Довідка про відсутність будівель на земельній ділянці

Довідка про відсутність забудови необхідна для здійснення юридичних дій із земельними ділянками. Ви можете отримати таку довідку в ТОВ «УІТЦ», наші фахівці оперативно проведуть всі необхідні заходи: ознайомляться з матеріалами інвентаризаційної справи, виїдуть на місце для візуального огляду, після чого підготують довідку про відсутність забудов на земельній ділянці.

ТОВ «Український інженерно-технічний центр» має усі необхідні документи, досвід і знання для здійснення всіх функцій, які покладені на комунальні БТІ.

Тенденція розвитку

При розгляді нинішньої ситуації явно простежується тенденція передачі більшості повноважень юридичного оформлення права власності на землю, незалежно від того, чи є це постійне користування або оренда, до приватних фірм. Ключовими моментами такої передачі можна назвати функції оформлення документів, в той час як державні органи просто виконують перевірку та подальший контроль. Найяскравішим прикладом служить виготовлення технічного паспорта об’єкта, а також оформлення будь-якого роду будівель на ділянці. Основною перевагою даного поділу служить можливість значного скорочення тиску бюрократії в роботі даного роду.

До і після

Всі, хто стикався з роботою такого роду, знають, що раніше процедурою отримання довідки про відсутність будь-якої нерухомості на ділянці, що є об’єктом при операції купівлі або продажу, могли займатися тільки державні комунальні установи, відомі всім як БТІ. Такий тривалий процес помітно ускладнювався і був тривалим, оскільки для отримання всіх потрібних документів треба було відстояти довгі черги і зібрати достатню кількість необхідних довідок. Крім цього, за досить просту послугу необхідно було сплатити кошти, а потім возити людину для того, щоб вона могла особисто пересвідчитися у відсутності будь-якої будови на ділянці.

Часто роботу ускладнювало наявність будівель, які не оформлені належним чином, і тоді нерідко виникала потреба оплатити послуги додатково. Таким чином, раніше для отримання довідки в БТІ потрібно:

  • витратити час на збирання довідок і стояння в чергах;
  • кошти на виїзд до об’єкту і подальше оформлення довідок.

Для того щоб отримати довідку, необхідно було витратити час і сили, а також грошові кошти.

Ситуація, яка є зараз, виглядає наступним чином. Після передачі права приватним фірмам на виготовлення техпаспорта юридичні особи отримали ліцензію, на правах якої можуть виконувати роботи зі складання довідок про відсутність будь-яких будівель. Така можливість здатна істотно скоротити весь процес отримання довідки. Безумовно, дана послуга оплачується, але плата за неї фіксована і в рамках Закону, що дозволяє швидко і офіційно отримати довідку. Цей документ має повну юридичну силу і може стати підставою для офіційної купівлі або продажу земельної ділянки. Саме тому, прийшовши до нас за консультацією, ви отримаєте швидку та кваліфіковану допомогу.