Оформити право власності на кооперативну квартиру в Києві

Дана процедура хвилює багатьох власників житлової площі, так як оформлення права власності може викликати труднощі. Як правило, це пов’язано з підготовкою великої кількості документів, а також рядом тонкощів, які часом невідомі пересічному українцю. Що ж повинен знати про оформлення права власності житель нашої країни?

Для чого потрібно право власності і хто може пред’явити права на квартиру?

Перш ніж перейти до питання про те, як зайнятися оформленням права власності з позитивним результатом, необхідно зрозуміти, для чого взагалі це потрібно. Зазвичай людина, що володіє цим правом, може розпоряджатися квартирою на власний розсуд. Це означає, що вона може продати її, подарувати або передати в спадщину. Без документів, які підтверджують права людини на дану житлову площу, вільно розпоряджатися квартирою власник не може.

Варто звернути увагу на те, що приватизація не є процедурою, яка автоматично дає право власності на те чи інше житло. Більш того, вона навіть не потрібна, якщо мова йде про кооперативну квартиру, так як вона є приватною власністю кооперативу.

Важливо також розуміти, що не всі, хто проживають на даній житловій площі, є її власниками. Тільки той, хто виплачує пай, може пред’явити свої права на територію. У разі ж, якщо мова йде про подружжя, то пай, що виплачується в шлюбі, дає автоматичні права на житлову площу обом.

Етапи реєстрації права власності

  • Щоб отримати потрібні документи, необхідно мати ордер від райдержадміністрації про вселення в квартиру, а також довідки житлово-будівельного кооперативу про внесення паю власником квартири.
  • Маючи ці документи, а також паспорт і ідентифікаційний код, необхідно звернутися в БТІ або фірму, що займається послугами техінвентаризації, для отримання технічного паспорта на квартиру.
  • Потім потрібно відправитися в місцевий виконком, де буде прийнято рішення про право власності.
  • Заключним етапом буде реєстрація права власності на квартиру в Державному реєстрі. Після звернення в БТІ і збору документів задача буде виконана.

Щоб питання про оформлення права власності вирішилося на вашу користь, пропонуємо звернутися до нашої компанії, яка допоможе кожному нашому клієнту впоратися з проблемою без зайвих витрат часу і грошей. Наші висококваліфіковані фахівці підкажуть вам правильні шляхи вирішення цього питання, а також допоможуть розібратися з технічною документацією і всім, що пов’язане з будівельним об’єктом і його експлуатацією.