Отримати містобудівні умови в 2019 році без повернення та відмови допоможе ТОВ «УІТЦ»

Домрачов Олександр Олександрович
Калічак Наталія Василівна

Процес отримання містобудівних умов і обмежень в департаменті архітектури м. Києва в 2019 році є трудомістким і складним через зміни, які були внесені в законодавство раніше. Отримати містобудівні умови необхідно для тих хто вирішив перевести свою квартиру, розташовану на перших поверхах житлових будинків в нежитловий фонд і бажає облаштувати окремий вхід.

В силу вступив закон Мінрегіонбуду про виключення з переліку необхідних в законному порядку документів містобудівного розрахунку, які були обов’язкові для прийняття рішення співробітниками архітектури, як графічні матеріали і документи, що містять в собі інформацію про проектований об’єкт і його техніко-економічні показники.

Тепер в переліку документів, необхідних для прийняття рішення про видачу містобудівних умов є:

Право власності на земельну ділянку, договір оренди;
Правовстановлюючі документи на об’єкт реконструкції, паспорт і ІПН власника, технічний паспорт;
Зйомки, масштаб 1: 500; 1: 2000; кадастровий план;
Витяг ДЗК (якщо є кадастровий номер);
Згода 75% мешканців будинку і згода балансоутримувача на переведення в нежитловий фонд та облаштування вхідної групи;
Дозвіл від департаменту архітектури на переведення в нежитлове приміщення;
Зйомки зі супутника на яких зображений об’єкт і його місце розташування відносно вулиць і доріг;
Заява від власника з описом характеристик об’єкта.

Формування кожного пакета документів індивідуальне і вимагає правильного і логічного складання виходячи з місця розташування і складності конструкцій для того щоб отримати містобудівні умови від державного органу.

Вищевикладені документи укомплектовують в один пакет і подають в центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) для подальшої передачі його в архітектуру (департамент містобудування м. Києва) і прийняття рішення про можливість отримання містобудівних умов на підставі колегіального підписання уповноваженими співробітниками відповідно норм і законів про містобудівну діяльність.

На питання: «У яких випадках необхідно отримувати містобудівні умови і обмеження для законного виконання робіт?», можна перерахувати такі як:

  • переведення з житлового приміщення в нежитлове і навпаки (зміна цільового призначення об’єкта);
  • побудова окремого входу в приміщення;
  • нове будівництво будь-яких нежитлових будівель;
  • нове будівництво, якщо площа об’єкта перевищує 500 м. кв. (Для житлових, дачних та садових будинків);
  • реконструкція приміщення або будівлі, зі зміною його техніко-економічних показників і геометричних розмірів, які спричинять зміну площі.

Департамент архітектури посилаючись на норми законів і актів Мінрегіонбуду приймає зважене рішення про надання замовнику (власнику об’єкта) документ про містобудівні умови і обмеження. Нововведенням можна вважати рішення департаменту про те, що об’єкти, які проектуються з облаштуванням окремого входу повинні бути спроектовані не спираючись (консольного типу монтажу) на земельну ділянку, або надати документ, що підтверджує право власності або оренди на землю (сервітут), договір користування.

З досвіду роботи в цьому напрямку ми знаємо всі «підводні камені», які можуть виникнути в процесі підготовки пакета документів і подальшому узгодженні в департаменті архітектури.

З упевненістю можна сказати, що ТОВ «УІТЦ» є компанією з досвідченими фахівцями в цьому виді робіт. З огляду на всі складнощі і нововведення ми першими в 2019 році отримали містобудівні умови від департаменту архітектури з першого разу без повернення та відмови на доопрацювання. Це підтверджує наш професіоналізм і підхід до справи. Сканкопії документу про містобудівні умови прикріплені для підтвердження вищевикладених слів.