Техпаспорт БТІ на нежитлові будівлі

Галков Сергій Володимирович
Головний інженер (експерт) з технічної інвентаризації
Иващенко Сергій Леонідович

Згідно з чинним Законодавством України, всі нежитлові об’єкти нерухомого майна повинні мати правильно оформлені технічні документи. Паспорт має встановлений бланк. У ньому повинна розміщуватися інформація про технічні характеристики споруди: кількості кімнат, поверхів.

Існують два види нежитлових приміщень:

 • громадського характеру;
 • виробничого характеру.

Відповідно, техпаспорта БТІ на такі об’єкти нерухомого майна будуть різними:

 • техпаспорт на громадські споруди;
 • техпаспорт на виробничі споруди.

Перед тим як укласти угоду купівлі-продажу, багато фахівців рекомендують провести інвентаризацію об’єкта нерухомості, яка і визначить, чи відповідає будівля техдокументації на нього.

Порядок отримання техпаспорта БТІ на громадські або виробничі споруди

Для різних споруд видача техпаспортів здійснюється по-різному. Так, наприклад, для новобудов видача проводиться після проведення первинної інвентаризації. Для проведення таких робіт необхідні сертифікати. Спеціаліст, який має в своєму розпорядженні відповідними документами, проводить огляд і вносить всі параметри в бланк паспорта. При поточної інвентаризації після проведення перебудови або реконструкції об’єкта фахівець оформляє новий паспорт, а старий повертається власнику з позначкою про недійсність.

Сьогодні багато компаній, які мають сертифікати, можуть проводити інвентаризацію і оформляти Техдокумент за нежитлові приміщення. Для цього власникові необхідно в компанію надати пакет в який входить:

 • заяву належної форми на здійснення інвентаризаційних робіт. Цей документ заповнюється в компанії, яка надає послуги;
 • паспорт та ідентифікаційний код заявника;
 • правильно оформлена довіреність. Цей пункт стосується юридичних осіб;
 • пакет документів, який підтверджує право власності;
 • при необхідності старий техпаспорт;
 • проектні документи на спорудження;
 • додатковий пакет при необхідності, який зажадає фахівець.

Тільки після проведення інвентаризації об’єкта, яка виконується на підставі пакету документів, власнику видається новий технічний паспорт на нежитлове приміщення. Він повинен бути прошнурований і завірений печаткою. Разом з паспортом замовник отримує кваліфікаційний сертифікат.

Технічний паспорт БТІ в Києві можна отримати дуже швидко в ТОВ «Український Інженерний Технічний Центр». Вартість послуг приємно вражає, а якість на надані роботи – відмінна. Компанія має в своєму розпорядженні необхідними сертифікатами на проведення інвентаризаційних робіт і видачу техдокументації. Техпаспорт заповнюється відповідно до чинного Законодавства. З документом, виданим ТОВ «Український Інженерний Технічний Центр», замовник може бути впевнений в достовірності і сміливо підписувати угоди купівлі-продажу об’єктів нежитлових споруд.