Отримання витягів ДЗК по всій Україні

Виписка (Витяг) з державного земельного кадастру (ДЗК) – документ, що фіксує дані про земельну ділянку, які вносять до державного земельного кадастру. Вона являє собою певну довідкову інформацію з ДЗК.

Виписка з ДЗК необхідна для стандартних послуг:

• оформлення дарчої;
• оренда;
• право успадкування;
• купівля-продаж.

Для здійснення цих угод нотаріус або ж держреєстратор буде використовувати документацію для банальної перевірки інформації про власника (або декількох власників) ділянки землі. Зазначений документ дає розуміння про форму і площу, розташування сусідів, обтяження та інші актуальні факти про земельну ділянку.

На даний момент отримання виписки з ДЗК передбачає звернення до управління Держгеокадастру або ЦНАП (Центр надання адміністративних послуг) за місцем розташуванню ділянки. Потрібно зібрати наступний список паперів, передбачених законодавством. Для цього будуть необхідні:

— Заява;
— держакт, що підтверджує права власника (оригінал + копія);
— паспорт та ідентифікаційний код або представника, або власника (оригінал + копія);
— XML-файл (при відсутності інформації в Публічній кадастровій карті). Документ в електронному форматі, на якому зберігаються дані для Державного земельного кадастру. Його розробкою займається землевпорядна організація;
— запит нотаріуса (при узаконенні спадщини);
— документи, що стосуються врегулювання кордонів ділянки землі за місцем (необхідна при накладанні кордонів інших ділянок);
— документ, підтверджує оплату (квитанція);
— довіреність на представника. Потрібна, якщо власник не може самостійно займатися справами.

Згідно з Постановою КМУ від 17.10.2012 р № 1051 «Про затвердження Порядку ведення Державного земельного кадастру» виписку з ДЗК видають протягом десяти днів з дати звернення заявника. Термін її дії – до 3-х місяців. Виписки, видані спадкоємцям, безстрокові. Те ж саме стосується реєстрації ділянки в земельному кадастрі. Однак, не слід забувати, що правовстановлюючий документ на землю слід зареєструвати протягом одного року з моменту отримання виписки.

Держреформування в сфері документообігу, спрямоване на зведення його до електронних систем обслуговування торкнеться і Держгеокадастру. У найближчий період законодавці планують провести зміни в процесі надання Виписки з ДЗК: даний документ можна буде отримати виключно по електронній заявці, після чого його необхідно буде завірити в ЦНАП за місцезнаходженням земельної ділянки.

Незважаючи на спрощення процедури отримання виписки з ДЗК, на практиці пересічного громадянина очікують бюрократичні перепони у вигляді дефіциту часу, черг і складнощів в правильності оформлення і повноті пакету документів, що подається.

Фахівці нашого Центру мають у своєму розпорядженні необхідні технічні можливості і значний досвід роботи. Команда наших співробітників готова виконати послугу з отримання виписки з ДЗК на земельні ділянки, розташовані як у межах міста Києва, Київської області, так і по всій території України, в найкоротші терміни, з мінімальним залученням Клієнта – до 1 години. Звертаючись до нас, Ви не тільки економите час і отримуєте 100% гарантований результат, але і приємний бонус у вигляді безкоштовних консультацій щодо подальших питань оформлення права власності на земельну ділянку, оформлення дозвільної документації на будівництво індивідуального (приватного) будинку і т.д.