Чого варто уникати при купівлі новобудови?

Ви в ейфорії від придбання житла в новобудові? Радість від передчуття застилає Вам очі і Ви підписуєте, не вчитуючись в документи і договори із забудовником? Так робити небажано, адже Ви поповните ряди тих, хто робить поширені помилки і має проблеми з новобудовами. Уважно ознайомтеся з матеріалами і тільки після цього приступайте до угоди.

Перевірте всі належні документи

Підставою для законної забудови на конкретній земельній ділянці є санкціонований дозвіл ДАБІ на зведення об’єкту (декларація на площу, цільове призначення ділянки, а замовник повинен законно володіти землею). Органи місцевої влади дають дозвіл на будівництво і разом з цим видаються умови і обмеження по забудові земельної ділянки. Перевірте і ліцензію на роботи підрядників. Необхідно також мати на руках звіт експертної групи по документації проекту для будівництва. Якщо якихось документів немає – об’єкт навряд чи законним шляхом введений в експлуатацію і про право володіння на ділянку можна забути.

Люди з якими Ви зв’язуєтеся

Варто перевірити, наскільки благонадійні і професійні інженери і будівельники, чи мають достатньо кваліфікації. У вимірах площі і підрахунках не повинно бути неточностей, так як це теж може негативно позначитися на подальшому користуванні земельною ділянкою.

Юрособи обов’язково перевіряйте в Єдиному держреєстрі підприємств і організацій. Щоб не зв’язатися із шахраями, пробийте прізвище в Єдиному держреєстрі судових рішень і перевірте, чи немає відкритих справ за цими особами, чи не вплутувалися вони в процеси, які пов’язані з інвестиціями, що може спричинити неприємні наслідки.

Останні нюанси

Перед тим, як вкласти свої гроші, переконайтеся в тому, що інвестиційна схема – надійна, і у Вас є розуміння її механізмів. Не соромтеся задати незручні питання забудовнику, вони не повинні вводити його в ступор, а якщо таке відбувається – значить Ви влучили у слабке місце, і варто уточнити всі Ваші нюанси до кінця.