Розрахунок ідеальних часток власників

Галков Сергій Володимирович
Головний інженер (експерт) з технічної інвентаризації
Иващенко Сергій Леонідович

Наша компанія проводить якісний розрахунок ідеальних часток власників об’єкта нерухомості. Строго за інструкцією і за результатами виконаної роботи видаємо висновок. Часто буває, що в документах, що визначають право власності на будь-якого роду нерухомість, яка призначається для житла, може бути не один, а відразу кілька власників. В даному випадку всі зазначені особи стають власниками, базою для цього є спільне володіння. Саме тому, коли виникає необхідність виділити частку кожного учасника володіння власністю, необхідно звернутися за допомогою до професіоналів.

Причини звернення для визначення частки:

  • в разі коли потрібно точно описати частку кожного з власників;
  • коли описані частини не розкривають повну картину через реконструкції;
  • якщо при вказівці частки сума не дорівнює одиниці;
  • якщо в документі не вказані або вказані неправильно частки власників.

Збір інформації

Для того щоб підготувати довідку, яка вкаже частку власника при спільному володінні, потрібно провести обстеження приміщення, що знаходиться в спільному володінні. На базі зібраної інформації виготовляється техпаспорт, де позначається реальна частина кожного з них. Даний вид робіт може проводитися інженером по інвентаризації майна. Складається акт в присутності всіх учасників процесу, наприкінці якого вони повинні поставити свої підписи. В акті розглядаються всі частини власників, які згадані в документах на право володіння власністю. Частини повинні визначатися на основі камеральної обробки, за результатами якої і складається документ.

Проведення даної роботи регламентується «інструкцією по проведенню поділу, виділу та розрахунку часток об’єкта нерухомого майна». Дана інструкція включає в себе алгоритм проведення визначення частин приміщення, споруди або будівлі за розрахунками і визначення рівних часток власників. Інструкція підходить виключно для нерухомості, але не для земельних ділянок.

Документи

Для підготовки довідки потрібно зібрати кілька документів, які стануть основою до дії:

  • документ, що підтверджує право власності (при собі оригінал + копія);
  • техпаспорт даного об’єкта від кожного співвласника (при собі оригінал + копія);
  • копія паспортів всіх учасників;
  • ідентифікаційні коди всіх учасників;
  • заяву про необхідність видачі довідки від усіх учасників.

Наші фахівці допоможуть вам вирішити проблему отримання довідки в максимально короткі терміни, складуть професійний документ і позбавлять від необхідності витрати зайвого часу і фінансів.