ДП «Артемсіль» (оцінка технічного стану та експлуатаційної придатності конструкцій будівель та споруд)

З подальшим виготовленням паспорта технічного стану об’єкта будівництва – один з основних напрямків діяльності ТОВ «Український інженерний технічний центр». При цьому велика увага приділяється обстеженню великих промислових об’єктів – таких, як: заводи, фабрики, шахти. Як правило, це об’єкти підвищеної небезпеки, і вимагають особливої ​​уваги і професіоналізму з боку експертів. Адже від якості проведеного обстеження і виданих рекомендацій нашими фахівцями залежить не тільки можливість тривалої експлуатації будівель, але і безпека працюючих в них людей.

В кінці 2018 року з метою визначення технічного стану основних конструкцій будівель і споруд, прийняття своєчасних заходів щодо забезпечення їх подальшої безпечної експлуатації між ДП «Артемсіль» та ТОВ «Український інженерний технічний центр» був укладений договір на виконання робіт з обстеження технічного стану і паспортизації об’єктів, що належать підприємству. Крім цього на всіх об’єктах необхідно виконати інструментальне визначення ступеня корозії несучих металевих елементів каркасів будівель, а на 4-х найбільших об’єктах – визначення міцності бетону з/б конструкцій неруйнівними методами. У разі необхідності для окремих будівель і споруд слід виконати перевірочні розрахунки залишкової несучої здатності основних конструктивних елементів, щоб своєчасно вжити заходів щодо їх посилення, щоб уникнути аварійних ситуацій.

Згідно затвердженого графіка виконання робіт, фахівцям ТОВ «УІТЦ» необхідно обстежити 65 об’єктів. Це і надшахтні будівлі, і будівлі підйомних машин, і будівлі вентиляторів на соляних копальнях, і солефабрики, і галереї, і мости, а також безліч допоміжних побутових і адміністративних будівель і споруд.

З початку 2019 року, наші хлопці відразу ж приступили до виконання роботи і вже повернулися з тривалого відрядження, в результаті якого був виконаний перший, найскладніший етап роботи. Був обстежений ряд основних об’єктів, в число яких увійшли дві найбільші солефабрики і залізничний міст.

В процесі роботи кваліфікованими фахівцями ТОВ «УІТЦ» були проведені: візуальне обстеження, інструментальне обстеження, оцінка технічного стану основних конструктивних елементів виробничих об’єктів, зроблений детальний аналіз і узагальнення отриманої інформації для визначення фактичного технічного стану.

Результатом виконаної роботи першого етапу стали звіти про проведення технічного обстеження з висновками про технічний стан об’єктів, рекомендаціями по відновленню конструкцій і пропозиціями щодо їх безпечної експлуатації в подальшому, і паспорта технічного стану обстежених об’єктів за новою формою, затвердженою Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово -комунального господарства України № 298 від 10.11.2017 року.