Неруйнівний контроль міцності бетону – важливі моменти

Контроль міцності бетону – одна з головних процедур, коли ведеться будівництво або виконується технічне обстеження будівель і споруд з ЗБВ виробів. Даний показник є основною характеристикою, яка дозволяє визначити можливість подальшої експлуатації об’єкта.

Національний інженерний технічний центр пропонує професійне вирішення питання в рекордно короткі терміни. Після проведення подібного обстеження Ви можете бути впевненими в безпеці застосування таких конструкцій, що виключає будь-які неприємні ситуації. Співробітники компанії враховують всі деталі під час виконання роботи і орієнтуються на технічні вимоги і державні стандарти.

Визначення міцності бетону передбачає впровадження низки методів для отримання результатів. Серед них використовуються такі види:

  • руйнується;
  • неруйнівного, непрямий або прямий.

Як показує практика, в основному використовуються останні два варіанти. При цьому в більшій мірі застосовуються непрямий спосіб, зокрема, ультразвукова діагностика, метод пружного удару, «молоток Шмідта» та інші. Кожен з них має свої особливості, які неодмінно варто враховувати.

Неруйнівний контроль міцності бетону передбачає також застосування спеціальних інструментів і обладнання. Це дозволяє швидко і якісно отримати результати проведення відповідних заходів. Однак такі роботи повинні виконуватися професійними фахівцями з метою уникнення можливих дефектів і пошкоджень, а також отримання недостовірних даних, які можуть призвести до надзвичайних ситуацій, так як вимірювач міцності бетону є вкрай чутливим до різних показників.

Особливості неруйнівного контролю міцності бетону

Даний варіант відрізняється рядом особливостей, а кожен спосіб має свою специфіку. Такий вид технічного обстеження являє собою дослідження властивостей і параметрів об’єкта, який повинен відповідати технічному регламенту і законодавчим нормам. Його важливість особливо проявляється, коли зводяться і експлуатуються важливі конструкції і споруди.

З огляду на те, що неруйнівний контроль міцності бетону передбачає використання декількох методів, виділити серед них якийсь один не вийде, так як кожен має свої плюси і мінуси. Слід зазначити те, що в деяких випадках при проведенні робіт загальне число досліджуваних складових має бути не менше 20, щоб отримати показник однорідності матеріалу.

Конкретний метод вибирається виходячи з передбачуваних граничних параметрів міцності випробовуваних конструкцій. Визначення міцності бетону неруйнівним методом передбачає застосування непрямих і прямих методів. До першої групи відносять використання наступних:

  • пружного удару і пластичних змін;
  • «Молотка Шмідта»;
  • відриву.

Прямі, в свою чергу, передбачають сколювання ребра. А також відрив, який передбачає обколювання.

У будь-якому випадку слід проводити такі заходи, коли температура матеріалу позитивна. Тільки в такому випадку неруйнівний контроль міцності бетону буде виконаний максимально якісно. При мінусових показниках це також можна робити, але градус не повинен опускатися нижче 10 ℃. Найчастіше застосовується ультразвуковий метод, пружний відскік і відрив зі сколюванням. Про переваги і недоліки даних методів далі.

Переваги і недоліки використовуваних методів

Неруйнівний контроль міцності бетону за допомогою пружного удару відрізняється частковою повіркою, можливістю побудови градуювальних залежностей, а також проведенням робіт в поверхневому шарі, товщина якого становить 20-30 мм. За рахунок цього не вдається отримати повну картину. Однак серед переваг слід виділити оперативність отримання результатів і простоту. До того ж даний метод неруйнівного контролю бетону можна використовувати в конструкціях з великим армуванням.

Якщо застосовувати ультразвуковий метод контролю міцності бетону, то він відрізняється швидкістю за рахунок малої ваги. Також такий метод неруйнівного контролю бетону можна проводити навіть при мінусовій температурі без необхідності розігріву матеріалу. Даний спосіб здійснюється за типом методу відриву зі сколюванням.

Варто зазначити, що такий процес обов’язково повинен проводитися фахівцем, щоб уникнути негативних наслідків. Це пов’язано з тим, що вимірювач міцності бетону є дуже чутливим і реагує на найменші зміни вологості, температури, ступеня армування матеріалу. Даний метод можна використовувати тільки в тому випадку, якщо вік бетону становить сім діб.

Найбільш точний результат можна отримати за допомогою застосування методу відриву, який передбачає сколювання, однак, тут необхідна часта перевірка – як мінімум кілька разів на місяць. Даний контроль міцності бетону характеризується також найбільш широким діапазоном і відсутністю необхідності побудови градуювальних схем і графіків.

Чому слід звернутися до фахівців «УІТЦ»?

Дані роботи відрізняються складністю, тому вимагають відповідального і професійного підходу. Якщо використовувати вимірювач міцності бетону неправильно, можна отримати недостовірний результат, що в свою чергу призведе до виникнення надзвичайних ситуацій.

Національний інженерний технічний центр гарантує виконання поставленого завдання максимально якісно і оперативно. Співробітники володіють колосальним досвідом і знаннями, що дозволяє впоратися навіть з найскладнішим завданням. При цьому фахівець ретельно вивчає всі особливості та нюанси, які передбачає метод неруйнівного контролю міцності бетону. Це сприяє правильному підбору варіанту випробувань, інструментів і обладнання, а отже, гарантує відмінний результат і достовірні точні дані.

Визначення міцності бетону неруйнівним методом дозволить встановити головний показник матеріалу, що забезпечить подальшу безпечну експлуатацію конструкцій і всієї споруди в цілому.