Кооперативна квартира: право власності

koop_kvaВ Законі України про держреєстрацію нерухомості вже давно врегульована процедура встановлення речових прав на нерухоме майно. А Кабінет Міністрів ще в 2015-му році відповідною постановою затвердив порядок дій.

У 80-му пункті цього самого Порядку прописані особливості державної реєстрації кооперативних квартир. Мається на увазі індивідуальне право власності на нерухомість, яка розміщена в об’єкті, побудованому кооперативом. Якщо справа стосується будинків, які ввели в експлуатацію до 2013-го року, то знадобиться всього два документи:

  • кооперативна довідка про членство і про внесення відповідної пайовий частки;
  • техпаспорт на індивідуальне майно (квартиру або ж нежитлове приміщення).

Щоб зареєструвати квартиру в кооперативному будинку необхідно:

  • подати заяву до керівника кооперативу. Він повинен видати довідку, яка підтвердить членство і виплату необхідної частки;
  • замовити технічну інвентаризацію приміщення в відповідних органах. За підсумками – отримати техпаспорт;
  • подати або державному реєстратору, або нотаріусу довідку, техпаспорт, особистий паспорт та ідентифікаційний код;
  • сплатити мито після держреєстрації майна (квитанцію з реквізитами видадуть на місці подачі документів);
  • після проведення реєстрації потурбуватися про отримання копій всіх документів (зокрема – копії виписки з держреєстру прав на нерухомість).

Виписка якраз і підтвердить права на квартиру/приміщення в кооперативному будинку. Не варто хвилюватися, що виписка буде видана на звичайному папері. Адже, згідно зі змінами, спеціальні бланки вже не видаються.

Хоча сама процедура реєстрації виглядає досить просто і прозоро, слід підходити до неї з усією відповідальністю і педантичністю.