Будівельна ліцензія

Будівництво, незалежно від призначення будівлі, є найважливішою сферою в сучасному світі. Від того, наскільки якісно зводилася будівля, залежить безпека багатьох людей. Саме з цієї причини, перш ніж створювати будь-який архітектурний об’єкт, необхідна ліцензія на будівництво. Цей дозвільний документ дає право юридичним особам здійснювати діяльність по зведенню будівель.

Ліцензія в будівництві, потрібна для об’єктів, що мають значний (CC3) і середній (СС2) клас наслідків відповідальності. Згідно з чинними законодавчими актами України, дані класи – це характеристика потенційної небезпеки для життя і здоров’я громадян, які постійно або періодично знаходяться на території споруди, якій потрібно будівельна ліцензія, або знаходяться по близькості особи, показники соціальних втрат і матеріальних збитків через повноцінного функціонування, інше.

Ось саме через такого роду ризиків, були створені три класи: СС1, СС2 і СС3.

Перш ніж починати роботи по спорудженню будівельного майданчика (об’єкти СС2 і СС3), буде потрібно отримати будівельну ліцензію, а це можливо при наявності досвіду діяльності зі зведення об’єктів з меншим класом наслідків. Щоб будівельні ліцензії оформлялися швидко і без проблем, для СС2, необхідне здійснення забудови трьох будівель класу СС1 в минулому. А для об’єктів СС3 потрібно, щоб раніше, компанія працювала на п’яти об’єктах класу СС1, або не менше трьох СС2. Але, навіть при відсутності, будь-якого досвіду будівель, будівельна ліцензія може бути отримана, потрібно буде лише підтвердити дотримання технологічних, кадрових та організаційних вимог. Також знадобиться підтвердження достатнього досвіду роботи оформлених фахівців в попередніх фірмах.

Що потрібно для оформлення документа «ліцензія на будівництво»?

Щоб отримати дозвільний документ максимально швидко, потрібно виконати ряд умов:

1) Грамотно і професійно підібрати перелік всіх необхідних робіт.

2) Підготувати всю необхідну документацію, його відповідності умовам; список робіт, які будуть проводитися; заяву на видачу дозволу.

3) Вчасно подати папери до відповідного державного відомства, для отримання дозволу бути присутніми на спеціальному засіданні створеної комісії.

4) Своєчасно оплатити і уточнити інформацію по платі за бланк.

5) Чи коректно оформити офіційні папери, щоб отримати бланк заявки «ліцензія на будівельну діяльність», для своєчасного отримання, з урахуванням нормативів роботи відділу інспекції з регулювання архітектурно-будівельних питань.

З усього цього видно, що будівельна ліцензія — дуже серйозний папір, що вимагає провести ряд заходів, з урахуванням двох умов: все повинно бути виконано своєчасно і грамотно, інакше весь процес може значно затягнутися.

Стандартно, ліцензіат, без звернення до фахівців, може отримати будівельні ліцензії через півтора-два місяці. Це якщо все було зроблено правильно. Але якщо знадобиться виправлення помилок та переоформлення документального пакета, то увесь процес може затягнутися на три місяці і більше. Вартість ліцензії на будівництво буде залежати від переліку робіт, що проводяться на майданчику.

Ліцензія на будівництво, з чого ж почати?

Ліцензія на будівельну діяльність вимагає систематичного підходу. Перш ніж ліцензія на будівельні роботи буде оформлятися, обов’язково потрібно визначити розмір вкладених фінансів, розробити чітку стратегію, і розуміти, хто саме буде відповідальним за цей непростий процес. Кому буде доручено здійснювати моніторинг і вивчення правил оформлення, умов, що дозволяють зробити отримання будівельної ліцензії реальністю.

Почати слід з підбору того чи іншого переліку робіт, для проведення яких необхідно буде ліцензування будівельної діяльності. Начебто найпростіша задача, але не варто забувати про практичні знання і розуміння того, що внісши максимально широкий перелік будівельно-монтажних робіт в документ, Ви не вирішите всі проблеми, а лише заплатите значну суму грошей! У багатьох випадках, можна обійтися двома-трьома роботами. Така будівельна ліцензія потребує менших фінансових витрат, кількості вузькоспеціалізованих кадрів і певної технічної бази. Тому, щоб не мати згодом неправильного підходу, проблем з відповідними органами, що здійснюють контроль, доцільно буде зупинитися на тих будівельних роботах, якими Ви дійсно будете займатися. Ці проблеми можуть торкнутися кожного, так що швидше, простіше і дешевше буде, при виникненні потреби, здійснювати додатковий комплекс робіт, додати його в виданий раніше дозвільний документ.

Ліцензія на будівельно-монтажні роботи не буде отримана без певного документального пакета.

Стаття 5 ЗУ «Про ліцензування господарської діяльності, яка пов’язана зі створенням архітектурних об’єктів», передбачає подачу такого переліку офіційних паперів:

  1. Завіреної нотаріусом копії про внесення до ЄДРПОУ.
  2. Оригіналу або копії Витягу, або копії Виписки з ЄДР (не оригінал повинен бути завірений нотаріально).
  3. Заява.
  4. Дані про кількість співробітників і їх кваліфікації, виробничо-технічну базу, нормативно-технічному і правовому забезпеченні, технології виробничих процесів, виконання всіх розпоряджень з контролю якості робіт, на які була отримана будівельна ліцензія.
  5. Повний перелік всіх передбачуваних робіт.
  6. Трапляється, що оформлення будівельних ліцензій проходить успішно, а потім, з якоїсь причин, вони анулюються, або в них вносяться зміни, в таких випадках знадобиться оригінал документа ліцензія на будівельні роботи.

Що слід пам’ятати?

Ліцензування будівельної діяльності — серйозний процес, тому обов’язковість варто пам’ятати про такі нюанси:

— якщо будівельна ліцензія була неправомірно застосована, то компанія зобов’язана виплатити Державі штраф (дев’яносто прожиткових мінімумів);

— документ – ліцензія на будівництво діє на безстроковій основі.  Так що, якщо не будуть змінюватися або додаватися процеси, переоформляти його не доведеться;

— оплачується ліцензування будівельної діяльності одного разу;

— будівельна ліцензія знадобитися лише для зведення будівель, що мають значний і середній клас наслідків;

— будівельні ліцензії, в сучасних реаліях оформляються в електронному вигляді, а дані юридичної особи заносяться в ЄДР.

Вас цікавить вартість ліцензії на будівництво або необхідне отримання будівельної ліцензії, а вільного часу зовсім немає? Звертайтеся до наших висококваліфікованих консультантів, вони неодмінно допоможуть Вам максимально швидко, а головне — без витрат дорогоцінних хвилин, зробити всю необхідну дозвільну документацію для зведення того чи іншого об’єкта!