Дозвіл на будівництво

Будівництво необхідно проводити на законних підставах. Такою підставою є дозвіл. Тільки маючи цього документа на руках, можна бути впевненим в успішному результаті справи.

Дозвіл на будівництво – це пакет документації, який підтверджує законні підстави власника земельної ділянки на проведення будівельних робіт. Такий дозвіл видає Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю.

У законодавстві України існує Закон про адміністративну відповідальність за несанкціоноване будівництво. Внаслідок цього закінчене, але не оформлене належним чином будівництво не може бути визнано законним. Відповідно, на такі об’єкти отримати права власності дуже проблематично. На практиці такі будівлі зносять, їх необхідно узаконювати. Саме тому перед початком будівництва просто необхідно отримати дозвіл на будівництво будинку. Цей документ дає право на забудову ділянки.

Порядок отримання дозволу на будівництво приватного будинку

Процес оформлення документів на будівництво приватного будинку залежить в першу чергу від категорії самого об’єкта. Дозвіл, будівництво приватного будинку по якому проводиться, оформляється наступним чином:

  • створення проекту: проектні роботи виконуються компанією, яка має дозвільні документи;
  • отримання документів в архітектурній установі, в містобудуванні;
  • оформлення повідомлення в Департаменті державної архітектурно-будівельної інспекції.

Так оформляється дозвіл на будівництво приватних будинків до 300 кв. м. Дозвіл на будівництво в Києві, яке видають на приватні будівлі площею понад 300 кв. м, будівлі поверховістю більше 10 поверхів, офісні приміщення, торговельні площі, оформляється у наступні етапи:

  • виконання розрахункових робіт містобудівною організацією;
  • оформлення умов і обмежень на будівництво об’єкта містобудування;
  • виконання проектних робіт;
  • оформлення документації на необхідні нагляди;
  • оформлення декларації на будівельні роботи.

Перед тим як будувати приватний будинок, дозвіл необхідно отримати законним чином. Тільки таким чином, звівши приватний будинок, дозвіл на будівництво якого оформлено правильно, узаконити будівлю буде дуже просто. Дозвіл – це документ майбутньої будівлі, що підтверджує всі права на будівництво.

Оформлення дозвільної документації – робота для професіоналів

Як показує практика, дозвіл на будівництво приватного будинку отримати не так і просто. З одного боку, немає нічого складного. Але вся проблема полягає в зборах пакета документів, їх правильного заповнення. Дозвіл отримати просто, якщо всі документи оформлено правильно. Саме тому дозвіл на будівництво в Україні простіше всього отримати, скориставшись послугами кваліфікованих фахівців. Професіонали допоможуть оформити дозвіл на будівництво, дотримуючись всіх тонкощів Закону. Такий документ буде відповідати всім вимогам державних установ.

Отримання дозволу на будівництво – це трудомісткий процес. Для його правильного оформлення необхідні знання й час. Саме тому багато людей отримання дозволу на будівництво довіряють компетентним компаніям. Справжні професіонали знають юридичні моменти, вміють правильно заповнювати різні форми. Внаслідок таких дій отримати дозвіл не проблема, а зведена будівля буде радувати і приносити задоволення, адже жити в законному будинку комфортно і затишно.