Новий порядок обстеження будівель і споруд

12 квітня поточного року Кабінет міністрів України постановив затвердити нові норми при обстеженні вже прийнятих в експлуатацію об’єктів нерухомості. З цією тематикою і пов’язаний матеріал, який вийшов в профільному журналі «Капстроительство» № 5 (163). Видання вузьконаправлене і орієнтоване на стале коло читачів.

Національний інженерний технічний центр стежить не тільки за тенденціями, а й в першу чергу, за мінливим українським законодавством. Потрібно постійно бути в курсі нових норм і процедур, для чого наші фахівці моніторять законодавчу базу, що б надавати необхідні послуги якісно. У зв’язку з цим в журналі «Капстроительство» з’явилася стаття: тема актуальна і викликає в певних колах підвищений інтерес. Удвічі приємно, що в якості прикладу професіоналів, які можуть вирішити багато проблем, представили саме нашу компанію.

Тепер докладніше про саму тематику матеріалу. Отже: оновлений порядок проведення обстеження об’єктів будівництва, які вже здані в експлуатацію. Для чого ж потрібні були коригування колишніх норм? Причиною таких екстрених заходів послужив той факт, що на сьогоднішньому етапі в нашій країні налічується величезна кількість об’єктів, термін експлуатації яких, перевищує півсотні років. І за весь цей час технічний стан, вже далеко не нових будівель, не було комплексно обстежено. Що, в свою чергу, призводить до почастішання аварійних ситуацій.

Зрозуміло: об’єкти будівництва, які вже прийняті в експлуатацію, обстежують для встановлення того, наскільки споруди відповідають технічним вимогам, які прописані в регламенті. Потім, маючи на руках результати обстеження, можна вирішити, яка подальша доля того чи іншого будинку/споруди. На сайті Держархбудінспекції оприлюднено перелік видів робіт, які потрібні для проведення ретельного та професійного огляду нерухомості.

Національний інженерний технічний центр (далі УІТЦ або Центр) проводить ретельні обстеження об’єктів, які вже пройшли процес введення в експлуатацію. Все це робиться з однією єдиною метою – підтвердити відповідність технічних характеристик споруди всім необхідним нормам, які прописані в законодавстві. За результатами обстеження сертифіковані фахівці Центру видають звіт про проведення зазначених обстежень. У документі вказується відповідність або невідповідність нормам, також обґрунтовуються заходи, які в подальшому можуть забезпечити надійну, безпечну і довгострокову експлуатацію споруди. Наші фахівці також включають до звіту експертний висновок.

Крім періодичного обстеження будівель, Центр також проводить технічне обстеження. Воно можливо:

• для переведення в житловий фонд дачного/садового будиночка;
• в разі переведення квартири в нежитловий фонд (з можливістю в майбутньому використовувати приміщення під офіс/творчу майстерню/торгову точку);
• при збільшенні поверховості будівлі (надбудова верхніх поверхів);
• при реконструкції, переплануванні і т.д.;
• при узаконенні самовільної забудови;
• при отриманні/продовженні ліцензії на ведення господарської діяльності в сфері фінансово-кредитних послуг.

Також в звіті УІТЦ вказується ступінь доступності приміщення для людей з інвалідністю та для груп населення з особливими потребами.

Для отримання докладної інформації з питань технічного обстеження заповніть форму і надішліть по електронній пошті [email protected]

Сама процедура обстеження об’єктів будівництва багаторівнева і комплексна. Крім фактичної оцінки техстану всієї конструкції в цілому, є окремі висновки з опису основи фундаменту, надійності інженерних мереж тощо. Уточнення: перевірка тільки креслень, відео та фотоматеріалів не допускається без візуального ретельного огляду.

Тож не дивно, що тема зміни норм перевірок об’єктів, які здані в експлуатацію, зацікавила журнал «Капстроительство». Колектив нашої компанії радує, що в якості прикладу надійної і відповідальної фірми, яка надає певний ряд послуг, обрали саме УІТЦ.