Дозвільні документи для будівництва приватного (індивідуального) будинку

Нарешті Ви пройшли всю довгу і важку роботу з оформлення та приватизації земельної ділянки у власність для будівництва приватного будинку. Ділянка, звичайно, невелика, зате своя! Який же будинок на ній побудувати? З яких матеріалів? – думаєте Ви. Якою площею і поверховістю? Як розмістити господарські будівлі та споруди на ній? Чим відгородити межі земельної ділянки? і т.п. Питань безліч. Давайте спробуємо розібратися, чи можете Ви будувати все, що душі завгодно і як Вам хочеться.

Куди звернутися в першу чергу для отримання дозвільних документів для будівництва приватного (індивідуального) будинку? В першу чергу Вам слід звернутися до районного архітектора, який знаходиться в міській або районній адміністрації. В пакеті документів, що подаються, повинні бути: оформлена геодезична зйомка земельної ділянки з нанесенням підземних і наземних комунікацій в М1:500, кадастровий план ділянки М1:2000 і ескізний проект забудови Вашого майбутнього домоволодіння з господарськими будівлями.

Схема нормативних розривів між будівлями

Якщо Ви зважилися на будівництво індивідуального житлового будинку до 300 м2 – на початку Вам потрібно оформити будівельний паспорт.

Будівельний паспорт домоволодіння – це своєрідний проект забудови із зазначенням містобудівних, архітектурних вимог до розміщення і будівництва індивідуального будинку та господарських будівель і споруд на конкретній земельній ділянці (поверховість і щільність забудови земельної ділянки, відступи будинків і споруд від червоних ліній, меж земельної ділянки, вимоги до планувальних, об’ємно-просторових, конструктивних, технічних і технологічних рішень, облаштування огорожі, під’їздів, заїздів тощо), а також перелік осіб, які надають технічні умови щодо інженерного забезпечення об’єкта будівництва.

В подальшому, будівельний паспорт послужить як необхідний документ при заповненні повідомлення про початок будівельних робіт. Далі Ви подаєте повідомлення про початок будівельних робіт як реконструкції житлового будинку через місцевий Центр надання адміністративних послуг і очікуєте реєстрацію в ДАБІ у визначений законодавством термін.

Присвоївши унікальний номер – Вам дозволили будувати або реконструювати об’єкт. Тепер Ви сміливо можете приступати до початку будівництва житлового будинку. Дуже важливо обговорити і врахувати всі необхідні технічні показники, узгодити з архітектором вимоги і норми при дотриманні яких, законність Вашої будівлі буде незаперечною.

Основні вимоги такі:

1. З боку вулиці від Вашого майбутнього житлового будинку до паркану відстань повинна бути не менше 5 м.

2. З боку будинку до паркану з сусідами – не менше 3 м.

3. Від Вашого житлового будинку до сусіднього житлового будинку з прибудовами – від 6 до 15 м в залежності від матеріалів, з яких побудовані будинки (протипожежні відстані).

4. Відстань не менше 4 м від межі сусідньої ділянки до Ваших господарсько-побутових будівель, і 1 м – від інших сезонних або тимчасових споруд.

5. Зрозуміло, обмеження Вашої присадибної ділянки не повинні виступати за червону лінію вулиці.

Якщо ж у Ваших планах побудувати будинок понад 300 м2, для його оформлення Вам необхідно отримати містобудівні умови обмеження забудови земельної ділянки (МБУ). Після оформлення МБУ необхідно заповнити та подати декларацію на початок будівельних робіт – Д 1.

Маючи колосальний досвід в роботі з місцевими органами самоврядування, архітектури та ДАБІ, наші фахівці в найкоротші терміни оформлять всі необхідні дозвільні та проектні документи. Вам залишається лише набратися терпіння і трохи зачекати. Отримавши дозвіл на початок будівельних робіт, Ви можете сміливо приступати до будівництва Вашого житлового будинку і вводити його в експлуатацію.