Інженерно-геологічні вишукування

Беркий Володимир Володимирович

Інженерно-геологічні вишукування –  заходи, які спрямовані на дослідження геологічних параметрів будівельної ділянки. На підставі отриманих відомостей розробляється проектна документація. Ціна інженерно-геологічних робіт встановлюється в залежності від обсягів і термінів виконання робіт.

Для чого проводиться вивчення ділянки під забудову

Провівши такого роду геологічні дослідження, можна сказати, наскільки реально побудувати будівлю на конкретній місцевості. В процесі передпроектної підготовки інженерно-геологічні вишукування дозволять дати економічне обґрунтування будівництва на конкретній місцевості.

В процесі проведення вишукувальних робіт підлягають вивченню особливості рельєфу, склад ґрунту в районі споруди. Отримана інформація дозволяє скласти характеристики території (тектонічні і сейсмологічні), також отримати прогноз протікання процесів під впливом об’єкта, який буде зведений.

При плануванні майбутньої забудови території в процесі передпроектної підготовки важливе значення має проведення інженерно-геологічних досліджень. Вони потрібні для того, щоб визначити надійність ділянки під забудову, перш ніж починати проект фундаменту об’єкта. Акт огляду ґрунтів основи фундаментів дозволить вибрати тип фундаменту, наприклад, показник рівня підземних вод. Якщо така інформація відсутня, то не виключені інженерні помилки в проекті. Якщо фундамент буде спроектований неправильно, це може привести до деформаційних процесів і руйнування будови, яка буде зведена.

Найчастіше в межах міста об’єкти будуються поряд з вже існуючими будівлями, тому нове будівництво може спричинити за собою певні процеси і привести до деформації існуючої забудови. Посилює проблему те, що в нових будівлях все частіше підземні поверхи використовують під парковки і торгові приміщення. При проведенні реконструкції існуючих будівель збільшується навантаження на фундамент. Такі особливості будівництва в межах міста жадають ретельного підходу до вивчення території, на якій планується його проведення, відповідно до норм безпеки, і виконання інженерної геології.

Що включає в себе інженерно-геологічні дослідження

Під такого роду переліком інженерних вишукувань для будівництва розуміється цілий ряд заходів з дослідження території:

  • якщо є, то проводиться вивчення матеріалів про докладне дослідження ділянки під майбутню будівлю;
  • буріння спеціальних свердловин;
  • забір проб для дослідження в лабораторії властивостей води і ґрунту;
  • геофізичне вивчення для знаходження комунікацій, трас, розташованих під землею, і несприятливих геологічних характеристик;
  • територія досліджується на предмет геологічної побудови;
  • визначення небезпечних для майбутнього будівництва та експлуатації будівлі процесів;
  • робиться геодезична прив’язка майбутнього об’єкта до місцевості.

Після отримання інформації геологічного дослідження ділянки складається технічний звіт.

Аналізування матеріалів геологічних вишукувань, які були виконані раніше

Якщо є дані інженерної геології про більш раннє вивчення ділянки будівництва, то дуже важливо порівняти їх з знову отриманими. Це дозволить виявити зміни, щоб спрогнозувати подальший розвиток подій з урахуванням появи нового будинку. Такий аналіз стане в нагоді для використання в подальшому для нових забудов.

Буріння свердловин для вивчення ґрунту і відбору проб для лабораторних вивчень

Щоб отримати проби ґрунту на глибині, необхідно пробурити свердловини. Лабораторія дозволяє досліджувати ці проби для визначення властивостей ґрунту на предмет усадки, розбухання, дифузії і корозійних процесів. Це один з етапів геології для будівництва.

Геофізичне виявлення підземних об’єктів

Такі вишукувальні роботи дозволяють виявити комунікаційні мережі, траси і несприятливі ділянки на території для майбутньої споруди.

Інженерно-геологічні вишукування – визначення складу вод і ґрунту

Якщо є водойма в районі ділянки під будівництво, потрібно вивчити його зміни під впливом природних факторів і людини. Важливий рівень води, склад і температурний режим. Визначається склад ґрунту, що дозволяє передбачити вплив на процес руйнування і небезпеку експлуатації будови.

Характеристики ґрунтів формуються в таблиці, які додані до техзвіту про проведення геологічних робіт. Для визначення показників інженерно-геологічних вишукувань потрібно надати замовнику техзавдання і топографічний план території під забудову. На нього наносять контури майбутньої будівлі. Перш за все потрібна програма геологічних робіт, яка наказує подальші дії в геології для будівництва.

Щоб проводити ці вишукувальні роботи, потрібно володіти спеціальним обладнанням, лабораторією. Наша компанія має все це і надасть за невелику плату все необхідне для виконання геологічного дослідження ділянки. Вартість геологічних вишукувань в нашій компанії прийнятна, що підтверджується безліччю клієнтів.