Техпаспорт на квартиру

Скрипник Сергій Володимирович
Скрипник Сергій Володимирович
Головний інженер (експерт) з технічної інвентаризації
+38(067)1794260
uitc@etcu.com.ua
Тимошенко Сергій Леонідович
Тимошенко Сергій Леонідович
+38(068)7109832
uitc@etcu.com.ua

Техпаспорт на квартиру – дуже важливий документ. Без нього не підписуються угоди купівлі-продажу, не переоформляються квартири при вступі в спадкові права. Це технічний документ, в якому відображаються всі характеристики нерухомого майна.

Техпаспорт на квартиру

Дані технічного паспорта на квартиру

Технічний паспорт повинен мати такі дані:

  • детальний опис кімнат, а саме їх кількість, розмір і висота стель;
  • детальний план нерухомого майна;
  • адреса нерухомого майна;
  • дати спорудження будинку і проведених капітальних ремонтів;
  • детальний опис будівлі, а саме її поверховість;
  • тип опалення та інших споруд технічного характеру;
  • номера квартири, а саме кадастровий і реєстровий;
  • відомості про власника нерухомого майна;
  • детальні описи балконних приміщень, лоджії;
  • вартість, яка встановлюється в момент проведення інвентаризації.

Особливістю технічного паспорта на квартиру є те, що цей документ є частиною поверхового будинку, в якому розміщено їх кілька. Без цього документа не вийде провести перепланування або реконструкцію, вивести житлове приміщення в нежитловий фонд, підписати угоду про купівлю-продаж, обміняти нерухоме майно. Первинна інвентаризація здійснюється компанією на замовлення забудовника. Поточна інвентаризація проводиться вже самим власником або за його дорученням.

Оформлення технічної документації

Згідно з чинним Законодавством, технічна документація на квартиру оформляється раз в п’ять років. Така поточна інвентаризація підтверджує технічні параметри і планування. Цей момент слід враховувати, адже саме він перевіряється сертифікованими фахівцями. Будь-які зміни повинні бути зафіксовані в паспорті на квартиру і проводитись тільки за погодженням з місцевими органами.

Виставляючи майно на продаж, власник повинен подбати про наявність правильно оформленого паспорта. Цей момент дуже важливий для покупця, так як в процесі реєстрації нерухомого майна будуть виявлені невідповідності та новому власнику будуть нараховані штрафні санкції. Вчасно оформлені документи в БТІ квартира, згідно з якими буде переоформлена, дозволяють уникнути багатьох проблем. Нерідко зустрічаються випадки, коли через невідповідності в техдокументації угода зривається.

ТОВ «Український Інженерний Технічний Центр» професійно проведе інвентаризацію і внесе зміни в техдокументацію. Після надходження заяви сертифікований фахівець швидко здійснить поточний огляд приміщень і додасть всі зміни в техпаспорт. З правильно оформленим документом угода про купівлю-продаж або угода при оформленні спадкових прав пройдуть на вищому рівні. Вартість послуг демократична і приємно здивує замовника. З правильно оформленими технічними параметрами будь-який власник може бути повністю впевненим у своїх законних правах на нерухоме майно.