Будівельні роботи і реконструкція нерухомого майна

Кирик Володимир Васильович
Калічак Наталія Василівна

Будівельні роботи, реконструкція і ремонт нерухомого майна супроводжуються різними ситуаціями, а їх наслідки зумовлені законом України. Але, в цій статті ми не будемо вдаватися в подробиці документальної тяганини, без якої не обійтися, звичайно, а розглянемо найбільш затребувані і популярні процеси в трьох перерахованих вище випадках.

Будівельні роботи

Процеси, які виконуються на об’єкті або будмайданчику під час зведення різного роду будівель і споруд, називаються «будівельні роботи». Вони бувають спеціальними і загальнобудівельними. До перших відносяться: гідроізоляція, теплоізоляція, санітарно-технічні, електромонтажні роботи, і т.д. Загальнобудівельні діляться, залежно від матеріалу, що переробляється або застосовуваної сировини, чи конструкцій що зводяться: арматурні, бетонні, земляні, покрівельні, кам’яні, оздоблювальні, теслярські, монтажні роботи, інше.

 

ТОВ «УІТЦ» має ліцензію на будівництво.

На нашому підприємстві працює провідний фахівець з будівництва ПШЕБЕНДА ІВАН ОЛЕКСАНДРОВИЧ, він відповідає за весь спектр будівельних робіт. Про них розповімо далі.

Вартість будівельних та ремонтних робіт

Розглянемо найбільш затребувані послуги спеціалістів в такій непростій справі як будівельні роботи:

1) Фундамент несе на собі ряд конструкційних деталей в будівлі і є основою, від якої залежить довговічність і міцність всієї споруди. Якщо фундаментні роботи були виконані з урахуванням всіх вимог технологічного плану, і фахівцем своєї справи, то Вашому дому не загрожують такі неприємності як: тріщини, осідання, перекіс, і інші небезпечні дефекти, які повільно, але впевнено руйнують будинок. Якісні фундаментні роботи повинні забезпечувати захист від факторів атмосферного характеру, гарантувати міцність, збільшення терміну служби будівлі.

2) Гідроізоляція – захист конструкцій, споруд і будівель від вбирання вологи і її негативного впливу. Вона забезпечує нормальну і енергозберігаючу експлуатацію елементів будівель, підвищує рівень довговічності і надійності.

3) Зведення стін. Незважаючи на стрімкий розвиток, розробку фахівцями різних матеріалів для будівництва, відомий багато років матеріал – цегла, не втрачає свою привабливість і актуальність на сьогоднішній день. Але перш ніж почнете зведення стін у власному будинку, не забудьте проаналізувати безліч факторів (кліматичні умови, міцність, довговічність, ізоляційні властивості сировини).

4) Покрівельні роботи – ряд заходів, які пов’язані з процесом облаштування, утепленням, проведенням монтажу та подальшими ремонтними роботами даху. Послуга «покрівельні роботи» вважається досить непростим завданням, навіть для висококваліфікованих фахівців з великим досвідом.

5) Прибудова балкона. Дуже часто трапляється так, що з якоїсь причини, квартира припиняє влаштовувати свого власника в плані площі. І якщо квартира знаходиться на першому поверсі, то не обов’язково шукати більш просторе житло, досить буде прилаштувати балкон. Але перш ніж почнеться прибудова балкона, слід пам’ятати, необхідно отримати дозвіл у відповідних органах для початку робіт такого плану.

Реконструкція будинків, квартир та іншої нерухомості

Роботи, які спрямовані на підвищення ефективності приміщення що реконструюється, удосконалення економічних і технічних характеристик, називаються реконструкція квартир або будинків. Ці процеси можуть бути спрямовані: на зміну загальної конфігурації будівлі; внутрішнє планування, за допомогою втручання в опорні конструкції і мережі інженерного напрямку. Ще, реконструкція дозволяє змінити функціональне призначення об’єкта (переведення житлового приміщення в нежитлове, і навпаки). Для узаконення, перш ніж почати роботи, слід зібрати потрібні документи і подати в державні органи.

Реконструкція будинків – це, як правило, переобладнання приватного будинку, з метою збільшення площі, зміни інженерно-технічних, конструктивно-технічних, планувальних рішень і архітектурних якостей, з урахуванням всіх вимог під час збільшення обсягу житлових і нежитлових приміщень, шляхом прибудови нових елементів.

