Порядок проведення технічного обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва

Калічак Наталія Василівна
Хмельницький Євген Олександрович
Хмельницький Євген Олександрович
Постанова №257 від 12.04.2017 Кабінету Міністрів визначає порядок здійснення обстеження будівельних об’єктів, які прийняті в експлуатацію. Робиться це для того, щоб визначити їх відповідність вимогам технічного регламенту та розробці заходів, які забезпечать надійне і безпечне використання нерухомості весь період її існування.

Хмельницький Євген Олександрович – експерт з Обстеження будівель і споруд класу наслідків ССЗ

Для здійснення обстеження необхідне рішення від власника або керуючого майном. Виконуються заходи фахівцями (сертифіковані експерти з технічного обстеження будівель і споруд) або організаціями, які мають відповідні дозволи на їх проведення. Відомості про таких осіб можна знайти на офіційному сайті Держархбудінспекції.

Наша компанія готова надати вам такі послуги. Команда професіоналів допоможе виконати всі необхідні процедури відповідно до нормативів і правил. Співробітники проведуть необхідні вимірювання і порівняють фактичні показники з нормативними, зроблять висновки і дадуть рекомендації по усуненню недоліків. Паспорт об’єкта буде виготовлений в короткий термін і відповідно до вимог законодавства.

Всі будівлі і споруди повинні бути безпечними і надійними для експлуатації людьми. Важливо, щоб будова прослужила тривалий термін і не зруйнувалася з часом. Також інваліди та інші маломобільні групи населення повинні мати безперешкодний доступ в об’єкти нерухомості. Щоб оцінити відповідність цих параметрів будови, і проводяться технічні обстеження, які покликані виявити наявні недоліки або підтвердити відповідність споруди всім вищезазначеним нормам.

Коли необхідне проведення технічного обстеження будівель і споруд

Обов’язково повинні пройти процедуру такі об’єкти будівництва:

 • навчальні та культурні установи;
 • спортивні та медичні заклади;
 • адміністративні будівлі;
 • інженерні об’єкти транспортного призначення;
 • енергетичні об’єкти.

У Правилах утримання житлових будинків та прибудинкових територій, затверджених наказом Державного комітету з питань житлово-комунального господарства від 17 травня 2005 року № 76, описано механізм проведення огляду багатоквартирних будинків, на підставі якого виконується їх обстеження.

Відповідно до ЦКУ об’єкти мають гарантійний термін, після закінчення якого вперше буде необхідно провести обстеження прийнятого в експлуатацію об’єкта. Будівельні норми і акти визначають періодичність, з якою проводяться дані заходи. Власник нерухомості приймає рішення замовити технічне обстеження побудованої будівлі в таких випадках:

 • якщо власник помітив деформації або дефекти при поточному огляді;
 • в результаті акту про пожежу або аварії;
 • для перевірки технічного стану нерухомості;
 • щоб перевірити доступність будівлі для маломобільних груп населення.

Як обстежити об’єкт будівництва: етапи проведення

Постанова Кабміну про порядок проведення обстеження об’єктів описує процедуру, що включає в себе кілька заходів, які дозволяють оцінити фактичні показники технічного стану конструкцій, фундаменту, комунальних мереж. Всі ці характеристики описують надійність і безпеку будівлі для експлуатації, в тому числі і для інвалідів, що і вимагає порядок проведення технічного обстеження об’єктів будівництва.

Не можна виконувати проведення технічного обстеження будівель і споруд по кресленнях, фото – або відеоданих без огляду експертом.

https://dabi.gov.ua/informatsiya-pro-vykonavtsiv-robit-z-obstezhennya/

https://dabi.gov.ua/wp-content/uploads/2019/05/Informatsiya-pro-vykonavtsiv-robit-z-obstezhennya-21.05.2019.xlsx

Провести обстеження об’єкта в 2019 році можна за такими етапами:

 • Попередній огляд і підготовчі роботи. На цьому етапі фахівець ознайомлюється з будівництвом, вивчає документацію, геологічні вишукування, конструктивні рішення. Проектна і технічна документація аналізується. Складається план заходів і узгоджується з власником власності. Щоб визначити, чи потребує об’єкт детального обстеження, проводиться попередній огляд зовнішніх ознак: оглядається будівля повністю, виявляються пошкодження і робляться фото, схеми і виконуються вимірювання. Складається попередньо висновок експерта і рекомендації щодо усунення дефектів для безпечної експлуатації в подальшому.
 • Основне деталізоване обстеження. Якщо виявлені пошкодження, що знижують стійкість чи міцність конструкцій і показників використання інженерних систем, виникає необхідність провести технічне обстеження житлового об’єкта. Таке рішення приймає власник разом з виконавцем робіт.
 • Висновок експерта і паспорт об’єкта.

