Ліцензія на будівельну діяльність і зміни в ДБН

Ліцензія на будівельну діяльність

Будівництво – одна з найважливіших сфер професійної діяльності.  Від якості та надійності зведених об’єктів залежить не тільки комфорт мешканців, а також їх безпека.  Проведення робіт в даній галузі забороняється без наявності ліцензії на будівництво.

 

Ліцензія на будівельну діяльність – це документ, виданий державними органами, який підтверджує право організації виконувати відповідну діяльність.  Для ліцензування будівельної діяльності необхідно виконати наступні вимоги:

 1. У штаті компанії повинні працювати співробітники зі спеціальною освітою.
 2. Керувати фірмою повинна людина з досвідом роботи в сфері будівництва не менше трьох років і вищою освітою за даним профілем.
 3. Достатня технічна оснащеність.
 4. Необхідна система контролю над якістю виконуваних робіт.

Отримати будівельну ліцензію можливо тільки в Державній архітектурно-будівельній інспекції України.  Але для цього потрібно надати необхідні документи, в процесі заповнення яких виникають складності.

Будівельний бізнес стає все більш популярним і прибутковим.  Завдяки чому зростає і попит на отримання будівельної ліцензії, що призводить до утворення черг.

Наша компанія надає послуги необхідні для отримання будівельної ліцензії, надаючи консультації з даного питання і допомогу в зборі та оформленні необхідних документів.  Це дозволить значно заощадити Ваш час і кошти, уникнути бюрократичних труднощів і в найкоротші терміни почати роботу підприємства.  Вартість послуг необхідних для отримання ліцензії на будівництво залежить від типу необхідного документа.  Але ми гарантуємо надійне і оперативне оформлення документів за вигідними цінами.

Звертаючись в нашу компанію для оформлення документів для отримання ліцензії на будівельні роботи, ви отримуєте наступні переваги:

 • консультування кваліфікованими юристами;
 • правильне оформлення всього пакета документів, відповідно до вимог;
 • виконання процедури в стислі терміни;
 • отримання документа відповідного державним нормам.

Щоб підприємство не тільки виконувало роботу швидко і якісно, а й займалося діяльністю стовідсотково законно, Ви повинні бути впевнені в точній оформленні всіх дозвільних документів.  І ліцензія на будівельно-монтажні роботи – перша в списку необхідних паперів.

Нові можливості нашої компанії

Наше підприємство займається тепер не тільки технічної та дозвільною документацією.  Компанія йде вперед і розширює свої можливості.  Наш новий напрямок – реконструкція та капітальний ремонт будівель та споруд.  Це дозволить виконати дані роботи для раніше обстежуваних нами об’єктів.

Згідно з отриманою будівельною ліцензією від 13 червня 2018 р. № 34-Л (код відповідного ЄДРПОУ 39642646), наші фахівці виконують весь спектр послуг:

 • проектування;
 • будівництво;
 • технічний нагляд;
 • інвентаризація;
 •   видача технічного паспорта;
 • оформлення необхідної документації, яка відповідає законодавчим нормам;
 • введення в експлуатацію.

Ліцензія на будівельну діяльність – спосіб виконувати перераховані вище роботи, слідуючи чинним державним будівельним нормам.

Зміна державних будівельних норм

Відбулося те, чого всі так довго чекали.  Завдяки докладеним зусиллям були введені нові ДБН, які передбачають такі зміни в будівництві і оснащеності будівель:

