І будівлям потрібні документи: оформлення будівельного паспорта в Києві і області

Що є що: необхідні роз’яснення

pasport_zdaniyaЯкщо Ви хоч раз читали нормативні та законодавчі документи, то пам’ятаєте: спочатку там йдуть роз’яснення всіх термінів і дій. Ми не будемо вдаватися в красномовні подробиці, та й розписувати значення кожного слова – немає сенсу. Тому вирішили прояснити найважливіший момент – отож, давайте переконаємось, що всі розуміють особливості такого документа як будівельний паспорт.

Йдеться про документ, який включає в себе невеликий перелік даних (графічних і технічних). Його видачею займаються співробітники Департаменту містобудування та архітектури. По суті, цей документ являє собою спрощений офіційний дозвіл для початку будівельних робіт. Зрозуміло, початку робіт передує повідомлення Державного архітектурного і будівельного контролю. При наявності стандартного пакета документів, куди входять декларація про початок будівництва, а також проект, попередньо розроблений та узгоджений – можна починати будівництво з будівельним паспортом на руках.

Дозвільна процедура стане в рази приємніше і швидше з уже оформленим будівельним паспортом. А в статті 27-ій Закону «Про регулювання містобудівної діяльності» чітко прописано: забудова земельних ділянок може безперешкодно починатися при наявності будпаспорта.

Випадки, при яких можливе оформлення будівельного паспорта:

 • спорудження індивідуальних (садибних), дачних/садових будинків;
 • будівництво приміщень не більше двох поверхів (мансарду в розрахунок не беруть) і загальною площею, що не перевищує 300 м²;
 • зведення госпспоруд, будівель і гаражів;
 • облаштування земельної ділянки.

При наявності будівельного паспорта, можна будувати на таких ділянках:

 • ділянка з цільовим призначенням індивідуального дачного будівництва;
 • ділянка для садівництва;
 • ділянка для ведення присадибного господарства.

Процедура оформлення: все, що потрібно знати про отримання будівельного паспорта в столиці та Київській області

Подальша ситуація має місце бути, якщо всі перераховані вище аспекти дотримані і збігаються в окремо взятій ситуації. Як і в більшості ситуацій – все починається зі збору документів.

Для оформлення будпаспорта необхідно надати такий пакет документів:

 • ескіз, який відображає основні наміри (міні-проект: посадка об’єкта на ділянку, плани, фасади, планування, відстань до ділянок сусідів, виписка з кадастру, генеральний план, який роблять по топозйомці);
 • дані по техумовам для можливості підключення інженерних та інших мереж (мається на увазі водопостачання, електрика і газ);
 • правовстановлюючі документи, які підтверджують також і право на користування землею;
 • документи, що підтверджують особу замовника (паспорт та ІПН).

У профільному Департаменті всі подані документи і заяву розглядають не довше 10-ти днів. Після закінчення встановленого терміну або видається будівельний паспорт, або повертаються всі документи, які необхідно доопрацювати (зазвичай прописується перелік зауважень, які потрібно усунути).

Найчастіше, в столиці Департамент містобудування та архітектури, дійсно, видає будпаспорт в десятиденний термін. Але ось в Київській області процес може затягнутися до 20-ти діб.

Щоб уникнути затягування процесу і будь-яких інших неприємних ситуацій, слід звернутися до професіоналів. Ми не перший день займаємося подібними завданнями і наші співробітники завжди в курсі останніх змін в сфері будівництва.

Найчастіше, проблеми у клієнтів починаються на етапі збору та подачі документів. Фахівці нашої фірми будуть поруч не тільки в ці, особливо складні моменти, вони будуть консультувати протягом усього процесу. Так Ви будете почувати себе набагато впевненіше. Будь-які особливості оформлення будівельного паспорта будуть не страшні. І зовсім не важливо, стосується справа Києва або ж області.