Ось найбільш затребувані роботи по додаванню приміщень, зміни приватних будинків, прибудинкових територій і квартир:

 1. Прибудова до будинку. Будь-яка людина, що володіє будинком, мріє збільшити його корисну площу. Прибудова тераси або веранди – відмінна можливість це зробити. Адже прибудова до будинку такого плану, дозволяє повноцінно відпочити після важкого робочого дня, споглядаючи навколишні краєвиди в колі сім’ї за чашкою чаю.
 2. Будівництво терас дає можливість створити на облаштованій приватній ділянці відмінний куточок для проведення часу на свіжому повітрі. У сучасних реаліях, будівництво терас проводиться за допомогою нових технологій і інноваційного сировини, роблячи такого роду прибудови довговічними і естетичними.
 3. Одним з найбільш корисних і практичних варіантів поліпшення житлових умов – будівництво веранди на базі вже зведеного будинку. Ця прибудова може не тільки бути прекрасним місцем відпочинку в весняно-літній період, але ще і повноцінним простором для життя цілий рік. Будівництво веранди – розширення будівлі, а це значить, що будуть потрібні офіційні супровідні папери від місцевих органів, для вирішення проведення такого плану маніпуляцій. Через те, що отримання необхідної документації займає чимало часу, варто завчасно почати її збір і подачу.
 4. Будівництво гаража. Власний будинок і заміська ділянка – місце, яке можна облаштовувати, керуючись своїм смаком. Але розташовувати на своїй ділянці різні архітектурні об!`єкти як завгодно не можна. Будівництво гаража не є винятком. Тому, до отримання дозволу нічого навіть починати цей процес.
 5. Встановлення огорожі. Незалежно від того, мова йде про бізнес-центр в межах міста, промислову будівлю за його межами, котедж, дачу, або просто приватний будинок, для кожного з цих об’єктів необхідна огорожа. Встановлення огорожі вирішує питання розмежування приватного простору і безпеки.
 6. Мощення тротуарної плитки вимагає максимальної уваги і виконання всіх приписів, будівельних правил і норм. Довговічність покладеного полотна залежить від того, наскільки витримана технологія і яка якість самого матеріалу. Якщо мова йде про велику площу, яка буде мати значне навантаження, укладання тротуарної плитки слід довірити кваліфікованим фахівцям. А для покриття садових стежок, дворів і прибудинкових територій досить буде початкових знань і бажання. Потрібно лише уважно вивчити питання.
 7. Утеплення фасадів буває внутрішнім або зовнішнім. З огляду на регулярне підвищення тарифів, комплекс енергозберігаючих заходів дозволяє серйозно заощадити сімейний бюджет. Сучасне утеплення фасадів відрізняється тим, що існує безліч способів і матеріалів для поліпшення теплоізоляції, і залежно від типу будівлі, фахівці підбирають той чи інший варіант.
 8. Перегородки з гіпсокартону – ідеальний варіант для швидкого і легкого способу зведення перегородок між кімнатами. Цей матеріал використовується протягом десятиліть, і вже став чудовою альтернативою цеглі і гіпсоліту. А ще, через те, що перегородки з гіпсокартону монтуються на суху, без мокрих процесів, вони завойовують популярність у багатьох людей. Такі перегородки бувають трьох видів: вогнестійкими, вологозахисними і стандартними. Їх установка можлива на будь-яких об’єктах, незалежно від їх призначення і місця розташування.
 9. Вирівнювання стін гіпсокартноном. У тому випадку, якщо Ви зважилися почати ремонтні роботи будинку, і виявили нерівність стін, найкраще їх вирівняти за допомогою бюджетної сировини – гіпсокартону. Вирівнювання стін гіпсокартоном відбувається двома способами: за допомогою приклеювання до стіни і закріплення на металевий профільний каркас.
 10. Стеля з гіпсокартону. Ви хочете максимально недорого зробити найпопулярніше оформлення стелі під час капітального ремонту, створивши натяжну стелю? Стеля з гіпсокартону – кращий варіант конструкцій, що дозволяє зробити декоративні поверхні рівними. За допомогою таких підвісних стель можна розмежувати функціональні ділянки приміщення, якщо навіть немає міжкімнатних перегородок. А щоб візуально збільшити загальний простір, можна грамотно організувати освітлення.
 11. Перепланування квартир. На сьогоднішній день, буквально в кожному багатоквартирному будинку ведуться процеси зі зміни житлового простору. Причому, перепланування квартир може бути небезпечним процесом (ліквідація несучих стін для перетворення старої хрущовки в студію) або абсолютно нешкідливим (розширення приміщення за рахунок ніш, які пустують, вирізання арок). Незважаючи на рівень небезпеки і складності, усі зміни потрібно затверджувати у відповідних органах.