Порядок проведення технічного обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва

Виконується робота наступним чином:

 • Аналізуються дефекти, що змінюють проектні характеристики конструкцій, комунальних систем в період користування будовою.
 • Визначаються реальні навантаження на фундамент, конструкції і мережі об’єкта.
 • Проводяться вимірювання всіх параметрів, вузлів і систем споруди.
 • Здійснюються інженерні вишукування, які дозволяють виявити зміни параметрів фундаменту. Визначаються небезпечні процеси на земельній ділянці, де розташована нерухомість.
 • За допомогою спеціальних інструментів можна обстежити промисловий об’єкт, визначити пошкодження, зробити фотознімки і скласти схеми розташування.
 • Виконуються перевірочні розрахунки фундаментів, конструкцій і об’єкта повністю.
 • Аналізуються причини, які призвели до появи дефектів.
 • Інформація про будівництво узагальнюється.
 • Розробляються рекомендації щодо використання нерухомості, посилення конструкцій, усунення дефектів і загальні висновки.

Обстежити промисловий об’єкт можна, використовуючи технічні засоби та прилади, які відповідають нормативно-правовим актам.

Паспорт об’єкта: його особливості складання

Нові правила обстеження будівель і споруд в 2019 році наказують складати паспорт як в паперовій, так і в електронній формі на весь об’єкт. Він видається власнику не пізніше 10 днів з моменту складення.

Постанова Кабміну про порядок проведення обстеження об’єктів не допускає складання паспорта після вивчення окремих вузлів, конструкцій будівлі. Форма цього документа затверджується в Мінрегіоні. Складається він у 3 примірниках, які юридично однакові. Один залишається у виконавця робіт, другий видається власнику і третій віддається в орган місцевого управління.

Постанова про технічне обстеження наказує, що протягом місяця власник повинен передати паспорт у відповідний місцевий орган влади.

Якщо в процесі проведення робіт на підставі постанова №257 від 12.04.2017 Кабінету Міністрів виявляються пошкодження, які можуть послужити зниженню міцності або обваленню конструкцій, призвести до пошкодження обладнання або до відсутності урахування потреб маломобільних груп населення, відповідальна особа виконавця зобов’язана повідомити про це не тільки власника будови, але й орган місцевої влади, службу ДСНС, орган Держпраці за місцезнаходженням об’єкта будівництва.

 

Переваги співпраці з професійною компанією

Якщо виникла необхідність у проведенні робіт, то краще всього звернутися до фахівців, які знають порядок проведення технічного обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва. Таке рішення дозволить отримати паспорт на об’єкт, виконаний відповідно до законодавства. Не доведеться витрачати зайвий час і гроші на перероблення документації.

НИТЦ – компанія, що проводить обстеження будівель, в штаті якої є сертифіковані експерти з технічного обстеження будівель та споруд. Все буде виконано швидко, а постанова про технічне обстеження повністю дотримана.

Вартість послуг залежить від обсягу і термінів виконання, розраховується індивідуально після попереднього спілкування з замовником та оцінюванням об’єкта. Якщо ви хочете знати, який порядок проведення обстеження об’єктів завершеного будівництва, зателефонуйте нам по телефону або залиште повідомлення на сайті, і наш фахівець зв’яжеться з вами. Також можна записатися на прийом до нас в офіс, де Євген Хмельницький – експерт з технічного обстеження будівель і споруд – відповість на ваші питання і допоможе виконати всю процедуру швидко і правильно.

Професійні інженери та експерти мають великий досвід роботи, високу кваліфікацію і допоможуть знайти рішення в будь-якій ситуації. Ми співпрацюємо з різними великими і дрібними підприємствами різної форми власності. Кожен клієнт обслуговується індивідуально з урахуванням особливостей об’єкта будівництва. Розробляється план дій, узгоджуються з власником всі проведені заходи. Співпраця починається зі складання договору та обговорювання всіх нюансів.

керівник Хмельницький Євген з командою ТОВ “УІТЦ”