експлуатації. Проведене обстеження визначає надійність споруд, ступінь зносу конструкції і можливість використання об’єктів за їх призначенням в подальшому. У звіті про технічне обстеження будівлі вказуються виявлені недоліки конструкцій і способи їх усунення.

Наша компанія багато років проводить обстеження будівель і споруд різного призначення. У нас працюють висококласні фахівці, що мають сертифікат експерта в цій сфері. Щоб експлуатація будівель була безпечною і не привела до несподіваних витрат через приховані проблеми, замовляйте експертизу в нашому Центрі. За результатами експертизи ми представимо звіт і заповнений паспорт технічного стану будівлі.

Паспортизація необхідна для того, щоб своєчасно виявити аварійні і передаварійні ситуації під час експлуатації будівлі. Паспорт технічного стану будівлі робиться в декількох примірниках. Один-два передається власнику об’єкта, а ще один зберігається у організації, яка надала звіт про технічний стан об’єкта.

Паспортизації підлягають всі будівлі, якою б не була форма їх власності. Якщо ж відсутній паспорт технічного стану, це загрожує накладенням штрафних санкцій та припиненням робіт на підприємстві під час проведення перевірок відповідними органами. Тому вкрай важливо своєчасно замовити обстеження об’єкта, яке наша організація проведе професійно з урахуванням всіх його особливостей.

Обстеження технічного стану будівель обов’язково проводитися в тих випадках, коли:

• Необхідно узаконити будівництво, зведене самовільно, без відповідної проектної документації та дозволів. Обстеження технічного стану дозволяє отримати висновок про безпеку експлуатації будівель та їх характеристики. Такий документ може бути наданий в ДАБІ для офіційної реєстрації нерухомого майна та прав власності на неї. Без нього узаконити будівництво неможливо.
• Необхідно проводити обстеження технічного стану будівель і споруд при створенні проекту їх реконструкції. Така оцінка технічного стану будівель і споруд дозволяє правильно оцінити експлуатаційні характеристики об’єктів, їх міцність і здатність витримувати певні навантаження. На підставі дослідження об’єкта визначається оптимальний варіант реконструкції, який забезпечує безпечну експлуатацію будівель в подальшому.
• Ведеться перебудова будівлі, перепланування квартири або офісних приміщень. При проведенні таких робіт змінюються навантаження на несучі елементи будівель. Технічне обстеження конструкцій будівлі в таких випадках і висновок експерта обов’язкові.
• При проведенні робіт з капітального ремонту. Як правило, в ході них виникають серйозні якісні зміни споруди, можуть бути порушені несучі конструкції. Це тягне за собою зміну параметрів міцності споруди.
• Проводиться обов’язкова або позапланова перевірка після виникнення надзвичайних ситуацій. Наприклад, після пожежі або аварії. Фахівці в таких випадках встановлюють наявність пошкоджень і вказують, як правильно усунути дефекти. Роботи по обстеженню будівельних конструкцій будівель і споруд дозволяють отримувати повну оцінку стану об’єкта і можливості його відновлення.
• Необхідно ліквідувати пошкодження або деформацію об’єктів будівництва. Наприклад, при наявності тріщин в стінах або усадки будови. Обстеження дозволяє встановити ступінь небезпеки, можливості подальшої експлуатації такого об’єкта нерухомості. За фактом перевірки видається відповідний висновок.
• При оформленні договору купівлі-продажу нерухомості також може знадобитися звіт про технічний стан будівлі. Дуже часто їх запитують покупці до моменту здійснення операції. Багато хто хоче знати технічний стан об’єкта нерухомого майна, щоб оцінити витрати на можливі ремонтні роботи.
• Необхідно зіставити проект з будівлею, яка побудована за цим проектом. Всі об’єкти суворо повинні відповідати технічній та проектній документації, яку складено для них. Навіть незначний відступ від регламентів може призвести до небезпечних наслідків в процесі експлуатації об’єкта, так як змінюється навантаження на несучі конструкції.
• Необхідно змінити призначення об’єкта нерухомого майна. Наприклад, квартиру потрібно перепланувати і переоформити в нежитлове приміщення.

Навіщо потрібна будівельна експертиза нежитлових і житлових об’єктів

Проведення таких заходів дозволить виявити дефекти, своєчасно їх усунути і убезпечити здоров’я та життя людей при експлуатації будівлі.

Обстеження технічного стану будівель і споруд передбачає проведення експертизи комунікацій. Такі роботи вимагають залучення фахівців з великим досвідом і знаннями. Вони виконають тестування, проведуть розрахунки і дадуть рекомендації про усунення недоліків. Обстеження інженерних систем будівлі включає такі завдання:

 • визначення фактичного стану комунікацій;
 • наскільки обладнання, яке піддається оцінці, відповідає техдокументації;
 • які заходи потрібно вжити для належного функціонування інженерних мереж.

Обстеження інженерних систем будівлі стане необхідним з таких причин:

 • виникли спірні ситуації за термінами, кошторисами та обслуговування інженерних комунікацій між контрагентами;
 • при збоях або аваріях;
 • в разі запуску в експлуатацію;
 • для здійснення операцій з нерухомим майном.