Ремонтні роботи

Напівзруйноване приміщення, порожні стіни, передчуття того, що найближчим часом все житло буде змінено. Такого роду почуття переживає власник квартири або будинку, який вирішив зробити капітальний ремонт. Давайте розглянемо найбільш затребувані роботи в такому хвилюючому і досить тривалому процесі:

– Коли починаються малярні роботи, дуже важливо, щоб було усе необхідне обладнання та інструменти, актуальний різновид фарби, якісні валики і пензлі. Так можна значно спростити весь цикл. Тому, перш ніж почати малярні роботи, обов’язково переконайтеся, що підібрали саме ту фарбу, яка актуальна в Вашому випадку. А перед початком робіт, потрібно гарненько знежирити і відшліфувати поверхні, на які буде наноситися забарвлюючий розчин.

Штукатурні роботи. Цей дуже важливий процес, в результаті забезпечує виконання трьох функцій: декоративну, захисну, конструктивну і санітарно-технічну. Кажучи про найбільш важливі функції (захисні), які забезпечується після того, як будуть проведені штукатурні роботи, слід пам’ятати, що вони не тільки захищає від проникнення всередину будівлі вологи, виникнення загоряння, але ще і утримує тепло, не випускаючи його довгий час .

Декоративна штукатурка стін з кожним днем набирає популярності у власників офісів, квартир або приватних будинків. І це досить просто пояснити, адже декоративна штукатурка стін робить атмосферу унікальною, допомагає імітувати поверхні різних оздоблювальних матеріалів. Більшість сучасних дизайнерів використовуює цю нестандартну штукатурку в своїх цілях. Адже з її допомогою створюється унікальний інтер’єр.

– Протягом багатьох років, поклейка шпалер є найбільш популярним видом оздоблювальних робіт на стелі і стінах. Все завдяки досить простому виконанню. Поклейка шпалер дозволить урізноманітнити квартиру або будинок, внісши щось нове і свіже в плані дизайну.

Стяжка підлоги потрібна для фінішного покриття після зведення будівлі, або капітального ремонту. Її можна зробити по дерев’яних балках, бетонній плиті або грунту. Стяжка підлоги потрібна в першу чергу для вирівнювання поверхні. Не менш важливі завдання – збереження тепла і гідроізоляція.

Укладання лінолеуму. Протягом десятиліть, це підлогове покриття вважалося і вважається одним з найпопулярніших. Основа під цим покриттям повинна бути виконана з бетону або дерева. Укладання лінолеуму на старе підлогове покриття, без будь-яких підготовчих робіт недопустима.

Укладання ковроліну. Багатьом набридає постійно шукати капці, перш ніж направитись до вбиральні, на кухню або ванної. Для таких людей, укладання ковроліну буде рятівним процесом, після завершення якого, можна комфортно пересуватися по своєму житлу босоніж. Тільки пам’ятайте, що цей вид покриття не підходить для приміщень з великими температурними перепадами і високою вологістю.

Укладання ламінату. Цей досить новий недорогий вид підлогового покриття привертає увагу все більшої кількості людей. Справа в тому, що воно має безліч фактурних (з імітацією шкіри рептилій, каменю, малюнка дорогої деревини) і колірних варіантів. Укладання ламінату настільки проста, що з нею впорається навіть сам власник нерухомості, без втручання фахівців. Потрібно лише чітко дотримуватися правил, і тоді, матеріал прослужить навіть довше, ніж вказаний гарантійний термін від виробника.

– Кладка плитки на підлогу. Одним з лідерів серед оздоблювальних матеріалів вважається керамічна плитка. Вона відрізняється високими показниками довговічності і міцності, плюс, на вузькоспеціалізованому ринку існує безліч моделей різних кольорів і з різною фактурою. Але лише високоякісна кладка плитки на підлогу або стіни, дозволить радіти красі цього покриття протягом багатьох років.

Кладка плитки на стіни. Як і всі інші оздоблювальні роботи, цей вид починається з ретельної і професійної підготовки основи, на яку буде кріпитися матеріал. Кладка плитки на стіни під час ремонту, починається з видалення старого настінного покриття. Якщо мова йде про застарілу плитку, то для цього додатково знадобляться спеціальні інструменти.

Корисні посилання