Енергетичне обстеження інженерних систем будівель

Ананьєв Євген Олександрович
Ананьєв Євген Олександрович
+38(050)2104229
+38(067)4970221
uitc@etcu.com.ua
Мавріков Ілля Миколайович
Жарикова Наталія Василівна
+38(050)2104229
+38(067)4970221
uitc@etcu.com.ua

директор ТОВ “УІТЦ”
Ананьєв Євген Олександрович

Наша компанія надає своїм клієнтам новий вид послуг – енергетичне обстеження інженерних систем будівель. Керівник ТОВ «УІТЦ» Євген Ананьєв одержав кваліфікаційний атестат, який дозволяє проводити обстеження.

називаються технічні елементи (обладнання) як житлових, так і нежитлових будівель. До них відносяться вентиляція, опалення, подача води, газу, електроенергії, охолодження повітря.

Збір та аналіз інформації про стан мереж, елементів, обладнання і є енергетичне обстеження інженерних систем будівель. В результаті цього визначають фактичну ефективність систем та їх відповідність показникам, які встановлені нормативними вимогами.

Для проведення робіт потрібно спеціаліст

Експертне обстеження інженерних систем будівлі може проводити фізична особа, яка має відповідний кваліфікаційний сертифікат. Щоб його отримати, необхідно відповідати таким вимогам:

 • мати вищу освіту в цій сфері, якщо планується працювати в сфері сертифікації енергоефективності;
 • мати рівень бакалавра, якщо планується енергетичне обстеження інженерних систем будівель;
 • вимагається досвід роботи від 3 років в будівництві та архітектурі, ЖКГ, енергетиці та енергозбереженні.

У компанії ТОВ «УІТЦ» таким фахівцем є Ананьєв Євген Олександрович.

Як проводиться технічне обстеження інженерних систем?

Роботи виконуються на підставі укладеного договору. Фахівець повинен бути незалежним і не зацікавленим в результатах проведеного обстеження. Замовлення послуг робить власник нерухомості за свій рахунок. Це може бути не тільки фізична особа, але і кооперативи, об’єднання громадян або керуючі багатоквартирних будинків.

Виконуються роботи на підставі методологічних вказівок, які розроблені у відповідності з вимогами Європейського Союзу та Енергетичного Співтовариства. Затверджуються вони органом виконавчої влади. Інженерні системи вимагають регулярного енергетичного обстеження.

В обов’язковому порядку технічне обстеження інженерних мереж виконується для будівель, які підлягають забезпеченню, або підвищення рівня енергоефективності за підтримки держави. Такі роботи оплачуються за рахунок бюджетних коштів.

За рахунок власників і співвласників енергетичне обстеження інженерних систем будівель виконується в таких випадках:

 • за бажанням власника, щоб перевірити технічний стан об’єкта;
 • при проведенні заходів для підвищення енергоефективності будівлі за державний рахунок.

За цією методикою може бути виконано технічне обстеження інженерних систем певного виду на вимогу замовника.

Як оформляється результат експертизи?

Після того як проведено енергетичне обстеження інженерних систем будівель, складається звіт про його результати. В ньому відображаються показники енергоефективності, рекомендації щодо їх підвищення. Також описуються інженерні системи будівлі незалежно від його призначення. Форма звіту затверджена в методиці, про яку йшлося на початку.

Це документ може вам знадобитися в разі зміни права власності або здачі в оренду майна. Новому власникові в такому випадку передається оригінал звіту з енергетичного обстеження. Орендар отримує копію такого документа.

Для чого необхідно технічне обстеження інженерних мереж?

На підставі результату, отриманого після проведення енергоаудиту, визначають потребу в підвищенні енергоефективності будівлі. Інженерними мережами забезпечується електро-, газо – і водопостачання будівлі. Заходами, які дозволяють забезпечити їх кращу ефективність, можуть бути наступні:

 • системи обліку, тобто встановлення лічильників на тепло, воду, електроенергію та газ;
 • обладнання замінюється на сучасне і більш економічне;
 • комплексні роботи з тепломодернізації (термоізоляція фасаду, даху, підвалу, заміна вікон і дверей);
 • встановлення індивідуального опалення, ізоляція трубопроводів, застосування терморегуляторів і ефективних котлів.

Енергетичним обстеженням визначаються такі основні моменти:

 • наскільки якісно виконано проектування системи комунікації будівлі;
 • потребують мережі у капітельні ремонті або профілактики;
 • здійснювати контроль тепловтрат;
 • оцінити технічні показники всіх комунікаційних систем будови.

Енергетичне обстеження комунікаційних мереж вимагає професіоналізму

керівник ТОВ “УІТЦ”
Ананьєв Євген Олександрович

Оскільки останнім часом енергозбереження та енергоефективність будівель – одне з важливих напрямків державної діяльності, то проводяться різні заходи в цьому напрямку. Неможливо вибрати і виконати їх без проведення професійної оцінки фактичного стану. Для цього потрібно кваліфікований експерт – такий як Євген Ананьєв. Він допоможе виконати обстеження будівель будь-якого призначення: як житлового, так і промислового.

Досвід західних країн показує, що енергетичний аудит дає можливість визначити помилки в проектуванні комунікацій, знизити рівень споживання ресурсів. Це можливо завдяки виконанню рекомендацій аудиторів. Компанія ТОВ «УІТЦ» йде в ногу з часом і проводить підвищення кваліфікації своїх співробітників. Тепер і наш керівник Ананьїв Євген Олександрович має відповідний сертифікат і може здійснювати енергоаудит комунікаційних систем будівель і споруд.