У деяких випадках може знадобитися обстеження фундаменту . Фахівці нашої компанії проведуть для вас і ці роботи. Після їх закінчення ви отримаєте такі відомості:

 • з яких причин сталися деформації;
 • якими властивостями володіють матеріали;
 • в якому стані фундамент і гідроізоляція;
 • рекомендовані заходи по відновленню.

Обстеження фундаменту – це складний захід, що проводиться як і технічна експертиза будівель і споруд . Робити це потрібно у випадках, якщо передбачається реконструкція будівлі з посиленням навантаження на підставу.

Експертиза несучих конструкцій не повинна проводитися за фактом появи дефектів, адже причинами можуть стати не тільки порушення технологічних процесів при будівництві, але і наявність підземних вод або іншими природними явищами.

Обстеження конструкцій будівель і споруд – важливий захід при проведенні будівельної експертизи житлових об’єктів . Замовляти її варто в професійній компанії, де кваліфіковані фахівці нададуть комплекс послуг і виконується незалежна будівельна експертиза .

Мета технічного обстеження будівлі – допомога власнику нерухомості в своєчасному виявленні проблем технічного стану об’єкта і усунення їх.

Обстеження конструкцій – складний процес, що вимагає великого багажу професійних знань. Для його проведення необхідно мати не тільки знання, а й досвід роботи, а також спеціальне обладнання. Здача атестаційних іспитів дозволяє отримати кваліфікаційний сертифікат, що дозволяє проводити технічні експертизи будівель.

Будівельна експертиза може проводитися як для старих так і нових об’єктів. Без відповідних документів новобудову неможливо здати в експлуатацію.

Від технічного стану будівель залежить можливість їх функціонального використання. Для того, щоб уникнути різних неприємних ситуацій з об’єктами нерухомості в ході їх експлуатації, необхідно проводити постійний контроль за їх технічним станом, який дозволить виявити знос конструкцій будівель різного типу. Періодичне обстеження технічного стану споруд убезпечить власника від непередбачених ситуацій.

Наш Центр проводить дослідження стану об’єкта, після чого надає звіт про технічний стан будівлі. Цей документ, на підставі якого здійснюється обов’язкова паспортизація будівлі, відповідає вимогам державних наглядових органів. Замовивши послуги нашої компанії, Ви можете бути впевнені в тому, що звіт про технічний стан буде виконаний на професійному рівні, після чого паспорт буде заповнений з урахуванням всіх вимог.

Наша мета – надання замовнику найточніших даних про стан об’єкта, виявлення можливих недоліків будівельних конструкцій, а також надання рекомендацій щодо подальшої безпечної експлуатації будівлі. Скориставшись нашими послугами, Ви можете бути впевнені в їх якості та інформативності. Так, звіт про технічне обстеження буде містити в собі достовірну інформацію, а паспорт технічного стану будівлі буде заповнений правильно. Фахівці якісно виконають свою роботу в максимально швидкі терміни за прийнятну ціну.

ВИТЯГ
з Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»
(щодо паспортизації об’єктів нерухомості)

Стаття 39-2. Огляд, обстеження та паспортизація об’єктів

1. Власники або управителі об’єктів будівництва забезпечують поточний огляд і періодичне обстеження прийнятих в експлуатацію у встановленому законодавством порядку об’єктів протягом усього періоду їх існування та несуть відповідальність за їх експлуатацію згідно із законом.

2. Обстеження об’єкта будівництва здійснюється з метою оцінки його відповідності основним вимогам до будівель і споруд, визначеним технічним регламентом, та вжиття обґрунтованих заходів щодо забезпечення надійності та безпеки під час його експлуатації.

Порядок проведення обстеження встановлює Кабінет Міністрів України.

Результати обстеження відображаються у паспорті об’єкта будівництва, форму та вимоги до якого затверджує центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, містобудування та архітектури.

3. Обов’язковому обстеженню підлягають об’єкти, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми та значними наслідками (III, IV та V категорії складності), а також багатоквартирні житлові будинки незалежно від класу наслідків (відповідальності).

За рішенням власників або управителів також може проводитися обстеження інших об’єктів, не передбачених цією частиною.

4. У період між обстеженнями власники або управителі своїми силами чи із залученням інших суб’єктів господарювання забезпечують огляд об’єктів та вживають заходів щодо забезпечення надійності та безпеки під час їх експлуатації.

5. Контроль за дотриманням порядку проведення обстеження об’єктів та реалізацією заходів щодо забезпечення надійності та безпеки під час їх експлуатації здійснюється інспекціями державного архітектурно будівельного контролю у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

6. Незабезпечення обстеження та паспортизації об’єкта, що підлягає обов’язковому обстеженню, порушення порядку проведення такого обстеження та нереалізація заходів щодо забезпечення надійності та безпеки під час його експлуатації тягне за собою відповідальність, передбачену законом. { Частина шоста статті 39-2 набирає чинності з 05.07.2014 — див. пункт 1 розділу II Закону N 5496-VI ( 5496-17 ) від 20.11.2012 }
{ Закон доповнено статтею 39-2 згідно із Законом N 5496-VI (
5496-17 ) від 20.11.2012 }

Корисні посилання