Розділ квартири на дві, три, чотири частини

Бувають ситуації, коли власники багатокімнатної квартири хочуть продати або подарувати частину своєї нерухомості. Зазвичай така процедура можлива, якщо відбувається попередній розділ майна, а потім здійснюється підписання документа.


Між іншим, як показує практика, чимало бажаючих розділити майно в якийсь момент відмовляються від цього задуму, оскільки він може бути дуже важко здійснюваним. По-перше, існують певні ризики, що щось піде не так, а по-друге, такі питання нерідко вирішуються через суд, якщо, скажімо, новий власник нерухомості відмовиться від розділу. Як же бути в разі, коли необхідно здійснити розділ квартири або будинку на вигідних для обох сторін умовах?

Процес розділу житла

Перед тим, як почати процес розділу, важливо звернути увагу на наступні моменти:

  • перевірити, чи можливо з технічної точки зору провести поділ квартири. Для цього власнику нерухомості необхідно звернутися до інстанції, щоб провести технічну інвентаризацію;
  • правильно оформити документи, які стосуються права власності. Фактично власник повинен довести, що має повне право на дану житлову площу, а також будь-які маніпуляції, які можуть бути з нею проведені. Зрозуміло, інформація такого плану повинна перебувати в Державному реєстрі. Єдиним винятком є той факт, що право володіння майном відбулося до 2013 року. У той період реєстрація не була потрібна;
  • необхідно з’ясувати, чи немає правопорушників на даній ділянці, і дізнатися, чи зареєстрована вона в кадастрі.

Після того, як необхідна інформація зібрана і право власності доведено, можна приступати до розділу квартири або будинку.

Документи для розділу нерухомості

Як вже було сказано, власник квартири звертається до бюро технічної інвентаризації або приватної контори, де отримує паспорт з дозволом на можливість розділити майно. Потім настає черга звернутися в органи самоврядування, які займуться питанням про надання адреси після розділу майна. Крім цього, власнику знадобиться:

  • паспорт, який свідчить про особу заявника;
  • інформація про здійснену сплату адміністративного збору;
  • документ про право власності до її розділу.

Знадобляться також документи про нову поштову адресу та техпаспорта на об’єкти нерухомості, які утворилися після розділу.

Коли всі формальності, пов’язані з такою процедурою, як розділ майна, улагоджені, власник отримує два об’єкти. Тепер власність вважається різною, тому власник може розпоряджатися будь-якою з її частин на власний розсуд. Договір про купівлю — продаж нерухомості укладається в письмовому вигляді, після чого нотаріус його завіряє.

А якщо потрібно розділити земельну ділянку?

У цьому випадку на власників також чекає ряд питань, які їм доведеться вирішити, перш ніж їх власність буде розділена. Перш за все власнику потрібно визначитися з тим, як саме він планує розділити ділянку. Після цього буде потрібно звернутися до установ, які займаються питаннями земельного характеру, щоб провести технічну інвентаризацію. Для власника буде виготовлений паспорт, який підтверджує можливість поділу ділянки.

Після даної процедури власникові будинку доведеться звернутися до органу державної податкової служби, де ділянці буде присвоєно номер. Власник, у свою чергу, отримає висновок з кадастрового реєстру.
Щоб пройти реєстрацію, власник повинен приготувати наступні документи:

  • паспорт власника ділянки, який буде розділений;
  • документ, який підтверджує оплату арбітражного збору;
  • документи з кадастру на нові ділянки.

Як тільки все готово, власник земельної власності отримує право на дві окремих ділянки.

Як здійснити задумане без особливого клопоту?

Незважаючи на гадану легкість, розділ будинку або квартири виявляється досить складним питанням. В першу чергу він вимагає юридичної грамотності, яка не завжди присутня у людей з мінімальними знаннями в законодавстві. У зв’язку з цим можливі неточності з оформленням документів і всім, що може призвести до порушення організації даного питання. Саме тому наша компанія готова запропонувати вам послуги, пов’язані з розділом майна.

Як фахівці з багаторічним досвідом, ми гарантуємо якісне та швидке оформлення будь-яких документів, що мають відношення до процедури розділу квартири. Зокрема, це оформлення техпаспорта, робота з інстанціями, привласнення нумерації новим об’єктам, введення розділених квартир або ділянок в експлуатацію. Надійність і економія вашого часу — саме те, чого зобов’язується дотримуватися наша компанія. А найголовніше — вам не доведеться платити величезні гроші за послуги, які наші фахівці пропонують за цілком помірними цінами.