 1. Можливість будівництва будинків без сміттєпроводу. Зміна будівельних норм дозволяє встановлювати прилад згідно з передбаченою в місті, селищі або районі системі утилізації відходів.  Але розміщення сміттєпроводу залишається обов’язковим щодо спеціальних установ, призначених для людей з обмеженими можливостями.
 2. Облаштування кухні-ніші, за умови оснащення електричної плитою і вентиляційною системою.
 3. Спрощення вимог до застосування суміщених покриттів.  Бесчердачні дахи допускаються в покриттях мансард, балконів у будівель терасного типу та в багатоквартирних житлових будинках та гуртожитках.  При цьому обов’язкова умова – використання покриттів інверсівного типу з підвищеною звукоізоляцією і вентиляційною системою.
 4. Скління балконів і лоджій за умови обробки не менше половини площі зовнішніх стін, а ширина вікон становить 1,2 м. Вікна повинні відкриватися в бік балкона, розташованого навпроти простінка.
 5. Нові будівельні норми допускають суміщення ліфтів житлової частини приміщення з підземним паркінгом, при наявності протипожежних тамбур-шлюзів 1-го типу.  За умови відсутності виходу в загальний ліфтовий хол першого поверху.
 6. Розміщення паркінгів під закладами харчування, спорту, культури і охорони здоров’я, за винятком палатних корпусів.  Згідно зі змінами будівельних норм дані пристрої дозволяються за умови оснащення самостійними шляхами евакуації і відокремленими інженерними комунікаціями.
 7. З кожного поверху підземних гаражів потрібно обладнати виїзди з кількістю смуг відповідно до кількості воріт. При цьому, правило, щодо двох запасних виходів – залишається незмінним.
 8. Державні будівельні норми тепер дозволяють облаштовувати господарські підсобки не тільки в підвалах і цокольних поверхах, а й на надземних рівнях, не вище третього.
 9. Дозволяється встановлювати значок статі при вході в приміщення на рівні тротуару при використанні твердого покриття водовідвідними заходами.
 10. Розміщення будинків з закладами громадського харчування по червоній лінії, за умови, що вхід і ганок не повинні виходити за її межі.
 11. У житлових будівлях дозволяється робота закладам громадського харчування місткістю до 150 чоловік, що в 3 рази перевищує минулі норми.
 12. З’явилася також можливість розміщувати підземний паркінг без необхідності побудови додаткового технічного поверху, тобто безпосередньо під житловим поверхом. Обов’язковою умовою є забезпечення звукоізоляції, теплоізоляції запобігання передачі вібрації в житлові приміщення.

Крім того, були прийняті (затверджені) нові будівельні норми, які несуть більш масштабний характер щодо побудови та розміщення будівель:

 1. Встановлено межі щодо максимально щільної забудови.  Щільність населення мікрорайону повинна становити 150 – 450 чол/га. Показники можуть бути перевищені максимум на 20 % в разі розташування підземних паркінгів, багаторівневих гаражів, вбудовано-прибудованих ДНЗ, наявності відкритих терас і об’єктів періодичного або щоденного користування.
 2. Нові лінії.  Якщо раніше обов’язковою була «червона лінія» обмеження забудови, то зміни ДБН передбачають появу «жовтої», «зеленої» та «блакитної»:
 • Перша створена для забезпечення безпечної евакуації під час надзвичайних подій.  Вона визначає межі максимального розкиду завалів при обваленні будівлі, щоб не перешкодити евакуації населення.  Таким чином, виникає заборона на будівництво висотних будівель вздовж основних доріг і автомагістралей.
 • Зелена лінія призначена для обмеження новобудов поблизу природних об’єктів, територію яких заборонено забудовувати.
 • Блакитна лінія обмежує висоту будівель з метою контролю естетичних якостей споруди.
 1. Зміна будівельних норм включає і встановлення максимальної поверховості в залежності від чисельності населення.  У селищах, де чисельність населення не перевищує 1000 чоловік, припустимі лише присадибні ділянки, населення понад тисячу жителів дозволяє здійснити будівництво багатоквартирних будинків не більше чотирьох поверхів.  Дев’ятиповерхові будівлі допускаються лише в містах з мінімальною чисельністю 50 тисяч чоловік.  Дані норми не зовсім раціональні в плані використання земельних ресурсів.

Звичайно, це не останні зміни ДБН, і нам все ще є, до чого прагнути.  Але завдяки досягнутим результатом для нового будівництва дозволено:

 • робити суміщені покрівлі в житлових будівлях;
 • склити лоджії і балкони;
 • використовувати ліфт між підземним паркінгом та житловими рівнями;
 • визначати механізм для видалення сміття;
 • не ставити сходинку перед входом в приміщення;
 • будувати підземні паркінги під житловим поверхом, а також під закладами культури, спорту і громадського харчування;
 • створювати господарські підсобки на житлових поверхах.

Вносити зміни в сфері будівництва потрібно ще багато, але ми вже отримали приклад того, що в сучасних реаліях це цілком можливо, варто лише прикласти деякі зусилля.  Наші співробітники ознайомлені з зазначеними змінами будівельних норм, що дозволить виконувати роботи згідно з чинним законодавством України.

Ліцензія на будівельно-монтажні роботи, отримана нашою компанією, дозволяє Вам не сумніватися в надійності і безпеки наших проектів.

Роботи по будівництву, реконструкції і капітального ремонту, на які необхідні дозвільні документи ДАБІ, виконуються кваліфікованими і досвідченими фахівцями з дотриманням всіх законодавчих норм, що гарантує надійність і безпеку об’єктів.

Перше правило нашої компанії – комфорт, безпека і довіра клієнтів.  Тому співпрацюючи з нами, ви отримуєте відповідального і надійного партнера по забезпеченню житлом громадян України.